Е, не наддава достатъчно. Какво да правя?

  • 566
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Роди се 3400. Изписаха ни 3200.
На 1 м.         -       3900 гр. - +700 гр. за месец
На 1м. и 22дни -  4300 гр. - +400гр. за 22 дни
На 2м. и 1 седм.-  4560 гр. - +260 гр. за 2 седм. и + общо 660 гр. за 1м. и 1 седм.
Само на кърма сме, на поискване, давам и двете гърди на хранене. Не давам сок, вода. Детето е весело и спокойно. Пишка колкото трябва, ака веднъж на ден /или на два дни/, но по много.
Според лекарката е свикнало на малко количество, свило му се е коремчето и се задоволява с малко. Съветва след хранене да се изцеждам и да додавам с лъжичка. Как ще стане незнам... Rolling Eyesдокато се изцедя бебка ще заспи, трябва да я будя, за да додавам #Crazy , ще дойде време за следващото хранене...Мисля си да дохранвам с АМ, нали от него повече се наддава. Хич не искам, знам, че това е първа крачка към отбиването, но пък от друга страна си мисля, че по-важно е бебка да наддава, отколкото да е изцяло кърмена Cry Моля ви, кажете какво да правя, много искам да си кърмя бебчето /само/ по-дълго! Praynig

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами ,виж сега, според мен напълно нормално си наддава бебчето.660 гр.не са малко за 1 месец.Незная какво те безпокои, но щом бебче е весело и спокойно ,просто нямаш проблеми Peace

# 2
  • Мнения: 2 829
Ами, аз сега гледам статистическата таблица за тегло на Американските педиатри- твоето момиченце е в нормите, дори за момче.
Ето от къде можеш да ги намериш:
http://www.cdc.gov/nchs/about/major/nhanes/growthcharts/clinical … arts.htm#Clin%201
На мен ми се струва че детето си наддава съвсем добре- на мен пък ми се караха че сина ми много наддава- първите 2 месеца, само на кърма по 1,5 кг. Просто не може да се угоди на педиатрите  Sad
Аз смених педиатъра Grinning да ме беше питала, таткото е 1.90, аз- 1.70, нормално е бебето да е едро.
Според мен просто не се тревожи, щом детето е жизнено то си знае колко трябва да наддава Grinning Радвай му се, нали не гониш норматив, на мен ми се откъснаха ръцете да гушкам моето слонче Grinning

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да погледнеш и тези две статии - надявам се да те успокоят:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96129.0
Особено във втората се споменават доста фактори, които влияят върху разликите в наддаването при бебетата. Ако все пак се притесняваш, може да преразгледаш начина ви на кърмене и да помислиш дали някъде няма голяма пауза или дали би могла да вмъкнеш още някое кърмене - например за заспиване и при събуждане или нощем, ако има голяма пауза. Но наддаването на бебето изглежда съвсем адекватно според правилата за кърмени бебета, а и поведението му не подсказва недостиг на храна.

# 4
  • Мнения: 1 091
Благодаря ви, момичета! Току-що опитвах да дохранвам с лъжичка - плюе. Гълта само ако го изсипя директно към гърлото. Или може би аз не знам как се дава с лъжица на кърмаче!? Опитах и с шише - не го иска... SadУспокоихте ме донякъде, но все пак ми е тъпо, иска ми се да наддава повечко, малко повечко... Последно какво ме съветвате- да дохранвам ли или не и ако "да" - как?
yanast, къде по-точно гледаш таблиците? Аз намерих графики само. Благодаря!
 hedra, храним се и нощем към 3.00-3.30 ч., после към 6.00-7.00. Имаше и едно хранене към 1.00 ч., тя сама го отказа. Освен да започна да я храня на 2 часа, какво ще кажете?

# 5
  • София
  • Мнения: 830
По-добре не дохранвай, но можеш да включиш нощно кърмене. В просъница нещата стават по-лесно, бебо не се "опъва" толкова. А и нощното кърмене увеличава лактацията. При мен винаги е с много силен ефект.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да започнеш да храниш на 2ч през деня е добър план - нощем може интервалите да са 3-4 часови,но не повече.
Храненето с лъжичка става точно така - изсипва се назад в гърлото, иначе сработва рефлекса на избутване, който е още силен на тази възраст Grinning Може би е по-добре да опиташ просто с по-чести кърмения и без добавка и да видиш как вървят нещата така Grinning

# 7
  • Мнения: 67
Не се тревожи.На доста места четох(книги),че ДЕТЕТО НЯМА ДА СЕ ОСТАВИ ДА УМРЕ ОТ ГЛАД,то само си показва колко му е достатъчно.Аз на моя син(на 4 мес.),когато трябва да му дам нещо с лъжичка правя така:
Повдигам му главичката,както е легнал,като го хващам под раменцата.После слагам лъжичката върху езичето и леко я бутвам навътре.Нищо не е изплюл до сега newsm10
Но той си е един "хамел"... newsm55 ,като майка си.

# 8
  • Мнения: 1 091
Мерси, момичета, днес си купихме кантар и ще я следя вкъщи, като ще се старая да увелича кърменията. Ако до края на 3-я месец пак сме така, ще мисля за добавка.
hedra, малко оff, извинявай - още като бременна с огромен мерак си уших слинг по твоето описание. Не мога обаче да сложа бебка в него така, че да й е удобно #Cussing out Все се извива и е някак си притисната откъм главата и крачетата. Гледах клипчетата как се поставя новородено, прегледах и другите препоръки във форума и пак не става. Има ли някакъв чалъм? Моля те да ми обясниш как точно да я сложа, че да не се огъва и притиска и да й е удобно.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм сигурна,че мога да обясня така newsm78 Най-добре е да се види наживо,ама в студеното време е много трудно осъществимо.
Може би е по-добре да опиташ първо изправената поза като в кенгуру и като посвикне, тогава да пробвате лежащата? Друго, което ми хрумва, е добре да разгледаш как точно се манипулират двата ръба на слинга поотделно, за да можеш да контролираш колко да е стегнато и отпуснато. И понеже на малките бебета обикновено главата им се пада малко ниско, висящият край на слинга се нагъва и се подпъхва под мястото, където е главичката - не вътре в слинга, а както си е в слинга бебето, леко го повдигаш с едната ръка и подпъхваш нагънатата част да му повдигне главичката като подложка.

# 10
  • Мнения: 2 829
http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1clinical/cj41l018.pdf
ето това гледам аз. Това са статистически криви. Ако например твоето бебе е на кривата 50%, това озачава че половината бебета на тази възраст са с по ниско тегло. Нормално е бебетата да попадат на различна крива всеки месец, т.е. веднъж на 50%, другия месец на 40%, някакъв ориентир може да ти е дали бебето е на горе-долу еднакъв процент по тегло и ръст. Не знам дали ме разбра, но щом си в рамките на 5-95% не би трябвало да се притесняваш.
И нъче виждам че другите майки са ти дали добри съвети, успокой се и се радвай на детето си Grinning

Общи условия

Активация на акаунт