смяна на имена

  • 905
  • 9
  •   1
Отговори
 здравейте,мамички!
И аз съм една от самотните майки.С таткото се разделихме когато бях бременна в 4 месец и от тогава до сега не сме се виждали не сме се чували.Детето вече е на 8 месеца и когато го записвах в родилния дом не ми разрешиха да го запиша с моята фамилия.С бившия вече имаме от скоро официално развод.Въпроса ми е,мога ли да променя фамилията на детето си?То не заслужава да носи тази за мен позорна фамилия.Благодаря ви предварително Мамички. 

# 1
  • Мнения: 2 723
Не съм много запозната, но мисля, че не може. Май трябва да до лишиш от родителски права Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Не можеш.

А и то е син на баща си и щеш не щеш носи кръвта на 'позорната фамилия', името няма да промени този факт Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 856
А и то е син на баща си и щеш не щеш носи кръвта на 'позорната фамилия', името няма да промени този факт Peace
точно го е написала Иса

# 4
moje6,az imam podoben problem,razvedox se dokato bqx bremenna.deteto e ot drug.pitax mnogo advokati kazaxa 4e moje da se smenqt imenata-ako iskam s moite da nosi ako iskam s na nqkoi drug.obadi se na advokat i 6te ti obqsqt podrobno

# 5
  • Мнения: 1 722
чл. 19, ал. 1 от ЗГР
Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това.

# 6
  • Мнения: 2 655
Има законов ред, но делото трябва да се заведе от Вас, като майка и законна представителка.
Мисля, че съдът няма да допусне такава смяна на имена, но зависи. Няма невъзможно неща. Зависи и кой е съдията, как е настроен и т.н.
Лично аз не те съветвам да го правиш сега. Изчакай детето да порасне и му дай шанс то да прецени коя фамилия иска да носи. Аз съм "за" децата сами да избират пътя си, както и религията и др. неща.

Преди две години аз си смених фамилията по съд. ред, взех тази на съпругът ми, тъй като при сключването на брака нямаше възможност (в Америка). Стана трудно, въпреки ч е съм адвокат.

# 7
Имам добра новина !
Аз смених фамилията на детето си. Преди да родя, бях убедена,че ще отглеждам детето си сама, но въпреки всичко реших да пробвам и дам всичко от себе си за да си имаме татко.Той настояваше синът ми да носи неговото име (а аз исках да го кръстя на баща си) ,но държах и на фамилията си.Адвокатката ми заведе дело, аргументите и бяха леко подправени с какво фамилията ми е известна,защо е добре детето да я носи и след 3 седмици си имахме нов акт за раждане с моята фамилия.
Пожелавам ти успех и удоволетворение Simple Smile

# 8
zdravei Nagg
razkaji mi po podrobno za procedurata,molia te .ako iska6 pi6i mi na emeila.6te sam ti mnogo blagodarna.az sam ot plovdiv i tuk vsi4ki advokati s koito razgovariax mi kazvaxa 4e e nevazmojno.
az i bebo 6te sme ti blagodarmi .

# 9
zdravei Nagg.
blagodaria ti za pismoto,no problema pri men e 4e niamam vazmojnost da sam  onlain postoianno,zatova te pomolix za pisamce.Izviniavai neiskam da sam naxalna.
blagodaria ti mili4ka  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт