Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Има ли кърмещи мами, които работят? Как тогава кърмят бебетата?

Много моля да ми отговорите, понеже ми предстои да почна работа след някоя седмица, а бебето не е захранено и заради съмнение за алергии ми се иска да го кърмя основно поне още няколко месеца. Иначе сега е на 7 месеца.

Благодаря предварително.javascript:void(0);
Hug
Цитирай

Германия

Mmila, не мога да ти помогна за съжаление, но ще следя темата с интерес, че и на мен ми предстои връщане на работа края на януари. И моята бебка няма да е захранена тогава, или ще сме в началото на захранването - без заместено кърмене. Моят план е да кърмя сутринта преди работа, след това да я хранят с изцедена кърма и аз в 13.30 се прибирам и кърменето продължава Very Happy Сметките са идеални, да видим кръчмаря какво ще каже  Mr. Green

П.С В България има отпуск (1 или 2 часа на ден, не съм сигурна) за кърмене през работно време - така че възползвай се!!
Цитирай

София

Ами кърмиш, когато си вкъщи, а през останалото време - на замразена кърма. За целта трябва да започнеш да си правиш запаси във фризера, да го научиш да пие кърмата от шише или чашка и, ако е възможно, да цедиш на работа. Аз точно в този вариант не съм кърмила, защото се върнах на работа след 2-годишно майчинство, а тогава Ники вече ръфаше кюфтета. Кърменето беше за разкош Mr. Green
Цитирай

Пловдив

mmila има много кърмещи мами които са се върнали на работа и се оправят добре  Peace. Аз се върнах на работа когато бебо беше на 3 месеца и 10 дни. Не съм спирала да кърмя а се захранваме едва от 1 седмица и нямаме заместено хранене. В началото ми беше трудно , но вече свикнах и се справяме добре с бебчо. Кърмя преди да тръгна на работа в 9 ,след това е на изцедена кърма, а през това време се цедя на работа и като се прибера замразявам за другия ден. В началото ставах да се цедя между 4-6 сутринта, че манъка отказваше замразена кърма, но сега свикна и нямам проблеми.През останалото време яде когато и колкото иска  baby_neutral
maira това с 2 часа за кърмене е само докато бебето стане на 8 месеца , но не е лошо да опита може шефовете да са разбрани и да и позволят да си го ползва колкото иска  Hug

Цитирай

софия

Здравей

Аз се върнах на работа когато Плами беше на 3 месеца на 8 часов работен ден.През времето което ме няма е на на изцедена кърма.
Захраних я на 8 месеца и половина , като  кърмата и заема 75% от храната в момента да не и повече.
Преди да се върна на работа цедих след всяко кърмене за да мога да си направя запаси за началото. На работа цедя по 2 пъти на ден  , събота и неделя рядко само когато видя че запасите ми занапред намаляват.Кърмата я замразявам във фризера.
Още се прибирам на обяд за обедното кърмене имам тази възможност работа ми е близо до вкъщи. 
Не се притеснявай ще се справиш.  Успех.
Ако имащ други въпроси с радост бих ти отговорила.
Цитирай
Благодаря за отговорите.

Ами притеснението ми изхожда от това, че бебето не ще да пие млякото от шише. Реве и блъска биберона. Трябва да го хранят с млякото от лъжичка, което си е доста трудоемко. А пък аз от друга страна много трудно изцеждам кърма. Изглежда количеството се е регулирало, гърдите ми не се препълват и бебето си смуче необходимото, но аз като седна да се цедя - с голяма мъка изцеждам 30-50 грама.

Иначе шефове нямам на работата-аз съм си шефа, но въпросът е, че невинаги мога да изляза по план и да се прибера да кърмя бебето. Просто работата ми е такава.

Това, което и аз си мисля - кърмене към 9.00 ч., връщане в 12.30 за кърмеме (а ако бебето много изгладнее - нещо дребно да ме се даде - 1/3 пюренце или кашичка), и след това връщане от работа евентуално към 16.30ч. за ново кърмене. Но дали ще може да стане така, не зная...
Цитирай

София

Стискам ти палци да се оправиш! Дано не се случи като при мен - оказа се, че не мога да изцеждам ни на ръка, ни с помпа. В резултат на което не можах да се върна на работа, шефката си намери "неангажирана" девойка и аз си останах без работа...
Цитирай

Германия

Mrancho, възможно е и след навършване на 8 месеца. Докато издиря темата, видях че Ммила е писала, че сама си е шефка и това няма да и е проблем, но слагам линк към темата за часовете за кърмене за всеки случай.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139313.0
Цитирай

Бургас

Много добре те разбирам. Преди 2 седмици се върнах на работа. Сутрин, преди да изляза за работа - 8.30 - 8.45 ч - кърмя. На обяд около 12 цедя в офиса, после в 15-15.30 пак цедя. Кърмата съхранявам в контейнерите на Авент в малко хладилниче и после в термобокс на Авент до вкъщи. В 18 ч като се прибера - кърмя. Нощем и рано сутрин - пак кърмя.
И на мен ми е МНОГО ТРУДНО да изцеждам - много време ми отнема, почти час, въпреки че използвам помпа Авент Исис, която се смята за много добра.
Сега проблемите ми се увеличиха със захранването, малката си хапва от биберон / за новородени на Авент/, но отказва всичко друго, освен кърма...Плюене и рев...Захранването вече взе да ме притеснява повече от цеденето...
Цитирай

.Захранването вече взе да ме притеснява повече от цеденето...

За захранването не се тревожи толкова, на детенцето просто му трябва повечко време да свикне с различния вкус. Не трябва да се насилва всеки случай, за да не се отврати и да стане злоядо, каквито примери изобилстват в практиката.

Аз имам и друг въпрос към кърмещите работещи мами, малко ми е неудобно да питам такива неща, но не мога да се въздържа - а борихте ли се с чувство на вина, че оставяте бебето в такава невръстна възраст? Аз нямам близък да го гледа и трябва да го оставя на детегледачка, а толкова исках да го погледам поне до годинка-годинка и половина. И първият ми син го гледах до 7 месеца и ми се наложи да започна работа. После много съжалявах за пропуснатите мигове по отглеждането му. Сега се канех да поправя тази грешка с второто дете, но уви... Непрекъснато се боря с чувство на вина към детето и трудностите по кърменето и захранването му подсилват това усещане. Имам чувстовото, че съм лоша майка, която не си гледа децата, а още бебета ги хвърля на детегледачки и изчезва от къщи. Вярно, че обстоятелстватна ме принуждават, но все пак някой ще каже, че имам избор и този избор е направен във вреда на детето. Защото никой не може да гледа детето по-добре от майка му...
А вие чувствахте ли се така?
Цитирай

Пловдив

Непрекъснато се боря с чувство на вина към детето и трудностите по кърменето и захранването му подсилват това усещане. Имам чувстовото, че съм лоша майка, която не си гледа децата, а още бебета ги хвърля на детегледачки и изчезва от къщи. Вярно, че обстоятелстватна ме принуждават, но все пак някой ще каже, че имам избор и този избор е направен във вреда на детето. Защото никой не може да гледа детето по-добре от майка му...

О колко добре те разбирам Hug. Когато започнах работа чувството за вина ме смазваше, и всеки ден докато излезна от къщи капваха по няколко сълзи . Това беше първите 2 седмици  Thinking нещата сега определено са по добре  Peace. Направихме си режим и двамата и сега моят син е едно усмихнато щастливо и обичано дете  Love. През по голямото време когато съм на работа той спи и като се събуди ме чака да се прибера. Тогава започват игрите за него и сме заедно всяка секунда . Понеже ме няма през останалото време компенсирам с много целувки гушкане и любов. Нощно време дори остава да спи при мен и се обслужва сам  baby_neutral. Не се смятам за лоша майка защото правя всичко за бебето си и нямам никакво свободно време , но се чувствам щастлива. В началото си задавах въпроса дали не сбърках че се върнах на работа , но сега смятам че така е по добре и за двамата  Peace
Цитирай

Ами кърмиш, когато си вкъщи, а през останалото време - на замразена кърма. За целта трябва да започнеш да си правиш запаси във фризера, да го научиш да пие кърмата от шише или чашка и, ако е възможно, да цедиш на работа. ..
Peace
Цитирай

Пловдив

Привет и от още една работеща мама,
аз се върнах на работа когато малката беше на 5 месеца, но при мен тогава свърши майчинството ми и нямаше начин  Sad. Затова месец преди това започнах да изцеждам сутрин рано, толкова колкото ще и е необходимо за сутрешното хранене и съответно хвърлях кърмата. Освен това на 5 месеца я захраних със зеленцуци и заместих храненето на обед. Тя тръгна на ясли, така че няма проблем, дават и всеки ден кърмата сутрин, а за следобедното хранене съм си вече в къщи, така че не ми се налага да изцеждам на работа. Сега започнах като стана на 6 да заменям и следобедното хранене.
Относно чувството на вина, да мъчно ми е, не го осъзнавах докато не тръгнах на работа, но при мен е друго положението, тук всички колеги са така, освен това виждам колко добре и се отразява да бъде с други деца на нейната невръстна възраст, да играе с различни играчки и най важното всяка вечер имаме време за игра с нея. гасим с татето компютри и телевизори и един час преди баня сме само нейни.
Успех
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.