за домашното пюре?

  • 458
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 237
здравейте майчета,

Предстои ми захранване- избрала съм по родната схема първо с плодово пюренце. Искам да ви попитам за домашните плодови пюренца- трябва ли да са термично обработени плодовете- попарени или сварени (позната майка ми каза, че иначе целулозата трудно се преработвала). А друго слага ли се?Търсих във форумите, но никъде не открих отговор, затова пускам нова тема, извинявам се ако повтарям, но нали съм новак....
Ще се радвам на споделения опит- кой как е започнал (разказано накратко...) !!!

# 1
  • Мнения: 1 186
Здравей и добре дошла в този прекрасен форум Hug
Ще посмея да те посъветвам като започнеш захранването с пюрета те да бъдат Готови-Купешки и едва тогава кото си захранила мисля че можеш да минеш на домашно пригатвени Peace
Аз започнах първо с  ЯБЪЛКА И КАРТОФ на Ам-Ам-нашата педиатърка тогава ми каза да захраня първо с зеленчуково пюре,защото е по добре детето да свикне с по соления вкус за да не го откаже по- късно-но ти си прецени най-добре Peace
Иначе домашно приготвените пюрета аз лично първо- почиствам добре зеленчуците или плодовете,слагам ги да се сварят добре и после пасирам Peace
Зеленчука с който се започва е КАРТОФА-така ми е казвала педито Peace
От това което ти написах ти си прецени най-добре кое е най-добре за бебчо Peace

# 2
  • Мнения: 318
Аз зъпочнах с купени плодови пюрета защото са почти като нектар и минават през биберон с обикновена голимина на дупчицата. Разбрах едно, че детето свиква трудно с две нови неща лъжица и новия вкус на пюрето/вече то не е основно на кърма/. Домашните започнах да ги приготвям от 6-7 месец, като винаги и до сега имат термична обработка/сварени/. Още не съм давала сурови плодове с изключение на банана. Зеленчуците също ги обработвам независимо от това дали могат да се ядат в суров вид.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 500
Най-вероятно ще ти преместят темата, но все пак....... Поразрови се в ".... и захранване на бебетата" в зависимост от това дали кърмиш или храниш с АМ.

# 5
  • Мнения: 54
Аз започнах с домашно приготвени зеленчукови пюрета. Нашата педиатърка ми препоръча да избягвам готовите плодови пюрета или да ги давам само като десерт, защото 80% от алергиите при бебетата се появявали от тях. Вече ти избираш дали ще се съобразиш с това  Peace

# 6
  • Мнения: 1 976
Добре е да започнеш захранването със зеленчукови пюрета, не плодови...тиква, картофче...А сега точно пък е сезонът на тиквите, така че можеш да се възползваш и да даваш домашна тиква. освен това тиквата минава и за плод...

# 7
  • Мнения: 683
Здравей и добре дошла в този прекрасен форум Hug
Ще посмея да те посъветвам като започнеш захранването с пюрета те да бъдат Готови-Купешки и едва тогава кото си захранила мисля че можеш да минеш на домашно пригатвени Peace
Иначе домашно приготвените пюрета аз лично първо- почиствам добре зеленчуците или плодовете,слагам ги да се сварят добре и после пасирам Peace
Зеленчука с който се започва е КАРТОФА-така ми е казвала педито Peace
От това което ти написах ти си прецени най-добре кое е най-добре за бебчо Peace
По детето ще разбереш. Ще се справиш!:peace:

# 8
  • Мнения: 1 186
Здравей и добре дошла в този прекрасен форум Hug
Ще посмея да те посъветвам като започнеш захранването с пюрета те да бъдат Готови-Купешки и едва тогава кото си захранила мисля че можеш да минеш на домашно пригатвени Peace
Иначе домашно приготвените пюрета аз лично първо- почиствам добре зеленчуците или плодовете,слагам ги да се сварят добре и после пасирам Peace
Зеленчука с който се започва е КАРТОФА-така ми е казвала педито Peace
От това което ти написах ти си прецени най-добре кое е най-добре за бебчо Peace
По детето ще разбереш. Ще се справиш!:peace:

newsm10-Така си е

# 9
  • Мнения: 2 757
Да, плодовете трябва да са сварени при захранване. Ако можеш домашно добре да ги пасираш не виждам защо да му даваш купешки. Аз започнах със смес от варена ябълка и оризово брашно примерно

Общи условия

Активация на акаунт