Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте, ето го и моя въпрос - вече се захранихме със зеленчуковите пюрета (най-различни и бебо много ги обича), не е ли време да започна да му давам и каши??? Ще ходим на консултация чак след 15 дена, а поликлиниката ни не е много близо, за това се обръщам към вас а не към нашият лекар. Гледам, че по аптеките е пълно с най-различни каши. С какви обаче да започна? "Слънчо" са на най-приемлива цена, но дали качеството им е добро?
Понеже пием "Фризолак", да си вземем ли от кашите "Фризокрем"?
Въобще бихте ли споделили вашия опит.  newsm78

# 1
  • софия
Важното е да започнеш с БЕЗ ГЛУТЕН-ова каша, най-добре ориз, ориз+царевица, елда. Марката няма значение. Слънчо не са лоши, някои деца даже ги предпочитат пред скъпите. Ние ядем на Милупа,Хумана и Влевит.

# 2
  • София
Ние първо взехме Фризо-ориз и царевица. След като въведох глутена минахме на Слънчо. Харесваха ги. Hug

# 3
  • София
А кога въведохте Глутена и как???

# 4
  • София
Аз на 6 месеца въведох глутена с течна каша на Нестле.

# 5
  • Белгия/София
Слънчо засега не  Stop Те не са с адаптирано мляко.
Ако не си въвела глутен - вземи безглутенови - на Милупа са нй-хубави.
Ако си въвела или ще въвеждаш - вземи пак на Милупа или Хумана.

# 6
  • София
А послеее... на 6 мес. - месни пюренца и глутен.
Каши може, но между нововъведените храни да имаш пауза от 2 седмици, ако не е ял нищо ново от 2 седмици, захрани с каша постепенно. Трябва да е млечна задължително, иначе не е пълноценна храна.

Слънчо засега не  Stop Те не са с адаптирано мляко.

Да и аз днес ги загледах в магазина, но се отказах, защото са със сухо.. Та кога иначе мога да давам това сухото, вместо адаптето? newsm78

# 7
  • Sf
Аз пуснах тук тема, в която се говореше и за първите каши на бебето.Разбрах само, че е безглутенова, но дали да е с адапте или не не разбрах.Аз купих оризова на Милупа, тя е с АМ.По-късно разбирам, че трябвало да е безмлечна.Само Блонди май е категорична. smile3521 Ще си я давам и това е, на малката й хареса, а и вече съм давала три дни подред.
По твоя въпрос - мисля, че можеш вече да въвеждаш кашата.Аз захраних със зеленчуково и след 3 седмици дадох първата каша.Плодови пюрета още не съм давала.

# 8
  • София
А кога въведохте Глутена и как???
Аз въведох глутен около 8 мес. понеже имахме проблеми със стомаха. Вкарах глутенсъщържащи храни постепенно, като с всяко ново нещо. Започнах с нишесте /кисел или квото там му викат/.

# 9
  • Старата столица
Най-напред давай безглутенова каша,а след 6-я месец може и с глутен.Аз започнах със Слънчо,а после сме яли какви ли не-Фризокрем,Нестле,Блевит,Хумана,Милупа.Оказа се,че най си харесва и все още яде понякога тези на Слънчо и Фризокрем.

# 10
  • Varna
Ние започнахме захранването с каша - Хип, с елда  Hug Ако е безмлечна - добавяй АМ или кърма  Peace Давала съм му от всички марки, но най му харесва Фризокрема като че ли  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт