пюре от тиква

  • 17 667
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 549
Мами може ли да ми кажете как го приготвяте за бебетете ви?Ние сме на 4 и половина месеца и сме исключително на кърма,но от време на време давам по лъжичка две нови неща.Сега съм купила тиква и не зная как да я предложа.

# 1
  • Мнения: 5 362
Тиквата,поне аз,си я сварявах и после й добавях малко захарчица,за да не е съвсем безвкусна.Пасирах и давах.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 12:39 от Ted_Ka

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!

# 3
  • Мнения: 2 849
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Peaceможе да добавиш и мляко

# 4
  • Мнения: 6 461
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.

# 5
  • Мнения: 5 026
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Peaceможе да добавиш и мляко
И аз така  Peace

# 6
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Моето дете много обича тиква и всякакви пюрета, вкоито я има.И аз я варя и пасирам, може и без захар тя си е сладка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 186
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.
newsm10

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз я сварявам и пасирам/сега вече намачквам/.Не добавям нищо,тя си е достатъчно вкусна,но за захранване можеш да добавиш АМ или кърма.

# 10
  • Мнения: 1 448
Тиква + кърма= вкусно пюренце   chef По-добре без захар мисля и аз  bowuu

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Тиква + кърма= вкусно пюренце   chef По-добре без захар мисля и аз  bowuu

 Peace

# 12
  • Мнения: 49
Режеш и белиш, сваряваш на пара, пасираш, добавяш малко кърма и е готова. Захар - НЕ, тиквата е достатъчно сладка. Бебоците я обожават.
По мое мнение още ви е рано за захранване.

# 13
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Ако мога да се включа в темата ти, mama nely, за да не отварям нова.
Аз също съм решила да правя пюре от тиква (донесоха ми домашна), засега захранвам с купешко - тиква с ябълка, вече стигна до 1/2 пюре. Въпросът ми е - колко може да е максималното количество пюре на едно ядене. То е ясно, че трябва да се водим по детенце, но ми е интересно по колко мога да му давам на обедното хранене

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 404
Ако мога да се включа в темата ти, mama nely, за да не отварям нова.
Аз също съм решила да правя пюре от тиква (донесоха ми домашна), засега захранвам с купешко - тиква с ябълка, вече стигна до 1/2 пюре. Въпросът ми е - колко може да е максималното количество пюре на едно ядене. То е ясно, че трябва да се водим по детенце, но ми е интересно по колко мога да му давам на обедното хранене
На 5 м. можеш да дадеш 150 гр. или колкото мляко изпива. Моята дъщеря след като я захраних си изяждаше цяло пюре на едно хранене. Друг е въпроса, че плодово пюре не замества хранене, още по-малко обедното. Ако си захранила с морков или картов, можеш да давеш на обед в комбинация с тиква.

# 15
  • Мнения: 104
Възползвам се и аз от темата за да попитам - колко време в хладилника може да стои разрязана тиква? А замразявате ли я във фризер и как я приготвяте след това - размразявате ли или направо вадите от фризера и варите?

# 16
  • Мнения: 8 917
Тиквата,поне аз,си я сварявах и после й добавях малко захарчица,за да не е съвсем безвкусна.Пасирах и давах.
Така давах и аз, а отделно от това Гери много обича и водата в която е вряла- става като сокче Peace

# 17
Tova e dobre no zadaljitelno trqbva da se sloji zahar za6toto trqbva da se ubie kiselinata.tq moje da mu podrazni na korem4eto

Това е добре но задължително трябва да се сложи захар защото трябва да се убие киселината.тя може да му подразни на коремчето

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 14:22 от Vivi

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.
Peace

# 19
  • Мнения: 3 500
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.
Peace Peace Peace
Аз лично давам купено пюре от тиква, малката го обожава, аз също  Embarassed Grinning

# 20
Когато бях бременна ядях много тиква и сега малката я обожава. Режа, беля и варя. После пасирам или с водата от варенето правя оризовата каша за следобед. Малката я харесва.

# 21
  • Мнения: 74
Аз съм и давала ябълка и морков-сварени,с това съм я захранила,на 4 месеца е беба.Сега мога ли да и дам и тиква?
 Embarassedизвинявам се ,че в чужда тема.

# 22
  • Мнения: 361
А какво ще кажете за печена тиква. Ние сме на 8 и 1/2 месеца и мисля, че няма нищо лошо в това да  давам печена, а не варена тиква ( въпреки, че не съм давала никаква до сега, освен в готови  пюрета). Кажете вие вашето мнение по въпроса ?
Що се отнася до съхранението на разрязана вече тиква аз също се чудя как да съхраня, защото съм чувала, че тиквата не трябва да замръзва. А как тогава някои я замразяват newsm78

# 23
  • Мнения: 765
 Сварявам тиквата , нама4квам я хубаво и е готова . Не добавям захар , но аз така или ина4е в ниЩо не добавям захар .

# 24
  • Мнения: 1 555
Нарязваш на малки парченца и сваряваш, после намачкваш или пасираш и БЕЗ Захар я даваш !!!!

Общи условия

Активация на акаунт