Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Благотворителност
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 74 отговора

София

Днес бях в 19-о  ОДЗ- за тези, които не знаят, това е седмична детска градина и ясла в Младост 2, където повечето деца идват от социално слаби семейства. Там сме носели и друг път дрешки, играчки, лекарства и т.н.  Занесох едно чувалче дрешки за зимата, 3 чифта обувки и бельо. Питах директорката от какво имат нужда, и тя каза, че на 19-и декември децата ще имат коледно тържество и всякакви играчки, които могат да послужат за подаръци на дечицата, са добре дошли. Миналата година занесохме и децата са били много доволни. Хубаво е играчките предварително да са опаковани в подаръчна хартия. Аз живея близо до градината и мога да помогна да взема играчки от някоя мама, която живее далече и няма възможност да ги донесе в Младост.

Ето и координатите на ОДЗ-то:

19 ОДЗ
жк. Младост 2
до бл.229
тел.: 749034 (директор), 741134

Намира се зад сградата на РУМ-а, близо до последната спирка на автобус 306.
Цитирай

София- павлово

Милена  bouquet а можеш ли да кажеш колко са децата, колко момичета и колко момчета
Цитирай

sofia

аз не помня бройката,но са цяла детска градина от 1 год.нагоре Wink

може би е добре част от дрешките пак да занесем там newsm78Ще сортирам другата седмица и ще закарам.
А за играчките ThinkingКакви са носени миналата година?
Цитирай

София

Роси, директорката ме помоли да ти предам специални поздрави от нея!  bouquet

Децата са общо 100 на брой в цялата градина. Мога пак да позвъня да попитам за точната бройка момичета/момчета.

Миналата година аз занесох един чувал с играчки от моите деца. Повечето бяха меки плюшени животни, кукли, имаше няколко колички и пистолетчета. Бях ги опаковала в червена и синя хартия- съответно за момиченца и момченца, за да не стават грешки. Smile

Най-голяма и постоянна нужда има от бельо за малките-яслената група, от 1 до 3 години. Не само гащички, но и потничета, бодита.

Това е засега.  Smile
Цитирай

у дома

значи трябва да включим в бройката за белъото и тази градина-ако имаме финанси де Embarassed
предлагам(само не знам как ще стане бързата организация-щото от 17 до 19 има само 2 дни newsm78) играчките,които останат от базара да се дадат там за подаръци-щото едва ли ще се съберат 100 играчки( е,ако стане-ще е страхотно)
в тоя ред на мисли-ще спомена в темата за базара,че ще се продават и запазени или неползвани детски играчки-миналата година имаха успех за да го имат предвид мамите,които изпращат неща за базара-и ще сложа линк към тази тема-тоест да знаят и за това и ако искат направо да ги пренасочат към градината за 19
абе много объркано го написах-разбрахте ли ме? newsm78
Цитирай

София

Ще ме извините, че побутвам темата. Embarassed Аз се ангажирам да занеса играчките в 19-то ОДЗ. Единствената ми молба е да са предварително опаковани в някаква хартия, като за подарък.
Цитирай

софия

Къде и кога ще се събират тези играчки?Може би ще е добре да се знае бройката на децата по възрасти и по пол,за да се знае какви играчки да се приготвят newsm78Можеш ли да предоставиш  тази информация и всеки да каже колко играчки за какви деца/момчета ,момичета/ ще приготви и да съберем необходимата бройка. Hug
Цитирай

София

Къде и кога ще се събират тези играчки?Може би ще е добре да се знае бройката на децата по възрасти и по пол,за да се знае какви играчки да се приготвят newsm78Можеш ли да предоставиш  тази информация и всеки да каже колко играчки за какви деца/момчета ,момичета/ ще приготви и да съберем необходимата бройка. Hug

Току-що звънях на директорката да я питам, но беше излязла, ще се върне на обяд. Надявам се до края на деня да имам информация.

Относно събирането, при по-голям интерес можем да направим една акция-среща в Южния парк на 2 и 3 декември (събота и неделя). Иначе, ако се отзоват 2-3 мами, мога да се уговарям и лично с всяка как да ги взема. Хубаво е да сме готови до 12.12- т.е., една седмица преди тържеството.

Нека всеки, който има желание и излишни играчки Smile, да се разписва тук по темата! На този етап няма нужда да броите по колко играчки можете да дадете, просто се запишете, че имате желание да участвате в акцията.  Hug
Цитирай

sofia

Току-що звънях на директорката да я питам, но беше излязла, ще се върне на обяд. Надявам се до края на деня да имам информация.

Относно събирането, при по-голям интерес можем да направим една акция-среща в Южния парк на 2 и 3 декември (събота и неделя). Иначе, ако се отзоват 2-3 мами, мога да се уговарям и лично с всяка как да ги взема. Хубаво е да сме готови до 12.12- т.е., една седмица преди тържеството.

Нека всеки, който има желание и излишни играчки Smile, да се разписва тук по темата! На този етап няма нужда да броите по колко играчки можете да дадете, просто се запишете, че имате желание да участвате в акцията.  Hug

Участвам HugИмам много,които не стават за базар Wink
Цитирай

софия

Ще участвам! newsm26
Цитирай

И аз-вече преглеждам какви имам в наличност. Не са малко, но повечето са плюшени(почти нови)
Цитирай

София

Говорих с директорката; имат 60 момчета и 40 момичета, но тя каза, че в действителност момичетата предпочитат момчешки играчки и много-много не си играят с кукли и др. такива женски неща Smile. Така че предлагам да не гледаме бройка за момичета-момчета, явно децата ще се радват на всичко. Плюшени играчки, пистолети, конструктори, коли- всичко ще е добре дошло.
Възрастта: имат 30 деца в яслата и 20 в първа група. За по-горните групи не питах, защото предположих, че  за там стават всякакви играчки newsm78. Общо са 100 деца.

Радвам се, че има вече желаещи да участват!  Hug Когато сте готови с "преброяването", може да пишете тук по колко играчки имате в наличност за даряване, да видим дали ще успеем да осигурим поне половината. Директорката каза, че са се обърнали и към някаква фирма с молба за финансова помощ за закупуването на подаръците, но засега нямат отговор. Понякога получават дарения от някоя фирма за играчки, но става дума за 20-30 играчки, което е съвсем недостатъчно за случая.

Така или иначе, ще съберем, колкото можем; жената каза, че колкото и да са, пак ще са им в помощ.
Цитирай

софия

Говорих с директорката; имат 60 момчета и 40 момичета, но тя каза, че в действителност момичетата предпочитат момчешки играчки и много-много не си играят с кукли и др. такива женски неща Smile. Така че предлагам да не гледаме бройка за момичета-момчета, явно децата ще се радват на всичко. Плюшени играчки, пистолети, конструктори, коли- всичко ще е добре дошло.
Възрастта: имат 30 деца в яслата и 20 в първа група. За по-горните групи не питах, защото предположих, че  за там стават всякакви играчки newsm78. Общо са 100 деца.

Радвам се, че има вече желаещи да участват!  Hug Когато сте готови с "преброяването", може да пишете тук по колко играчки имате в наличност за даряване, да видим дали ще успеем да осигурим поне половината. Директорката каза, че са се обърнали и към някаква фирма с молба за финансова помощ за закупуването на подаръците, но засега нямат отговор. Понякога получават дарения от някоя фирма за играчки, но става дума за 20-30 играчки, което е съвсем недостатъчно за случая.

Така или иначе, ще съберем, колкото можем; жената каза, че колкото и да са, пак ще са им в помощ.
Ами в такъв случай-приготвяме подаръците и пишем тук,за да има някакво проследяване на бройката. newsm78Други идеи?
Цитирай

София

Ами в такъв случай-приготвяме подаръците и пишем тук,за да има някакво проследяване на бройката. newsm78Други идеи?

Да, който е готов с бройката и подаръците, да се обажда в темичката, и ако не сме много хора, ще се уговаряме поотделно как да взема играчките от вас, да не отлагаме до последния момент, че току-виж нещо изникнало на мен или вас и опропастим превоза. Wink
Цитирай

София

Аз ще се включа с плюшени играчки, към 5 броя. Ще ги опаковам като подаръци. Трябва ли да е прозрачна опаковката, т.е. да се вижда какво има вътре, за да се прецени за кое дете е подходящо? Дали е добра идеята да сложа картичка с пожелание, нещо универсално, което да става за всяко дете. Например " Дядо Коледа ти желае...". Ще чакам отговор.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 74 отговора