Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Момичета,
Ще Ви бъда много благодарна, ако споделите някоя рецепта за приготвяне на телешко филе.
Цитирай
рецепти колкото искаш,но зависи как точно харесваш нещата дали печени, пържени или задушени.Най лесното което ми идва на идея е да направиш стекове /но само ако е хубаво оформено филето/друго може да направиш едне ролца с пълнеж.Може да направиш пълнено телешко филе с сос от печено или някакъв друг сос .Вариянти много.Дано да съм те опътила поне малко.
Цитирай

София

рецепти колкото искаш,но зависи как точно харесваш нещата
Peace

Само да добавя, че филето като много крехко месо е по-добре да се готви на цяло. Просто е грехота да се прави на манджа накълцано. Но пък ако не страдаш от такива предразсъдъци - можеш да го сготвиш както си искаш.  Laughing

Разрови Готварската книга.
Цитирай

София

Благодаря Ви момичета току що се ровичках в готварската книга и май ще се спра на някоя рецепта с топено сирене или сметана newsm78
Цитирай

Режеш месото на тънки филенца и запържваш от двете страни за много кратко, колкото да побелее.

В същия тиган запържваш 1-2 връзки пресен лук (според количеството месо). След като се запържи добавяш 1 кут. сметана за готвене. Връщаш месото и на тих огън задушаваш около 30-40 мин. като разбъркваш често. Подправки по желание - аз слагам стрито чили, розмарин и риган.

Приятен апетит!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.