Отговори
Здравейте момичета!В България всеки лекар ще ви препоръча Фолиева киселина (ФК), ако решите да си правите бебе или ако вече сте бременна. Интересно ми е какво е отношението на лекарите на Запад към ФК? Приемали ли сте я и имали ли сте някакъв проблем с килограмите по време на приема, ако е имало такъв?

# 1
  • España
  • Мнения: 340
Тук(в Испания)съЩо я препоръ4ват през първите 3 месеца от бремеността и ако реШиШ да забременяваШ.Аз пих и не съм имала никакви проблеми. Peace

# 2
  • Мнения: 2 257
САЩ - препоръчват я не само отделно, а и я има в пренаталните витамини по 1мг дори.
Фолиевата не води нито до напълняване, нито до прилошаване - както чета на разни места по форума. Поради ред причини пия фолиева доста повече от другите жени, (без дори и да планирам забремяване трябва да я приемам) и мога отговорно да заявя, че нито повишава килограмите, нито предизвиква гадене и всякакви такива. Това, че има единични случаи на такива оплаквания, според мен се дължи на други фактори, но не и на фолиевата. Повечето жени обикновено започват да я приемат, когато са вече бременни и тогава е логично да има какви ли не оплаквания.

# 3
  • Мнения: 4 399
И Австрия я препоръчват и е включена в пренаталните витамини. Приемах я през цялата бременност и след това докато кърмех. Не съм имала никакви проблеми и не мисля че се отразява на теглото. Поне не съм прочела нищо такова в сериозен източник.

# 4
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Принципно фолиевата киселина е най-полезна през първия месец от бременността затова и повечето доктори препоръчват да се пият завишени количества поне 3 месеца преди да забременееш - това естествено е възможно при планирана бременност - факт е че в БГ много голяма част от бременностите не могат да се определят като такива. В много редки случаи се наблюдава чувствителност към фолиевата киселина но дори и тогава няма някакви особени странични ефекти. Като цяло е витамин който няма как да се предозира - организма изхвърля ненужното количество - проблема е че бързичко се изчерпва затова и препоръчват двойна доза на стандартната в случай че се планира бременност тъй като плода се нуждае от нея. А иначе както ти е писала G&J в северна америка обичайната доза е пет пъти по-голяма от стандартната за БГ или 2,5 по-голяма от тази която изписват за периода непосредствено преди и след забременяване.
С две думи един от най-безобидните и много полезни витамини. Ако искаш потърси информация във форума - най-важно е да имаш натрупано известно количество в организма си за първия месец на бременността и естествено хубаво е да се пие и след това.

# 5
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Във Великобритания също се препоръчва да се пие от момента, в който планираш бременност и до края на третия месец най-малко. Питат и дали е имало спина бифида в рода, ако е имало, мисля, че дозата е по-висока. Иначе препоръчваната доза е 0.4 мг, мисля. Продава се отделно, включена е във всички комбинирани витамини за бременни.

# 6
  • Мнения: 7 803
И Австрия я препоръчват и е включена в пренаталните витамини. Приемах я през цялата бременност и след това докато кърмех. Не съм имала никакви проблеми и не мисля че се отразява на теглото. Поне не съм прочела нищо такова в сериозен източник.
и при мен беше така  Peace

# 7
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
във всички мултивитамини я има 400. тук я препоръчват при плануване и след забременяване -800. винаги ме питат за нея Peace

# 8
  • Мнения: 1 793
Във Великобритания също се препоръчва да се пие от момента, в който планираш бременност и до края на третия месец най-малко. Питат и дали е имало спина бифида в рода, ако е имало, мисля, че дозата е по-висока. Иначе препоръчваната доза е 0.4 мг, мисля. Продава се отделно, включена е във всички комбинирани витамини за бременни.

Точно така е. Аз лично не съм имала никакви проблеми с килограмите докато пиех фолиевата киселина.

# 9
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Във Франция никой не ми е говорил за тази киселина  #Crazy 4ух за нея от мои приятелки след това, но никога не съм приемала, странно  newsm78

# 10
  • Мнения: 7 914
Аз си я пих благодарение на съвета на гинеколожката ми в България...



Фолиевата киселина си е витамин Б.... някои може ли да ми каже как се напълнява от витамини? Mr. Green
Единствената негативна реакция , която може да се получи е ако се пие на гладно и тогава започва едно гаденеееее подобно на гаденето в първите месеци от бременност...ама това е не само за фолиевата к-на, а за всеки вит. комплекс съдържаш вит. Б

аз я пих година преди да забременея и си напълнях, ама не от нея... че сега съм бременна и пак същото количество храна поглъщам...ама съм -5 кила... а фолиевата не съм я спряла Peace

# 11
  • Мнения: 502
Аз пих ФК преди бременността и до 5ти месец - общо 14 месеца. След това пиех витамини за бременни, в които се съдържа необходимата дневна доза. След раждането продължавам да пия същите витамини, защото те са и за кърмачки. Тук ФК е достъпна без рецепта, от гинеколога получих не само препоръка, но и безплатни опаковки. Нямах никакви проблеми, качих само 10 кг, които свалих веднага след раждането.

# 12
  • Мнения: 1 199
Чела съм някъде аргументи в полза на това фолиевата киселина да се приема чрез храната, а не  на таблетки. Това беше мнение на противник на синтетичните витамини. Но не мога да го намеря сега.

# 13
  • Мнения: 7 914
heureuse
,
вярно, че е най- добре да се приема чрез храната.... вярно е , ама дали храната е това , което е? Thinking ... Защото едно време... пиперките не тежаха по 1/2 кило

и боба/ лещата не се варяха за по 15 мин....доматите и само със сирене си бяха вкусни...и тн...
 Живеем във времето на синтетиката...жалко, но факт  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 199
Така е, но това е аргументът на пушача, който казва че пуши, защото и без това въздухът бил мръсен Wink Наистина много неща са изкуствени, ама и в това си има степени - може по-малко, може и повече Wink

Общи условия

Активация на акаунт