Ушна инфекция и антибиотик - ДА или НЕ?

  • 4 972
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Може би е по-правилно да пусна темата в здравния, но предположих че тук ще се види от повече мами. Ако модератора сметне за необходимо, моля да я премести.

Та снощи се наложи да ходим на спешен лекар защото ухото и е направо гноясало и тече. Оказа се ушна инфекция и изписаха антибиотик. Чела съм преди, че е по-добре да се остави от самосебе си да се изчисти. Антибиотика в този случай повече пречел, от колкото да помага. Док обаче казва, че ако не се лекува може да доведе до проблеми със слуха в последствие. Ами това за мен е достатъчно стряскащо, за да почна антибиотика, но реших да се допитам до мами с опит. Все пак и друго мнение няма да навреди. Малката си е иначе добре, няма никакви други симптоми, на което и док се учуди. Та кажете ми, моля, това нормална практика ли е и в БГ, защото тук си е така, бухай лекарства и това е?  Други алтернативи няма наоколо, или даваш или не Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 730
Щом е предписан антибиотика си го давай.Тази инфекция не е шега работа.По-добре антибиотика,отколкото да останат трайни увреждания.Все пак като става въпрос за инфекция в главата е опасно.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Синът ми до сега 2 пъти е правил отит и определено не мина от самосебе си. Напротив, болката се засилваше, започна да вдига Т и спасението беше антибиотик.

# 3
  • Мнения: 5 668
Щом доктора е преценил, че е за капки с антибиотик може би е така. Виж ние не сме специалисти че да си даваме мнението. При различните деца са различни лекарствата /всмисъл при оплакванията/. То сега аз мога да ти напиша, че не е правилно щото на нас не са ни изписвали никога такива капки, но при вас случая сигурно е коренно различен от нашия. Така че моето мнение е да послушаш лекаря в случая. Party

# 4
  • Мнения: 3 334
Щом е предписан антибиотика си го давай.Тази инфекция не е шега работа.По-добре антибиотика,отколкото да останат трайни увреждания.Все пак като става въпрос за инфекция в главата е опасно.

напълно подкрепям Peace

# 5
  • Мнения: 153
здравей,

дъщеричката ми, която е на 1 г. 9 м. изкара такова възпаление - не е шега работа и е адски гадно (болки в ушетата, температура и т.н.). затова не се чуди а давай антибиотика за да не се мъчи детенце и за да няма рецидив (не дай боже).
бързо и максимално леко да го преминете.

# 6
  • Мнения: 1 063
Аз знам точно обратното, ушна инфекция без антибиотик не минава.Капките само обезболяват, те не лекуват и ако не започнете навременно лечение последиците са сериозни.

# 7
  • Мнения: 2 082
задължително антибиотик и без капки/съвет от Бърди/

# 8
  • Мнения: 3 478
Благодаря за бързите отговори, момичета  Hug.

Нано, защо без капки? В интерес на истината и капки ни дадоха, но те са само за 3 дни. То и без това снощи като и ги сложих нямаше къде да отидат, че ушето и беше така запушено.

Ива, пуснах въпроса, защото освен четеното и по ТВ вчера казаха, че антиб. повече вредял на ушна инфекция. Много противоречиви мнения тук, затова не съм сигурна кое е правилното. Съзнавам, че това е нещо много сериозно, но не исках да навредя  повече, затова се допитах до тук. Благодаря за всички за мненията и съветите. Ще даваме антибиотик!

# 9
  • Мнения: 1 063
Благодаря за бързите отговори, момичета  Hug.

Нано, защо без капки? В интерес на истината и капки ни дадоха, но те са само за 3 дни. То и без това снощи като и ги сложих нямаше къде да отидат, че ушето и беше така запушено.

Ива, пуснах въпроса, защото освен четеното и по ТВ вчера казаха, че антиб. повече вредял на ушна инфекция. Много противоречиви мнения тук, затова не съм сигурна кое е правилното. Съзнавам, че това е нещо много сериозно, но не исках да навредя  повече, затова се допитах до тук. Благодаря за всички за мненията и съветите. Ще даваме антибиотик!
Разбира се, че трябва да избереш най-доброто за детето си,аз просто споделих това, което знам от нашия УНГ и виждам, че Бърди е бил на същото мнение.Успех и по-малко болести Hug

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Миналата зима отидох на лекар с болка в ушите. Прегледа ме- отит. Изписа ми Зинат. Аз реших да рискувам и не взах антибиотика, купих си Цитросепт. Пиех го и си капех в ушите, на втория ден нямаше и помен от болка Grinning Но за децата не знам дали бих рискувала Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 082
Цитат
Нано, защо без капки?
това го знам от Бърди,но вече не се сещам в коя тема беше.можели да доведат до усложнения и сраствания и никъде не се ползвали

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не мисля, че ще мине без АБ. Като се има предвид колко деца с отити срещнах в болницата- лекуваха ги с АБ и то венозно. Още повече, че изтича и секрет от ухото... Изобщо не би ми хрумнало да се терзая за изписания АБ в подобен случай  Stop Не се ли сещаш до какво може да доведе един серозен отит, ако не се лекува на време?!

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 17:02 от Тарталета

# 13
  • Мнения: 468
В подобен случай не бих и помислила за вариант без антибиотик.
Бързо оздравяване!

# 14
Ние вече 11 дена пием АБ аугментин и не минава.Утре отивам пак на лекар да видим какво ще каже.Направо вече полудях,малкия и той пищи само........................

Общи условия

Активация на акаунт