Коледно тържество в 19 ОДЗ-София

  • 3 950
  • 74
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 109
Днес бях в 19-о  ОДЗ- за тези, които не знаят, това е седмична детска градина и ясла в Младост 2, където повечето деца идват от социално слаби семейства. Там сме носели и друг път дрешки, играчки, лекарства и т.н.  Занесох едно чувалче дрешки за зимата, 3 чифта обувки и бельо. Питах директорката от какво имат нужда, и тя каза, че на 19-и декември децата ще имат коледно тържество и всякакви играчки, които могат да послужат за подаръци на дечицата, са добре дошли. Миналата година занесохме и децата са били много доволни. Хубаво е играчките предварително да са опаковани в подаръчна хартия. Аз живея близо до градината и мога да помогна да взема играчки от някоя мама, която живее далече и няма възможност да ги донесе в Младост.

Ето и координатите на ОДЗ-то:

19 ОДЗ
жк. Младост 2
до бл.229
тел.: 749034 (директор), 741134


Намира се зад сградата на РУМ-а, близо до последната спирка на автобус 306.

# 1
  • Мнения: 2 584
Милена  bouquet а можеш ли да кажеш колко са децата, колко момичета и колко момчета

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз не помня бройката,но са цяла детска градина от 1 год.нагоре Wink

може би е добре част от дрешките пак да занесем там newsm78Ще сортирам другата седмица и ще закарам.
А за играчките ThinkingКакви са носени миналата година?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 109
Роси, директорката ме помоли да ти предам специални поздрави от нея!  bouquet

Децата са общо 100 на брой в цялата градина. Мога пак да позвъня да попитам за точната бройка момичета/момчета.

Миналата година аз занесох един чувал с играчки от моите деца. Повечето бяха меки плюшени животни, кукли, имаше няколко колички и пистолетчета. Бях ги опаковала в червена и синя хартия- съответно за момиченца и момченца, за да не стават грешки. Simple Smile

Най-голяма и постоянна нужда има от бельо за малките-яслената група, от 1 до 3 години. Не само гащички, но и потничета, бодита.

Това е засега.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 249
значи трябва да включим в бройката за белъото и тази градина-ако имаме финанси де Embarassed
предлагам(само не знам как ще стане бързата организация-щото от 17 до 19 има само 2 дни newsm78) играчките,които останат от базара да се дадат там за подаръци-щото едва ли ще се съберат 100 играчки( е,ако стане-ще е страхотно)
в тоя ред на мисли-ще спомена в темата за базара,че ще се продават и запазени или неползвани детски играчки-миналата година имаха успех за да го имат предвид мамите,които изпращат неща за базара-и ще сложа линк към тази тема-тоест да знаят и за това и ако искат направо да ги пренасочат към градината за 19
абе много объркано го написах-разбрахте ли ме? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 109
Ще ме извините, че побутвам темата. Embarassed Аз се ангажирам да занеса играчките в 19-то ОДЗ. Единствената ми молба е да са предварително опаковани в някаква хартия, като за подарък.

# 6
  • Мнения: 6 386
Къде и кога ще се събират тези играчки?Може би ще е добре да се знае бройката на децата по възрасти и по пол,за да се знае какви играчки да се приготвят newsm78Можеш ли да предоставиш  тази информация и всеки да каже колко играчки за какви деца/момчета ,момичета/ ще приготви и да съберем необходимата бройка. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 109
Къде и кога ще се събират тези играчки?Може би ще е добре да се знае бройката на децата по възрасти и по пол,за да се знае какви играчки да се приготвят newsm78Можеш ли да предоставиш  тази информация и всеки да каже колко играчки за какви деца/момчета ,момичета/ ще приготви и да съберем необходимата бройка. Hug

Току-що звънях на директорката да я питам, но беше излязла, ще се върне на обяд. Надявам се до края на деня да имам информация.

Относно събирането, при по-голям интерес можем да направим една акция-среща в Южния парк на 2 и 3 декември (събота и неделя). Иначе, ако се отзоват 2-3 мами, мога да се уговарям и лично с всяка как да ги взема. Хубаво е да сме готови до 12.12- т.е., една седмица преди тържеството.

Нека всеки, който има желание и излишни играчки Simple Smile, да се разписва тук по темата! На този етап няма нужда да броите по колко играчки можете да дадете, просто се запишете, че имате желание да участвате в акцията.  Hug

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Къде и кога ще се събират тези играчки?Може би ще е добре да се знае бройката на децата по възрасти и по пол,за да се знае какви играчки да се приготвят newsm78Можеш ли да предоставиш  тази информация и всеки да каже колко играчки за какви деца/момчета ,момичета/ ще приготви и да съберем необходимата бройка. Hug

Току-що звънях на директорката да я питам, но беше излязла, ще се върне на обяд. Надявам се до края на деня да имам информация.

Относно събирането, при по-голям интерес можем да направим една акция-среща в Южния парк на 2 и 3 декември (събота и неделя). Иначе, ако се отзоват 2-3 мами, мога да се уговарям и лично с всяка как да ги взема. Хубаво е да сме готови до 12.12- т.е., една седмица преди тържеството.

Нека всеки, който има желание и излишни играчки Simple Smile, да се разписва тук по темата! На този етап няма нужда да броите по колко играчки можете да дадете, просто се запишете, че имате желание да участвате в акцията.  Hug


Участвам HugИмам много,които не стават за базар Wink

# 9
  • Мнения: 6 386
Ще участвам! newsm26

# 10
  • Мнения: 24
И аз-вече преглеждам какви имам в наличност. Не са малко, но повечето са плюшени(почти нови)

# 11
  • София
  • Мнения: 3 109
Говорих с директорката; имат 60 момчета и 40 момичета, но тя каза, че в действителност момичетата предпочитат момчешки играчки и много-много не си играят с кукли и др. такива женски неща Simple Smile. Така че предлагам да не гледаме бройка за момичета-момчета, явно децата ще се радват на всичко. Плюшени играчки, пистолети, конструктори, коли- всичко ще е добре дошло.
Възрастта: имат 30 деца в яслата и 20 в първа група. За по-горните групи не питах, защото предположих, че  за там стават всякакви играчки newsm78. Общо са 100 деца.

Радвам се, че има вече желаещи да участват!  Hug Когато сте готови с "преброяването", може да пишете тук по колко играчки имате в наличност за даряване, да видим дали ще успеем да осигурим поне половината. Директорката каза, че са се обърнали и към някаква фирма с молба за финансова помощ за закупуването на подаръците, но засега нямат отговор. Понякога получават дарения от някоя фирма за играчки, но става дума за 20-30 играчки, което е съвсем недостатъчно за случая.

Така или иначе, ще съберем, колкото можем; жената каза, че колкото и да са, пак ще са им в помощ.

# 12
  • Мнения: 6 386
Говорих с директорката; имат 60 момчета и 40 момичета, но тя каза, че в действителност момичетата предпочитат момчешки играчки и много-много не си играят с кукли и др. такива женски неща Simple Smile. Така че предлагам да не гледаме бройка за момичета-момчета, явно децата ще се радват на всичко. Плюшени играчки, пистолети, конструктори, коли- всичко ще е добре дошло.
Възрастта: имат 30 деца в яслата и 20 в първа група. За по-горните групи не питах, защото предположих, че  за там стават всякакви играчки newsm78. Общо са 100 деца.

Радвам се, че има вече желаещи да участват!  Hug Когато сте готови с "преброяването", може да пишете тук по колко играчки имате в наличност за даряване, да видим дали ще успеем да осигурим поне половината. Директорката каза, че са се обърнали и към някаква фирма с молба за финансова помощ за закупуването на подаръците, но засега нямат отговор. Понякога получават дарения от някоя фирма за играчки, но става дума за 20-30 играчки, което е съвсем недостатъчно за случая.

Така или иначе, ще съберем, колкото можем; жената каза, че колкото и да са, пак ще са им в помощ.
Ами в такъв случай-приготвяме подаръците и пишем тук,за да има някакво проследяване на бройката. newsm78Други идеи?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 109
Ами в такъв случай-приготвяме подаръците и пишем тук,за да има някакво проследяване на бройката. newsm78Други идеи?

Да, който е готов с бройката и подаръците, да се обажда в темичката, и ако не сме много хора, ще се уговаряме поотделно как да взема играчките от вас, да не отлагаме до последния момент, че току-виж нещо изникнало на мен или вас и опропастим превоза. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 1 285
Аз ще се включа с плюшени играчки, към 5 броя. Ще ги опаковам като подаръци. Трябва ли да е прозрачна опаковката, т.е. да се вижда какво има вътре, за да се прецени за кое дете е подходящо? Дали е добра идеята да сложа картичка с пожелание, нещо универсално, което да става за всяко дете. Например " Дядо Коледа ти желае...". Ще чакам отговор.

Общи условия

Активация на акаунт