Хранене с АМ HIPP HA2

  • 1 393
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 237
Много полезна информация,за тиквата имам впредвид!Ама беше ли захранен с тиква или направо сложи в картофеното пюре?Честно казано започнах да се тревожа да дам тиква (както казва педиатърката)-прочетох,че имала хистамин.То може при нас да няма проблеми,но знае ли човек...newsm78
Още един въпрос-като почнахте кашата,как продължихте със следващия вид-както се включва нова храна по-малко и дохранване с АМ и на кой етап от захранването.Бебчо яде оризова каша вече почти месец,много му харесва,но ми се иска да включа нов вид в подходящ момент.А супичката от кога е? Колкото и да чета,все неподготвена се чувствам за това захранване...друго си е пряк съвет от пробвал Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 362
Да ти кажа, мила, и аз бях така, но нямаше кой да ми даде пряк съвет. Затова сега се радвам, че мога да помогна, като имаш предвид, че не искам да ти напрапвам мнението си - прецени ти, защото смятам за най-добро това, което майката прецени за детето си, тъй като никой друг не го познава така добре Simple Smile
Сега да отговоря на въпросите ти.
За тиквата: мисля, че това е един от зеленчуците, които са най-благоприятни за захранване, така че давай смело. Не непразно на всички пюрета пише от 4-ти месец (не че толкова им вярвам де). Освен това е сладичка и се приема добре от децата. Аз дадох на Гого и печена - със захар и малко водичка (която готвих за нас) - изяде цяло парче   #Crazy  въпреки ядения по-рано кисел.
За хистамина: моят син пиеше сокове от 3 мавършени месеца - това само му дадох преди на 5 да го захраня с картоф. М/у соковете, които му давах по малко беше и бананът. А той както знаем има също - даже в големички количества. Но мисля, че няма какво да се притесняваш от него, защото сте вече на 6 месеца Simple Smile
За кашата: моят син обожава кашите на Блевит - има една елда, дето я спуква Simple Smile  Не иска нито Милупа, нито Хипп, нито Хумана - т.е. не че не ги иска, но не ги яде с такава охота. Аз каша дадох след 6 месец, безглутенова, защото не бяхме яли още глутен (чак на 7м изяде първата си коричка хляб на морето Simple Smile ). Дадох му не 2-3 лъжици, а половин порция. Той тогава ядеше по 130мл - 60-70 съм мудала и си го дохраних с млякото. И тъй като ние с татко му не сме от най-слабите  Embarassed ни е страх да не стане и детето дебелоп, а и защото той си е много ящен, ядем каша през ден или два. Още на следващия път му дадох цяла порция - с няколко  лъжички плодово пюре вътре де - тъй като е леко безвкусна чиста.
Супата: Нея пък му я дадох преди около месец и половина - беше леко неразположен и реших, че се разболява. Дадох му заленчукова супа, застроена с половин м.л. АМ и 2 сухара - яде като невидял - много му хареса. Оттогава има дни, в които му правя супа (аз или гледачката му) - зеленчукова или пилешка и човекът си хапва като основно меню количеството, което яде (около 200-220мл). Има и дни, в които супата е останала - давам я на др. ден + малко пюре.
Ами това е засега. Радва се, че ти помагам   Hug

# 17
  • Мнения: 237
Благодаря отново за инфото,ще почнем с тиква тези дни!А сокове още не е пил,може би ще почнем след месец и тях...Каши на Блевит обаче в нашия град няма.Продават ли се в някои хипермаркети?Имам елда на Хип и ориз и царевица на Фризо,но още не сме ги пробвали.Аз много обичам елда,дано и на него да му хареса!
Ще пиша как върви захранването Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 362
Blevit купувам от "Штъркел" или от склада, за който говорихме по-рано. Иначе съм забелявала в HIT, но няма такова разнообразие на безмлечни - в "Штъркел" има 6-7 - доста си е разнообразно.
Чакам да кажеш Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 358
Благодаря отново за инфото,ще почнем с тиква тези дни!А сокове още не е пил,може би ще почнем след месец и тях......
Помисли си дали да даваш сокове. Ако държиш на тях, купувай готови. Готовите сокчета са преминали през обработка и вероятността да алергизират е по-малка.
При вас може да няма алергия, а само АД, но за всеки случай бъдете по-внимателни.

Още нещо. Ако даваш антихистамини (Фенистил капки, Кларитин, ...), изчакай със захранването. Ако има реакция от новата храна, няма да я видите, защото антихистаминът ще я потисне.
Изчаква се да минат поне 4-5 дни след спиране на антихистамините и чак тогава може да се пробва нова храна.
Само така може да си сигурна.

Успех!  Hug

# 20
  • Мнения: 237
Точно навреме,благодаря! Peace
Във вторник дадох последната доза Кларитин, а на консултацията вчера лекарката каза да почваме пюре от тиква веднага.Но толкова чаках този момент,че още 1-2 дни не са фатални.Няма да бързам! Simple Smile
Сокове купих готови-круша на Хип,защото лекарката искаше първоначално да започнем с това.Но после променихме схемата и така бебчо ще ги пие след захранването със зеленчукови и месни пюрета.

Fanita,на следващата командировка ще се запасим и с безмлечни каши,както на тази с мляко от склада! Wink
Мерси много! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт