Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Роди се 3400. Изписаха ни 3200.
На 1 м.         -       3900 гр. - +700 гр. за месец
На 1м. и 22дни -  4300 гр. - +400гр. за 22 дни
На 2м. и 1 седм.-  4560 гр. - +260 гр. за 2 седм. и + общо 660 гр. за 1м. и 1 седм.
Само на кърма сме, на поискване, давам и двете гърди на хранене. Не давам сок, вода. Детето е весело и спокойно. Пишка колкото трябва, ака веднъж на ден /или на два дни/, но по много.
Според лекарката е свикнало на малко количество, свило му се е коремчето и се задоволява с малко. Съветва след хранене да се изцеждам и да додавам с лъжичка. Как ще стане незнам... Rolling Eyesдокато се изцедя бебка ще заспи, трябва да я будя, за да додавам #Crazy , ще дойде време за следващото хранене...Мисля си да дохранвам с АМ, нали от него повече се наддава. Хич не искам, знам, че това е първа крачка към отбиването, но пък от друга страна си мисля, че по-важно е бебка да наддава, отколкото да е изцяло кърмена Crying or Very sad Моля ви, кажете какво да правя, много искам да си кърмя бебчето /само/ по-дълго! Praynig
Цитирай

София/Осло

Ами ,виж сега, според мен напълно нормално си наддава бебчето.660 гр.не са малко за 1 месец.Незная какво те безпокои, но щом бебче е весело и спокойно ,просто нямаш проблеми Peace
Цитирай

Банско

Ами, аз сега гледам статистическата таблица за тегло на Американските педиатри- твоето момиченце е в нормите, дори за момче.
Ето от къде можеш да ги намериш:
http://www.cdc.gov/nchs/about/major/nhanes/growthcharts/clinical … arts.htm#Clin%201
На мен ми се струва че детето си наддава съвсем добре- на мен пък ми се караха че сина ми много наддава- първите 2 месеца, само на кърма по 1,5 кг. Просто не може да се угоди на педиатрите  Sad
Аз смених педиатъра Very Happy да ме беше питала, таткото е 1.90, аз- 1.70, нормално е бебето да е едро.
Според мен просто не се тревожи, щом детето е жизнено то си знае колко трябва да наддава Very Happy Радвай му се, нали не гониш норматив, на мен ми се откъснаха ръцете да гушкам моето слонче Very Happy
Цитирай

София, Младост 2

Може да погледнеш и тези две статии - надявам се да те успокоят:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96129.0
Особено във втората се споменават доста фактори, които влияят върху разликите в наддаването при бебетата. Ако все пак се притесняваш, може да преразгледаш начина ви на кърмене и да помислиш дали някъде няма голяма пауза или дали би могла да вмъкнеш още някое кърмене - например за заспиване и при събуждане или нощем, ако има голяма пауза. Но наддаването на бебето изглежда съвсем адекватно според правилата за кърмени бебета, а и поведението му не подсказва недостиг на храна.
Цитирай

Благодаря ви, момичета! Току-що опитвах да дохранвам с лъжичка - плюе. Гълта само ако го изсипя директно към гърлото. Или може би аз не знам как се дава с лъжица на кърмаче!? Опитах и с шише - не го иска... SadУспокоихте ме донякъде, но все пак ми е тъпо, иска ми се да наддава повечко, малко повечко... Последно какво ме съветвате- да дохранвам ли или не и ако "да" - как?
yanast, къде по-точно гледаш таблиците? Аз намерих графики само. Благодаря!
 hedra, храним се и нощем към 3.00-3.30 ч., после към 6.00-7.00. Имаше и едно хранене към 1.00 ч., тя сама го отказа. Освен да започна да я храня на 2 часа, какво ще кажете?
Цитирай

София

По-добре не дохранвай, но можеш да включиш нощно кърмене. В просъница нещата стават по-лесно, бебо не се "опъва" толкова. А и нощното кърмене увеличава лактацията. При мен винаги е с много силен ефект.
Цитирай

София, Младост 2

Да започнеш да храниш на 2ч през деня е добър план - нощем може интервалите да са 3-4 часови,но не повече.
Храненето с лъжичка става точно така - изсипва се назад в гърлото, иначе сработва рефлекса на избутване, който е още силен на тази възраст Very Happy Може би е по-добре да опиташ просто с по-чести кърмения и без добавка и да видиш как вървят нещата така Very Happy
Цитирай

Варна

Не се тревожи.На доста места четох(книги),че ДЕТЕТО НЯМА ДА СЕ ОСТАВИ ДА УМРЕ ОТ ГЛАД,то само си показва колко му е достатъчно.Аз на моя син(на 4 мес.),когато трябва да му дам нещо с лъжичка правя така:
Повдигам му главичката,както е легнал,като го хващам под раменцата.После слагам лъжичката върху езичето и леко я бутвам навътре.Нищо не е изплюл до сега newsm10
Но той си е един "хамел"... newsm55 ,като майка си.
Цитирай

Мерси, момичета, днес си купихме кантар и ще я следя вкъщи, като ще се старая да увелича кърменията. Ако до края на 3-я месец пак сме така, ще мисля за добавка.
hedra, малко оff, извинявай - още като бременна с огромен мерак си уших слинг по твоето описание. Не мога обаче да сложа бебка в него така, че да й е удобно #Cussing out Все се извива и е някак си притисната откъм главата и крачетата. Гледах клипчетата как се поставя новородено, прегледах и другите препоръки във форума и пак не става. Има ли някакъв чалъм? Моля те да ми обясниш как точно да я сложа, че да не се огъва и притиска и да й е удобно.
Цитирай

София, Младост 2

Не съм сигурна,че мога да обясня така newsm78 Най-добре е да се види наживо,ама в студеното време е много трудно осъществимо.
Може би е по-добре да опиташ първо изправената поза като в кенгуру и като посвикне, тогава да пробвате лежащата? Друго, което ми хрумва, е добре да разгледаш как точно се манипулират двата ръба на слинга поотделно, за да можеш да контролираш колко да е стегнато и отпуснато. И понеже на малките бебета обикновено главата им се пада малко ниско, висящият край на слинга се нагъва и се подпъхва под мястото, където е главичката - не вътре в слинга, а както си е в слинга бебето, леко го повдигаш с едната ръка и подпъхваш нагънатата част да му повдигне главичката като подложка.
Цитирай

Банско

http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1clinical/cj41l018.pdf
ето това гледам аз. Това са статистически криви. Ако например твоето бебе е на кривата 50%, това озачава че половината бебета на тази възраст са с по ниско тегло. Нормално е бебетата да попадат на различна крива всеки месец, т.е. веднъж на 50%, другия месец на 40%, някакъв ориентир може да ти е дали бебето е на горе-долу еднакъв процент по тегло и ръст. Не знам дали ме разбра, но щом си в рамките на 5-95% не би трябвало да се притесняваш.
И нъче виждам че другите майки са ти дали добри съвети, успокой се и се радвай на детето си Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.