Отказва ми Фризолак...

  • 617
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Здравейте!
От няколко вечери,когато кърмя Яна,тя се държи доста странно.Дръпва един-два пъти,дразни се и реве Cry .Реших да пробвам да се изцедя и едва 10-20 мл.Гърдите ми са доста меки и явно нямам достатъчно кърма вечер Imp .Побвах да и давам Фризолак,но тя отказва категорично-и с лъжичка,и с биберон.Купих такова мляко,защото,такова и даваха в болницата преди да се кача при нея.Явно го е приемала,а сега...Чудя се какво друго адаптирано да взема и дали и към него ще реагира така.Досега не ме е вълнувал проблема с ад.млека,но сега.....Явно ще трябва да пробвам с различни,ами ако и към тях реагира по същия начин.Май ще стане така,че после с тати ще ядем течен шоколад от ад.мляко 1dating
Засега се двоумя между Нан и Аптамил,но незнам дали изобщо съм на прав път Embarassed .Помагайте,моля ви!!! doh

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Остави ги Нан и Фризолак,само запичат.Пробвахме ги.Взимай Аптамил,няма проблеми с него.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не си на прав път, ако преди това не опиташ други техники за увеличаване на кърмата и да накараш бебето да суче. Чак когато нищо друго не работи (обикновено отиват 2-4 седмици, за да се установи такова нещо), се дохранва с ад. мляко. Иначе има реална възможност бързо и лесно да отбиеш детето, освен ако не е това, което искаш.
Вечер бебетата по принцип са по-склонни към нервност. Опитай се да я кърмиш по-рано и/или по-късно от времето, по което нервничи. Смени позата, в която я кърмиш, смени обстановката (на по-тъмно, на по-тихо и пр.). Прочети някои от статиите за увеличаване на лактацията, ако наистина смяташ, че това може да е проблема - но имай предвид, че меките гърди и неуспешното изцеждане в никакъв случай не са показателни, а много могат да те подведат.

# 3
  • Мнения: 3 334
и аз бих ти препоръчала Аптамил!

# 4
В началото ще се запича от всички млека,но  постепенно ще се регулира - млеката се произвеждат по еднакви технологии /и от едно и също мляко-краве/.Затова едни майки ще ти кажат,че децата им се запичат от едно мляко,а други - друго!Просто виж кое ще й се хареса най-много и давай само него!

# 5
  • Мнения: 2 609
Цитат на: boo
Не си на прав път, ако преди това не опиташ други техники за увеличаване на кърмата и да накараш бебето да суче. Чак когато нищо друго не работи (обикновено отиват 2-4 седмици, за да се установи такова нещо), се дохранва с ад. мляко. Иначе има реална възможност бързо и лесно да отбиеш детето, освен ако не е това, което искаш.
Вечер бебетата по принцип са по-склонни към нервност. Опитай се да я кърмиш по-рано и/или по-късно от времето, по което нервничи. Смени позата, в която я кърмиш, смени обстановката (на по-тъмно, на по-тихо и пр.). Прочети някои от статиите за увеличаване на лактацията, ако наистина смяташ, че това може да е проблема - но имай предвид, че меките гърди и неуспешното изцеждане в никакъв случай не са показателни, а много могат да те подведат.



Не боо Naughty ,естествено,че неискам да я отбивам.
Сменям пози,кърмя на доста приглушена светлина,сами сме в стаята,тихо е.Чела съм и чета за увеличаване на лактацията и мисля да започна да пия някакъв чай(Хип може би),но ти сама казваш,че ще ми отнеме време,а дотогава Яна гладна ли да я държа вечер.Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

# 6
  • Мнения: 18 542
Аптамил

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: buubinka
Не боо Naughty ,естествено,че неискам да я отбивам.
Сменям пози,кърмя на доста приглушена светлина,сами сме в стаята,тихо е.Чела съм и чета за увеличаване на лактацията и мисля да започна да пия някакъв чай(Хип може би),но ти сама казваш,че ще ми отнеме време,а дотогава Яна гладна ли да я държа вечер.Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

Увеличването на кърмата няма да стане като даваш адапт. мляко, а като кърмиш. Колкото пъти посиска. И през нощта. И не се притеснявай, не я държиш гладна. Кърмата не може да намалее или спре ето така, изведнъж. Това че е нервна, както и боо казва, не значи, че не й стига. Нормално някои бебета са нервни вечер незвисимо дали имаш кърма или не. А това, че е започнала да се буди нощем, също не е показател. Може да има "хиляди" причини - зъбки, да иска да се увери, че мама е там, да се сгуши. Бебето расте и се променя. Много бебета, които не са се събуждали в началото, изведнъж започват да го правят по-късно. И не е просто заради глад. Когато се събуди през нощта - нахрани го.
Успех:)

# 8
И моят сладур не искаше Фризолак.След това почнах Нутрилон и до сега си го пие.Доколкото знам млеката се различават по вкусови качества, освен специализираните. Така,че сигурно не го харесва.

# 9
  • Мнения: 458
Ne sam go ma4ila s Frisolac, za6toto sabrah negativni mneniq, davam samo NAN i sina mi /6m/ se 4ustva mnogo dobre - prosto opitai 1-2 razli4ni  ideteto samo 6te si pokaje  Simple Smile

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: buubinka
Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

Ауу, аз съм блейка и чак сега погледнах лентичката. Нощното будене най-вероятно се дължи на зъбки, бели като гъбки. Много бебета, спящи като ангели по-рано, започват да се будят при никненето на зъбките. Бързо сукване им помага да заспят по-бързо и безпроблемно - все пак доста ги болят венците и кърменето много им помага.
А чаят за кърма има бърз ефект - 24-48 часа. Под 2-4 седмици имам предвид времето, в което се пробват разни неща и се следи как действат. Иначе с често слагане на гърдата кърмата се увеличава обикновено за 1-3 дена без никакъв проблем. Но помисли дали не ви мъчат зъбките Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 609
Цитат на: boo
Цитат на: buubinka
Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

Ауу, аз съм блейка и чак сега погледнах лентичката. Нощното будене най-вероятно се дължи на зъбки, бели като гъбки. Много бебета, спящи като ангели по-рано, започват да се будят при никненето на зъбките. Бързо сукване им помага да заспят по-бързо и безпроблемно - все пак доста ги болят венците и кърменето много им помага.
А чаят за кърма има бърз ефект - 24-48 часа. Под 2-4 седмици имам предвид времето, в което се пробват разни неща и се следи как действат. Иначе с често слагане на гърдата кърмата се увеличава обикновено за 1-3 дена без никакъв проблем. Но помисли дали не ви мъчат зъбките Simple Smile



Ох,дали найстина са зъбки Confused ,като се замисля събужда се точно със силен рев така,както съм чела тук,че е при зъбките,само,че така е през деня,а нощем се събужа и започва да си "бърбори"-не реве  33uu ,а инъче всичко вре в устата(но това e отдавна).
За другото-мисля да пробвам,найстина с чай  Hands Thumbsup и засега не давам ад.мляко(тя и не го пие де както споменах)

Общи условия

Активация на акаунт