нямам думи

  • 2 369
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 58
Като чета някои по-остри изказвания си мисля,че или не съм обяснила както трябва или че изобщо не трябваше да споделям с вас.Въпросът не е изобщо какво искам да чуя,а каква е истината.От повече от 10дни усещах многократно дневно фалшивите контракции и изобщо не става въпрос за тях.Но онази сутрин бяха 3 много болезнени контракции през голям интервал от време съпроводени с позиви за голяма нужда(с извинение).Възможно най-скоро отидох за консултация при гинеколога си(това е ден преди37г.с.)Той ме прегледа и каза че се налага постъпване в болница,защото бебето е слязло долу и шийката се е изгладила наполовина.Очакването му беше да подготвят бебето в следващите дни за да се избегнат евентуални рискове.В болницата изобщо не направиха това ,а ме"лекуваха" като жените за задържане в 5-я месец(в съседната стая бяха такива и от тях разбрах,че ни прилагаха едно и също лечение)При това попитах какво налага това.Обясниха,че 5 дни ще е така.После ще ме пуснат.Но още след 1инжекция контракциите спряха(аз от години се лекувам само хомеопатично) и ги помолих да ме пуснат.Казаха,че няма контракции,защото има инжекции.Ако ги спрели всичко щяло да се възобнови.И аз попитах след 5дни с инжекции като се възобновят контракциите какво следва.Казаха,че не може да повторят тази клинична пътека и ще трябва да раждам.Значи въпросът беше още 3дни да ми бият инжекции за задържане,а не за да подготвят плода за нормолно дишане.Не ме сложиха и на мониторинг да видят защо е тръгнало бебето.В последните4месеца на консултациите ми казваха,че бебето е напред с материала около10дни.В деня на постъпването в болницата беше3кг. 94мм диаметър на главата и т.н.(знам,че размерите не са показател за зрялост).Напуснах болницата и отидох при гинеколога си,който също каза,че не са направили каквото трябва.А от болницата ме изпратиха с думите,че заради такива като мен имат ниски заплати.И както ми помогнаха за багажа при постъпване,така никой не ми помогна при изписване.Искам да подчертая,че всичко това се разви между мен и мед.сестри и някои акушерки.С дежурния лекар така и не можах да говоря.За 2дни престой на визитации видях 3-ма лекари,от които само един ми докосна корема и каза с тоя голям корем не си за това отделение(но беше дежурен ,а не лекуващ лекар и явно нямаше думата).В тази болница има 1-2-ма които колят и бесят,други им се подмазват и трети си натискат парцалите-става въпрос за провинциална болница.Още повече не смятате ли,че много се месим в законите на природата и оттам и многото ни неудачи?!Това е. Tired

# 46
  • Мнения: 58
Мили мами,искам да споделя какво ми се случи и да чуя вашето мнение...

Извинявай, но не мога да повярвам в такава преднамерена немарливост и излагане на риск на бременността ти (при все, че нямам  високо мнение за здравеопазването у нас) . Приемам, че с комерсиална цел е възможно да се направят някакви документни "далавери" т.е да опише даден случай като клинична пътека, но да се правят интервенции, вредни за майката и детето - не.
Естествено, щом съответният екип не  е спечелил твоето доверие, смени ги. Само, че аз бих разпитвала подробно какво е наложило прилагането на тези медикаменти и ще си взема епикризата (длъжни са да ти дадат такава при изписването).
Желая ти леко раждане  Peace.казаха,че епикриза не ми трябва,защото не съм стояла докрая.

# 47
  • Мнения: 58
Незнаеш какво си изпуснала и силно се надявам да не разбереш ,а да се роди едно здраво и способно да диша бебе.Ако можех да се върна четири години назад щях да се моля за тези инжекции,които ти смяташ че ще навредят,но представа си нямаш колко може да навреди липсата на кислород само за две минути след раждането ако белия дроб не е готов.Инжекциите са стероиди ,които подпомагат алвиолите на белия дроб да се разтворят, за да може да се предпази ,евентуално ако се роди недоносено дете, от респираторни проблеми,а пък те са често явление дори в деветия месец.Разбира се желая безпроблемно раждане и здраво бебе Peace
именно такава подготовка се очакваше,но не я направиха!!!

# 48
  • Мнения: 58
Коментари за такива сериозни неща и без да сме медицински лица - поне аз не съм ми изглеждат глупави. Naughty
Към авторката на темата - ти какво очакваше да чуеш , споделяйки за случая си нещо адекватно ли , какви гадове са докторите ли аз това не разбрах. #Cussing out
Моля да ме извините ако тона ми е бил по-остър , но не одобрявам подобни теми да се обсъждат така лекомислено!  Stop
Аз очаквах да чуя мнения на хора,попадали в подобна ситуация или имащи информация за подобни случаи и как са се развили-и това го исках за собствено успокоение,че не съм сбъркала.Свързах се с  компетентни лекари,които ми изясниха нещата и ме увериха,че съм постъпила правилно и че бебето е напълно зряло.Не мога да поставям всички хора(лекари)под един знаменател-сред тях има принципни,кадърни и човечни специалисти,както и гадове за съжаление.Не е необходимо да си медицинско лице за да усетиш,че правят нещо нередно с теб и като поискаш обяснение да ти го докажат.Дали щях да си тръгна, ако ми бяха обяснили нещо свясно,а не заплахи какво ме очаква мен и бебето и как ги оставям без заплати и какво ще обясняват на шефа си(бяхме5 човека в отделението-малко нали-всички бягат в съседни градове заради репутацията на отделението-и аз трябваше така да постъпя).

# 49
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз родих 1вия ден от 9тия месец, изчислен от гинеколозите /който съвсем не винаги е верен/ здраво бебе, 3 кила. Тъй че бегай бързо другаде и си раждай! Живи и здрави!

# 50
  • Мнения: 3 914
Незнаеш какво си изпуснала и силно се надявам да не разбереш ,а да се роди едно здраво и способно да диша бебе.Ако можех да се върна четири години назад щях да се моля за тези инжекции,които ти смяташ че ще навредят,но представа си нямаш колко може да навреди липсата на кислород само за две минути след раждането ако белия дроб не е готов.Инжекциите са стероиди ,които подпомагат алвиолите на белия дроб да се разтворят, за да може да се предпази ,евентуално ако се роди недоносено дете, от респираторни проблеми,а пък те са често явление дори в деветия месец.Разбира се желая безпроблемно раждане и здраво бебе Peace
именно такава подготовка се очакваше,но не я направиха!!!
Да но преди стероидите се опитва спиране на контракциите ,за да се разтвори белия дроб по естествен път,именно в корема на майката,ако пък не успеят да спрат контракциите се прилагат стероиди ,тогава когато раждането е неизбежно.Съгласна съм че има неща ,като тези клинични пътеки ,които за съжаление не са съвсем обмислени,но повярвай ми ,по добре щеше да бъде ако не беше напуснала болницата,не за друго а защото болницата носи отговорност за теб ,а сега ти се нагърбваш с отговорността ,ако недай боже,има проблем.Аз например никога няма да си простя че взех неправилно решение,за нещо много по незначително,но още го помня и си мисля че ако бях послушала сестрите/дори не и лекари/сега нямаше да си мисля че аз съм виновна.

# 51
  • Мнения: 1 951

Изчетох внимателно и пак не разбрах къде е проблема? Ти вместо да се радваш,че са ти назначили терапия за задържане, макар и пет дни, които пет инжекции можеха да доведат до износването на плода ако не до термин то поне още седмица-две, ти се възмущаваш от нещо, което не ми стана ясно точно какво...Всеки един ден в повече на бебето му е от полза.Колкото по-рано се роди, толкова адаптационния период е по-тежък и опасностите за здравето му са повече.Ако проблема е в това, че ти досега си се лекувала само с хомеопатия и те дразни терапията на акушер-гинеколозите, не мога да разбера........
Много момичета са родили в началото на 9-я месец, в 8-я и т.н. и казват,че не са имали проблем.Да така е.Да са ви живи и здрави децата.Проблемите са 1 на 100 например, но на който се е случило за него е 100 процента.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане, и едно здраво и красиво бебе   bouquet

# 52
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Да ти кажат, че бият инжекции, защото белите дробчета на бебо не са узрели - е едно.
Но да ти кажат, че трябва да се изглади шийката - съвсем различно.
И аз не съм медицинско лице и не претендирам да съм такова, но на твое място бих отишла при друг лекар и да сравня мненията.
Успех и леко раждане! Да гушкаш здраво и сладко бебче!

# 53

Общи условия

Активация на акаунт