Захранване след шестия месец???

  • 1 320
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Момичета помогнете на мен заблудената  Нашият тати има алергия която каката наследи Сега ми се ще да предпазя малкия с по-късно захранване но не мога да разбера какво се има предвид със захранване след 6 -я месец - Дали 5 пълни и начало на 6 или 6 пълни и начало на 7

Предваритилно благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 4 181
По принцип шест пълни, но всичко зависи и от детето.
Има някое деца , които са готови за захранване малко по-рано, например проявяват жив интерес към вашата храна. Има други деца, които пък са готови по-късно.
Така, че не приемай тази граница съвсем буквално.
Ние започнахме на 6 навършени и една седмица с каша от ориз и рожкови.
успех със захранването

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
И аз не съм бързала, въпреки, че сина ми проявяваше интерес към яденето още на 5,5 месеца.
Започнах на 6,5 мес с по няколко лъжички на ден пюре. Може да е зеленчуково, плодово или безмлечна безглутенова каша(оризова или елда и т.н.)
Ние откарахме така - поняколко лъжички на ден до края на 8-мия месец. От 2 месеца насам яде по половин бурканче нещо-си по обед и още толкова късния следобед, но не бързам да замествам кърмене, след годинката ще има цял живот да яде всичко.

# 3
  • Мнения: 742
Аз лично захраних на 5.5 месеца, с по една лъжичка и постепенно увеличавах количеството за деня. Сега хапва по половин бурканче и все още се кърмим след всяко хранене Hug Не бързам да отбивам или да замествам хранене Hug
Наистина всичко си е до детенце. Криската показа, че иска да хапва и не съм имала проблеми с лъжичката...дори биберона за водичка го дъвче, а не суче Joy

Успех със захранването!  bouquet

# 4
  • Мнения: 209
Благодаря ви за съветите
Мен единствено ме притеснява да не развие някяквя анемия Но нямя дя бързам
А с какви храни захранвате - готови или приготвени от вас ?

# 5
  • Мнения: 3 521

Мен единствено ме притеснява да не развие някяквя анемия

Споко никаква анемия няма да раzвие Laughing...Аz лично полzвам 4 пъти седмично готови пЮрета, и 3 пъти готвя, но zа да готвиш трябва да си 100% сигурна, че нещата, които иzполzваш са чисти(нямат пестициди, нитрати и т.н.)...т.е., ако си имаш човек на село да ти ги носи може да не купуваш, бурканчета, но неща от паzара аz лично не давам_предпочитам сигурността на проверените храни.

# 6
  • Мнения: 1 947
  Yany пита за алергии - и аз ако може да вмъкна един въпрос.?
-> Навсякъде чета, че при "опасност" от унаследяване на алергии (в нашия случай е астма),
захранването трябва да се отложи във времето. Да, обаче, не разбирам с това "отлагане"
какво се има предвид - дали от 6-и месец или още по-голямо отлагане (защото някои все още
считат захранването на 6 месеца за късно Shocked).

# 7
  • Мнения: 3 521
анна в., след 6 навършени месеца, но ако предцениш може да zапочнеш и няколко седмици по_късно. Препоръчват да даваш после много бавно само хипоалеренните продукти до годинка, а след това да говориш с педиатъра как да продължите.

# 8
  • Мнения: 131
Аз захраних на 6,5 месеца и съм много доволна

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
  Yany пита за алергии - и аз ако може да вмъкна един въпрос.?
-> Навсякъде чета, че при "опасност" от унаследяване на алергии (в нашия случай е астма),
захранването трябва да се отложи във времето. Да, обаче, не разбирам с това "отлагане"
какво се има предвид - дали от 6-и месец или още по-голямо отлагане (защото някои все още
считат захранването на 6 месеца за късно Shocked).
Анна, поне до 6 навършени. Аз съм с астма и рояк алергии, затова много предпазливо захранвах. Много плавно, като избягвах най-често срещаните алергени и ги въведох към годината и след това. Общо взето, доста бавно вървеше захранването (като разнообразие), но пък иначе - без проблем. Сега е на 3,4 години, яде абсолютно всичко с голям апетит и - да чукна на дърво - засега е здрава като камъче (моята астма е от 3-годишна възраст).

# 10
  • Мнения: 1 947
  Благодаря, Бу! Моят мъж е с астма от бебе, но в рода му няма други,
а от моя страна нямаме никакви алергии, но все пак ще внимавам и ще
се допитам до педиатъра, когато дойде време (тук поне не ме юркат). Wink

# 11
  • Мнения: 8 917
6 навършени Peace

Общи условия

Активация на акаунт