"Юношески артрит"

  • 81 828
  • 663
  •   1
Отговори
# 60
Преди около 6-7 месеца запо4наха болки в лявата колянна става нему обарнах внимание за6тото отихнаха не6тата и преди 3 месеца се запо4на пак...Парво ме лекуваха в моя град за ватре6ни вени тромбовлебит...Разредиха ми кравта бях на косум:( След това се появи болка и в дясна колянна става и ние незнаехме какво да правим.Родителите ми се тормозеха като виждат 4е немога да издаржам на болките. И преди около месец ни насо4иха в гр.Софиа кадето попаднахме ж децката клуника по ревматология с при Др.Стефанов.Останахме в клиниката 6 дни ако не бяха и 7.Там ми направиха всякакув вид иследвания които са нужни.о6те парвия ден ми сложиа една инжекция с която станах като нова..при престоя си в болницата ми даваха флелоран...4увствах се добре от него..нямах проблеми...бе6е ми поставена диагноза'''Юношески пауциартикуларен артрит'''след изписването имах назна4ени лекарства Метилопреднизолон запо4нах да го пия една таблетка от 4мг.през ден изоб6то не се 4увствах добре от него...дори ми оте4е целия крак от кокал4ето то коляното...маика ми ре6и да спря за малко метило...така и направих отока из4езна....после запо4нах отновоо да го пия отока и болката стана нетарпима...ба6та ми забрани да го пия и сега се 4увствам по добре няма го и отока...аи този Метоло...има доста страни4ни ефекти увпрежда и  бареците спира растежа отоци и какволи нееее о6те...Доста хора ми казаха 4е след излиизане от побертета не6тата от6умяват иаз се надявам дае така...Аз сум на 17 год.и се надявам вси4ки с този проблем дасе оправят...неспирам да се надявам...имаите вяра.....Simple Smile))) и успех....

# 61
  • Мнения: 65
Детенцето ми е на 2,5 годинки,лекуваме си артрита с преднизолон,метотрексат и фелоран.Предстои ни поставяне на Ледерлон.Пишете,моля,какви са резултатите при вас след поставянето му.Имаме си заболяването от 10 месеца ,незнам в какво лекарство да се надявам, имам притеснението,че ще се натрови организма на моето Слънчице от толкова лекарства smile3525 

# 62
  • Мнения: 57
Здравейте, и моето детенце е с юношески пауциартикуларен артрит. Тя е на 3 год. и всичко започна преди10мес. - болки в коляното, подуване.Преди 6мес. ни направиха пункция и ни  инжектираха локално Ледерлон. От тогава крачето не е подувало. Пием Метилпреднизолон и Резохин. Понякога се оплаква от болки в крачетата, но засега толкова. Успех и ОЗДРАВЯВАЙТЕ

# 63
  • Мнения: 65
Здравейте, и моето детенце е с юношески пауциартикуларен артрит. Тя е на 3 год. и всичко започна преди10мес. - болки в коляното, подуване.Преди 6мес. ни направиха пункция и ни  инжектираха локално Ледерлон. От тогава крачето не е подувало. Пием Метилпреднизолон и Резохин. Понякога се оплаква от болки в крачетата, но засега толкова. Успех и ОЗДРАВЯВАЙТЕ
     БЛАГОДАРЯ smile3525 smile3525 smile3525

# 64
Здравейте момичета.Ние лежахме миналата седмица за пункция, но в болницата крачето спадна и "иглата" ни се размина.Но днес сутринта коляното пак е подуто...не знам какво да правя да изчакам ли да ходим ли пак...но ние сме само на фолтарен и индометацин...Дано все така си остане...Стискам палци и ващите сладурчета да се оправят по-скоро и с по-малко притесненея...  bouquet

# 65
  • Мнения: 3 591
Противовъзпалителните лекарства немогат да докарат ремисия. Нито кортикостероидите.  Получава се облекчение, но болестта продължава да изяда ставите. единствена ремиция идва с  Метотрексата... ползват 2  вида лекарства - едните са противоракови и увреждат черния дроб, другите противомаларийни и увреждат зрението. Всичките са с много странични ефекти. Но пък могат да докарат ремисия много години напред... Когато пак се появи ще трябва пак да се пият.... Знам че са отрови, знам че не искате да си тровите децата, но избягването им и моленето да не ви се наложи да ги пиете означава, че оставяте болестта да работи и бавно да руми ставите. Понякога това може и да става съвсем без болки, които да са подтиснати от стероидите...ТЕ НЕ спират болестта и тя продължава да яде ставите! Само облекчават!
Писа се и за трансплантациите. Засега %  на смъртност е около 15% - според мен много висок. Преди трансплантацията детето ще трябва да мине химио терапия да му се приспи имунната система. Част от смъртните случаи са защото тази система така и не е заработва след трансплантацията и децата умират от обикновенни инфекции. Около 54% влизат в постоянна ремисия. Другите или леко се облекчават, или нямат никаква промяна. Затова и смятат, че засега вкарването в ремисия макар и за временно с лекарства от рода на Methotrexate е по-малко опасно то химио+трансплантация.

и още нещо Methotrexate е много, ама МНОГО по-безопасен от кертикостероидите... идеята е с него да се спре развитието на болестта за да не се налага да се пият стероиди...

# 66
  • София
  • Мнения: 8 348
мерси [desi], че толкова ясно и изчерпателно си го описала. Аз нямам нерви и търпение за такова нещо.

По темата след година кортизон и повече от година Метотрексат, моето гардже е официално в ремисия. По щастлива от мен няма, но при всяко разболяване се изправям на нокти. Няма ли пак да получи възпаление и да започнем отначало....
Засега сме добре, ще намаляваме, а после и спираме и Метотрексата. Чукам на де-що дърво има около мен.

# 67
  • Мнения: 57
Момичета, да сте чували нещо за лечение на артрит със стволови клетки ? Споделете ако имате някаква информация?

# 68
  • Мнения: 3 591
Накратко - преди трнсплантацията се минава химеотерапия да приспи имунната система. Това при децата може да означава да нямат поколение...  После следва трансплантация.
Смъртността е около 15% ... шансовете за ремисия около 54%.  Другите проценти са в графа леко или никакво подобрение.
А и прекалено отскоро се правят за да се извади статистика дали тази ремисия е постоянна, или и тя е временна като с лекарствата. Но понякога ремисия с лекарства неможе да се докара, и тогава се опитва трансплантация. По принцип не е препоръчителна, заради големия риск който носи и несигурността от резултата.... А и химиотерапията....  ooooh!
Лекарствата колкото и да са токсични са по-безопасния избор според мен.

# 69
  • Мнения: 5 525
Момичета, моят син е на резохин от две седмици. Знаете ли нещо повече за това лекарство? В аптеката не ми дадоха листовката.

# 70
# 71
  • Мнения: 5 525
Благодаря за информацията milkadim . ще ми трябва май малко време да я усмисля - доколко помага, и до колко вреди. smile3525

# 72
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ СЛЕД КАТО ОЩЕ НЕ НИ Е ИЗПИСАН МЕТОТРАКСАТ, ТРЯБВА ЛИ ДА НАСТОЯВАМ ЗА НЕГО..ВСЕ ПАК НАШАТА АНА Е ОТРИЦАТЕЛНА, А ТОВА Е НАЙ-ВАЖНИЯ ПРИЗНАК ДАЛИ ДА СЕ ПИЕ МЕТОТРАКСАТ ИЛИ НЕ...ПОНЕ ТАКА КАЗВАТ ДОКТОРИТЕ,  ПЪК ЗНАМ ЛИ И АЗ .... Rolling Eyes newsm78

# 73
  • Мнения: 888
Здравейте мами  Hug
Аз съм писала по темата доста отдавна и я поглеждам оттогава от време на време със голям страх в сърцето..защото много спомени и познати неща виждам тук  Sad
Ние сме в дълга ремисия....вече станаха 2 и половина години  Praynig  след 3 годишно ходене по мъките Моля се постоянно така да си остане колкото може повече...пък и никога да не се появяват гадните отоци  Cry.Пожелавам го и на вас  Praynig  Не знам какво да кажа....много неща ми нахлуха пак в главата..най-голямата ми болка е това  Cry
Ще се моля за децата ни  Praynig Praynig Praynig

# 74
  • Мнения: 57
Здравейте момичета,ЗА МНОГО ГОДИНИ- ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДЕЧИЦАТА НИ ДА НЕ БОЛЕДУВАТ ПОВЕЧЕ ТАКИВА СЕРИОЗНИ БОЛЕСТИ. По време на пункциите се бяхме запасили с повече ампули ЛЕДЕРЛОН 20. Останали са ми три и ако на някой му трябва нека да ми се обади.Срок на годност- септември 2008г, цена на ампула- 25 лв, тел 0878454315

Общи условия

Активация на акаунт