Плодови и зеленчукови пюрета, А ПОСЛЕ...???

  • 657
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 947
Здравейте, ето го и моя въпрос - вече се захранихме със зеленчуковите пюрета (най-различни и бебо много ги обича), не е ли време да започна да му давам и каши??? Ще ходим на консултация чак след 15 дена, а поликлиниката ни не е много близо, за това се обръщам към вас а не към нашият лекар. Гледам, че по аптеките е пълно с най-различни каши. С какви обаче да започна? "Слънчо" са на най-приемлива цена, но дали качеството им е добро?
Понеже пием "Фризолак", да си вземем ли от кашите "Фризокрем"?
Въобще бихте ли споделили вашия опит.  newsm78

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
Важното е да започнеш с БЕЗ ГЛУТЕН-ова каша, най-добре ориз, ориз+царевица, елда. Марката няма значение. Слънчо не са лоши, някои деца даже ги предпочитат пред скъпите. Ние ядем на Милупа,Хумана и Влевит.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Ние първо взехме Фризо-ориз и царевица. След като въведох глутена минахме на Слънчо. Харесваха ги. Hug

# 3
  • Мнения: 7 947
А кога въведохте Глутена и как???

# 4
  • Мнения: 5 103
Аз на 6 месеца въведох глутена с течна каша на Нестле.

# 5
  • Мнения: 27 524
Слънчо засега не  Stop Те не са с адаптирано мляко.
Ако не си въвела глутен - вземи безглутенови - на Милупа са нй-хубави.
Ако си въвела или ще въвеждаш - вземи пак на Милупа или Хумана.

# 6
  • Мнения: 6 164
А послеее... на 6 мес. - месни пюренца и глутен.
Каши може, но между нововъведените храни да имаш пауза от 2 седмици, ако не е ял нищо ново от 2 седмици, захрани с каша постепенно. Трябва да е млечна задължително, иначе не е пълноценна храна.


Слънчо засега не  Stop Те не са с адаптирано мляко.

Да и аз днес ги загледах в магазина, но се отказах, защото са със сухо.. Та кога иначе мога да давам това сухото, вместо адаптето? newsm78

# 7
  • Мнения: 3 500
Аз пуснах тук тема, в която се говореше и за първите каши на бебето.Разбрах само, че е безглутенова, но дали да е с адапте или не не разбрах.Аз купих оризова на Милупа, тя е с АМ.По-късно разбирам, че трябвало да е безмлечна.Само Блонди май е категорична. smile3521 Ще си я давам и това е, на малката й хареса, а и вече съм давала три дни подред.
По твоя въпрос - мисля, че можеш вече да въвеждаш кашата.Аз захраних със зеленчуково и след 3 седмици дадох първата каша.Плодови пюрета още не съм давала.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
А кога въведохте Глутена и как???
Аз въведох глутен около 8 мес. понеже имахме проблеми със стомаха. Вкарах глутенсъщържащи храни постепенно, като с всяко ново нещо. Започнах с нишесте /кисел или квото там му викат/.

# 9
  • Мнения: 5 362
Най-напред давай безглутенова каша,а след 6-я месец може и с глутен.Аз започнах със Слънчо,а после сме яли какви ли не-Фризокрем,Нестле,Блевит,Хумана,Милупа.Оказа се,че най си харесва и все още яде понякога тези на Слънчо и Фризокрем.

# 10
  • Мнения: 1 448
Ние започнахме захранването с каша - Хип, с елда  Hug Ако е безмлечна - добавяй АМ или кърма  Peace Давала съм му от всички марки, но най му харесва Фризокрема като че ли  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт