За педиатрите

  • 8 809
  • 116
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
 #2gunfireнетипично за един татко на 2месечно детенце да пише във този "женски или по-точно майчин " сайт но искам да се извиня че навлизам в тази светая светих и да споделя възмущението....всъщност яда си от пълното безхаберие и неразбиране да не говорим за НЕАКТУАЛНОСТТА във детската педиатрия.ИЛИ казано по-простичко "как да отида /разбирай как да си заведа детето/ на лекар като знам какъв съм инженер.... newsm78
Никога не съм предполагал че създаването на един човешки живот може да те направи толкова щастлив...че още с поемането  си на първата глътка въздух това човече е променило ВСИЧКО!!!И оттук нататък за него правиш и ще правиш ВСИЧКО!!!Не се ли преввъща детският педиатър във втория по важност член на семейството...че дори и повече...защото си му поверил ЖИВОТА НАЙ-МИЛОТО -  ДЕТЕТО СИ?!!!Не стоиш ли с отворена уста пред него../педиатъра./  опитвайки се да попиваш всяка думичка излязла от устата му, и да  се притесняваш като първолак дали няма да   изспуснеш нещо важно...защото той ЗНАЕ!!!!! ВСИЧКО ЗА ДЕТЕТО!!....ИЛИ ПОНЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЕ.....
И как би трябвало да реагира нормален човек когато разбереш че срещу теб стои абсолютен лаик?....Ще ви кажа...започнах да мечтая да вляза в затвора....ей така пожелание..!!!и да станат невежите идиоти които лекуват и консултират детето ми А също и ВАШЕТО с един по-малко!!!!
Какво трябва да направя когато предпишат крем за пъпчици на детето и случайно прочитайки указанието разбера че е .....!!!????ЗАБРАНЕН!!!за малки деца и кърмачета....защото нанасял еди какви си увреждания...и на въпроса ми защо го е предписал-  да ми отговори...МИ ЕДНА ЦИГАНКА ТАКА  МИ КАЗА?????!!!!как трябва да реагирам когато чета за захранването на децата...че по наи-нови данни трябва да започне около и след 6 месец а той ти го предписва в първия..и детето се скъсва от рев и неспокоен сън...какво да направя когато ми предписва мехлем за лице който не се мие със седмици../а същият го има къде къде по-осъвременен/...при това безцветен..и на всеки мой въпрос да отговаря-да  добре!!!...без значение дали го питам за детето или за глада в етиопия и необходимостта от изтребването на скакалците опоскващи земите им...примерно..!
АМИ СМЕНИ СИ ПЕДИАТЪРА !!!ще изкрещи всеки в лицето ми...да хубаво...добре....!!НО съседката с дете на 3 мес....приятелката на жена ми от съседния квартал с бебе на 6 мес...ами моите колеги с деца на не повече от 8-9месеца...и те имат същите проблеми....И ТЕ ЛИ?????И какво остана??????какво да правим всички ние" НЕЗНАЕЩИТЕ"  ????  ЩЕ ВИ КАЖА-  ДА П

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 22:55 от Reza

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Незнам какво да кажа, newsm78,май че повечето са такива ИДИОТИ #2gunfire.Нали знаеш в днешно време всеки си купува всичко с пари...

# 2
  • Мнения: 9 990
Това къде не си го пуснала, навсякъде е под различни заглавия ooooh! newsm78
Вместо да се стреляте по форуми-вземете, че си потърсете някой от който ще сте доволни....Какво друго да кажа...

# 3
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Съпругът ми го пусна и в  ТАТКОВЦИ,
не че съм длъжна да давам обяснение!

# 4
  • Мнения: 7 640
първо- що не смениш заглавието

второ- на много препарати пише, че за за деца над 12 год, просто защото вносителите на са платили разрашително и изследвания за деца. На оригиналната опаковка текстът е друг.
Справка- Тантум Верде.

трето- лекарят е човек, в който трябва да вярваш. Ако не- знаеш какво се прави.

# 5
Няма думи!  Shocked Подобно нещо не съм чувала.  #CrazyСменете го наистина и просто потърсете някой, който да ви э препоръчан от някого!

# 6
  • Мнения: 1 858
Разбирам много добре какво имате в предвид с съпруга ти. И да не е гаранция, че сменянето на лекаря ще има полза. Масово днес на "педиатрите " не им пука... някой от тях са толкова безчувствени и безочливи, че няма къде. Да кажа обаче, че има и педиатри, които освен, че си разбират от работата са и страхотни хора. Не искам да си мислите, че слагам всички под един знаменател.
Съвета който мога да дам аз съм изпробвала.
Набележете си няколко лекари и  тръгнете на интервю. Кажете на всеки какво очаквате и какво искате пък той/тя да си каже дали може да удовлетвори исканията ви. Аз направих така и си избрах за детето, смея да кажа добър педиатър. Винаги се отзовава максимално адекватно.

# 7
  • Мнения: 8 585
Справка- Тантум Верде.
Поредната глупост, която никой никъде не ползва.

Но по темата...
Тъжно е да се чете това, което е написал бащата. Ако разбрах правилно, баща го е писал...
Но то си е истина. Самата истина...
Често се виждам в позицията на този баща-като че ли аз водя детето си в моят собствен кабинет. И се мъча да виждам нещата сферично...
От това, което чета вече година и половина из всякакви здравни форуми, искрено се съмнявам дали ще прочета дори и едно актуално, работещо и добро лечение...

Кой да учи младите? Никой не остана...
Кой да показва на специализиращите истинска, добра, класическа педиатрия? Никой не остана...
Кой да работи съвременно в обстановка на тотална медицинска разруха и корупция (и морална, не толкова материална)?

Никой не остана... по страшното е че никой не иска да се върне...
Като си помисля от първата десятка от моят курс всички заминаха.
И как да не заминат, щом като най-добрият студент бе пратен в село "по разпределение". Сега е в Нова Зеландия шеф на отделение...
А синът на професора бе назначен в собствената му катедра...
Но навсякъде има такива неща. Толкова фрапантно-едва ли.
Може би другите сфери са по-добре? Не знам...

Виждам нещата в тъмни краски, колкото повече минава времето. И се сещам за една публикация от 89, която чертаеше бъдещето на Бг в рамките на държава по Латиноамеркански образец-тогава ми звучеше странно. Сега-едва ли... Thinking

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 12:23 от Birdie

# 8
  • София
  • Мнения: 558
От цялата работа не ми стана ясно как разбра, че лекарят е лаик, щом самият ти нищо не разбираш от медицина  Shocked 
Но пък ми стана ясно, че си от тези пациенти, които наричат докторите "ИДИОТИ"  Sick  - нещо, което идва от първите седем години, за съжаление...... Наистина е отвратително.....
Един съвет - ако не си промениш  "компетентния" начин на мислене, никога няма да бъдеш доволен.

# 9
  • Мнения: 468
За съжаление таткото е прав... Никой не иска да УЧИ младите лекари да бъдат добри педиатри /и не само за педиатрите става дума/. А старите са просто стари, били са добри за времето си, но днес нещата са различни. Медицината е динамична наука, много неща от миналото са отдавна отречени, навлизат нови, за които нашите педиатри не са и чували. Изписват ни препарати, за които "има добри отзиви" - ама от представителя на поредната голяма и богата фармацевтична компания, не от от световната практика... Три години следвах хумананна медицина и се нагледах на "добри" бъдещи лекари, вземащи изпитите си с плик пари. Е, аз не станах лекар, нямам диплома за хуманна медицина, ама и те, с дипломите не станаха лекари, въпреки че са назначени като такива... Разбира се винаги се намира по някое изключение, но не е нормално "да вземем лупите" и да търсим изключенията...

Свалям шапка на мислещите лекари, на ЛЕКАРИТЕ, не на "докторята"!  bouquet

# 10
  • Мнения: 7 640
Справка- Тантум Верде.
Поредната глупост, която никой никъде не ползва.

............

айде по-леко, г-н Експерте по всичкология  Stop

това, че нямаш опит с нещо или си резервиран, не прави даден продукт боклук.
Ползва или не- моят личен опит показва, че действа.

Не е лошо да се запознаеш, преди да отхвърляш. Не може да не се опиташ на светнеш, ейй.
Отделно, че даденият пример е за приложението или не на медикаменти при деца по преценка на лекуващия, въпреки написаното на листовката.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 10:37 от PolarFox

# 11
  • Мнения: 8 585
@PolarFox

Време за изчистване на мухъла...
От такива алхимии родителите пишат писма като това, което обсъждаме тук.
Гърла не се мажат-мажеха се в 50-те години. И сега се мажат в Русия. Но ние НЕ отиваме натам. Ние се мъчим оттам да си отидем.

Сега има други начини-по-добри. Затова и се "мажете" и "пръскате" до трето пришествие без капка полза...

# 12
  • Мнения: 7 640
.................

Сега има други начини-по-добри. Затова и се "мажете" и "пръскате" до трето пришествие без капка полза...



ползата е невероятно бързо възстановяване за 2 дни.
В Гърция може да не действа така, обаче.
И чакам предложения за лечение на суха кашлица на двегодишно дете.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не рядко съм изпадала в подобни ситуации. Дори и сега съм в такава. Е, няма да го сменя, защото има и добри страни и се познаваме вече, ние него и той нас, и живее в съседния вход, и никога не ми е отказал внимание и посещение. Слабите му страни ги зная вече и се спасявам на друго място със заплащане, но пак няма да го сменя. Сложила съм на кантар и плюсовете са повече от минусите. Ако тръгна да сменям не зная на какъв ще попадна. Жалко е да разсъждавам така, но по-добър вариант за себе си и децата ми за момента не виждам.

# 14
  • Мнения: 9 990
Съпругът ми го пусна и в  ТАТКОВЦИ,
не че съм длъжна да давам обяснение!


Някой да ти е искал такова????Имаше го в няколко подфорума, не само в Татковци, така че по-спокойно, моля!
За гърците-знаем-те там определят пола  на бебето по пулс само Laughing
Не е толкова черно, колкото го описвате-има прекрасни лекари-педиатри, намерете вашия!

# 15
  • Мнения: 3 835
Напълно те разбирам, въпреки, че не съм попадала в такава ситуация. По принцип се имам за интелигентен човек, не използвам П, (ако правилно съм разбрала), но ако се сблъскам с подобно безхаберие и некомпетентност по отношение на детето ми, нищо чудно, и аз да започна да използвам такива нецензурни думи и да стигна до подобни крайни изводи. Веднага се сещам за три имена на педиатри, доказали се в професията си, но не са от поликлиниката в Люлин. Ако те интересуват, пиши. Освен това системата ти дава възможност, на всеки 6мес., да си сменяш лекаря. Не е приятно, но какво друго ти остава.

# 16
  • Мнения: 816
Има и полудяли педиатри. Като педиатърката от моето детство, която би трябвало вече да е пенсионер, но не е Shocked
почти никога не ми е предписвала АБ, а сега за всяко покашляне го прави. Да не говорим, как изкара акъла на моя близка, че е болна от пневмония  с тежък перикардит, а се оказа, че е само с бронхит.... беше й предписала няколко АБ Twisted Evil - луда работа....
и все пак.....не мисля, че таткото  е напълно прав....но пък от друга страна всеки родител е длъжен да се пообразова малко, търсейки информация, четейки, питайки....за да сме по-добри родители...така е във всяко нещо...  bouquet

# 17
  • Мнения: 397
Незнам дали има прекрасни лекари. Може би ги има докато детето ти е здраво и ходиш само на консултация за мерки и теглилки, или просто някоя и друга лека хремичка. Но, ако се сблъскаш с по сериозен проблем, или хроничен тогава нещата започват да изглеждат по описания от бащата начин  #2gunfire И аз харесвах педиатърката ми до преди месец, когато дъщеря ми започна да боледува често. Започна да изписва какви ли не абсурдни антибиотици за вирусни инфекций, за алергий, и така объркахме детето с лекарства, че сега вече не се знае какво й е  Cry Последния абсурд - вчера й звъня в 21 часа вечерта да й кажа, че детето ми плаче докато пишка и тя ми каза да й давам мечо грозде  Shocked Тъй като ми се наложи да го пия докато кърмех тук във форума разбрах, че е токсичен. Казвам аз какво мисля за него - а тя се замисли и вика ами ти в по умерени количества  Shocked
Водих я на УНГ специалист в ИСУЛ - той я прегледа и каза - ами нещата при малките деца са много комплекстни и не мога да кажа от какво има толкова често хрема  Shocked и изписа "за всеки случай" алергодил спрей - като се колебаеше за каква възраст става  Shocked След като прочетох, че е за деца над 6 год. и звъня, а тя ми казва ами така пише щото е спрей и не се знае колко течност се впръсква  Shocked ако не си го купила не го купувай тогава. Пръскай физиологичен р-ор  Shocked (това беше не доктор, а доцент  Shocked)
Снощи и аз ходих на лекар, и му казвам, че проблема ми е от 4 дни, а той ми вика - "ами така е - българина е с много лоша здравна култура" Shocked А, аз му казах - то и добри лекари не останаха.
Извода е, че по-добре да не закъсваш до лекари! Иначе просто се въоражаваш с търпение, изслушваш 3 мнения минимум, и настояваш за преглед истински, а не по инерция...... както лекуват повечето за съжаление  Sick
Много е гадно детето ти да е болно дни на ред и да се натъкваш на непрофесионалисти  Cry  а все по-често и на изнервени лекари  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 3 116
Ох, затова станах половин доктор вече Sad
Информирам се за всичко Sad
Проверявам всичко преди да го дам на детето си Sad

Положението е такова, че добри педиатри трудно се намират, а пък такива които държат телефоните си 24 часа включени още по-трудно Sad

Успех  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 397
Тези, който държат телефоните си включени лекуват с тях, даже изписват АБ по тях  #2gunfire
Няма да забравя една вечер, дъщеря ми имаше Т 39,9, аз бях сама в къщи, звъня й, плача по телефона, а тя ми вика не мога да дойда сега защото чакам едни роднини на летището  #Cussing out и ме прехвърля на спешната клиника, която работи с нея. Казвам че те имат телефон, който се избира само от домашен такъв, а аз имам само мобилни, а тя ми вика ами излез от някой уличен да се обадиш  Shocked - с дете с Т 40  Shocked На това аз казвам безхаберщина. И тя е давала хипократова клетва  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 7 640
радда, извинявай, но в случая не си права.
Жената има и друг живот освен пациентите си, затова има и спешни центрове, с които джи-питата работят. Те дежурят на празник и през нощта.
Не разбрах какви са тия телефони, които не можеш да набереш от мобилен newsm78

# 21
  • Мнения: 397
Ами като например 0700 ......... специално от телефон на Глобул не се избират.

# 22
  • Мнения: 9 990
Всяко Джи Пи си има работно време, няма как да е 25 часа цял живот сред пациентите. И тук идват именно тези спешни центрове.Всеки трябва да си знае спешният кабинет, който работи с ДжиПи-то им.Има го закачени като инфо на всеки кабинет.
И аз си тръгвам от работа в определено време...Когато има спешен случай за мен е по-отговорно да натовариш детето и да кацнеш в този център, вместо да въртиш телефони и да очакваш диагноза по телефона...

# 23
  • София
  • Мнения: 6 361
аз напълно разбирам автора на темата и бих се подписала с две ръце под неговия постинг. след като родих дете, започнах да опознавам тази дива джунгла, наречена българска педиатрия, и тя никак не ми хареса. все си мислех наивно, че като става дума за малки бебета и деца, отношението ще бъде по-отговорно и загрижено - няма такова нещо.
некомпетентност, незаинтересованост - масово явление.
лесно е да се каже "смени си педиатъра". и как става това, интересно? зарязвам бебето в къщи и тръгвам да интервюирам лекари из София, а те охотно се оставят да бъдат изпитвани от мен? и като се въртят пет имена на свестни педита из форума - как можем всички да се запишем при тях? чувам какво става при Масларски, например... и лесно ли е да си избереш педиатър от другия край на града, щото е от малкото свестни?

за близо 5-те месеца, откакто имам дете, съм контактувала с 5 педиатри, 1 гастроентеролог-доцент и едно алерголожко светило. какво да ви кажа - имало е дни, когато съм ревала на глас, че въпреки огромното ми желание да дам каквито пари ми поискат, за да ми лекуват детето, просто няма кой да ги вземе...

# 24
  • Мнения: 7 640
Ами като например 0700 ......... специално от телефон на Глобул не се избират.

аз не знам за медицински център с подобни номера Thinking

# 25
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
явно не ме разбирате правилно....аз никъде не казах че съм лекар/това първо../употребявам думата идиот защото считам че само пълен идиот може да си позволи да пита циганка чакаща за медицинско какво да предпише за детето /това второ../смея да твърдя че съм достатъчно добре възпитан особенно през първите си седем години/това трето/....не ви пожелавам /освен ако Вие не сте мед.лице занимаващо се с детска педиатрия.../..да попадате на такива ЛЕКАРИ /това четвърто/..Никога ..ама никога не бих си позволил да обидя хората в тази иначе толкова хуманна и достойна професия,на които съм поверявал живота си .а също и този на моето семейство....но явно тези неща ви убягват....уважавам мнението ви което за мен звучи доста тенденциозно...аз не упоменах никъде че всички лекари са идиоти,всяко стадо си има мърша.../за съжаление ..и никой не може да го отрече или да ме убеди в противното.../..лошото е че взе да се случва доста често...направете си справка/понеже твърдите че съм неинформиран/...колко деца пострадаха или починаха заради..ЛЕКАРСКА НЕМАРЛИВОСТ.....!!!! ...И последно..кой контролира ..или кой и кога е наказал някого заради нечий погубен живот...????!!!-АЗ ЩЕ ВИ КАЖА..НИКОЙ!!!!Защото цялата лекарска гилдия скача за да покрие или спаси колегата си...всеки може да сбърка...и аз и Вие...и ТЕ...!!!донякъде ги разбирам..утре може да се случи на него/мед.лице/...НО РАЗБЕРЕТЕ ОСНОВНОТО КОЕТО ИСКАХ ДА ПОДЧЕРТАЯ...НИКОЙ И НИЩО НЕ ОПРАВДАВА НЕАКТУАЛНОСТТА>>НЕИНФОРМИРАНОСТТА И ПЪЛНОТО БЕЗХАБЕРИЕ КЪМ НОВОТО.../взел си диплом преди 30 год. и си лекар..ами прекрасно...но методите на лечение СА ЛИ КАТО ПРЕДИ 30 години..ами дайте да си пускаме кръв да изтече болестта!!!!/

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И забравих да подчертая, отнася се за мненвието на tala!

# 27
  • Мнения: 9 990
Аз явно не живея тук, защото все попадам на НОРМАЛНИ лекари,хора, водя диалог с тях, вместо да с репча.Ако темата е само за някой лекар, то моля, смени заглавието, което е обобщаващо.Съжалявам, че сте попаднали на незаинтересован такъв, тривиално-но като не ви харесва-имате правото да отидете другаде...Апропо-възрастна педиатърка гледа детето ми на 10 му ден по ред причини, изказа се и предписа лечение напълно адекватно...Хайде, като ще излизаме от общото, щото навсякъде си имало мърша-ми има черен списък-споменете този педиатър там.... Peace

# 28
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ами да кажа за първия педиатър който дойде в нас при изписването..болен..с вирусна ифекция../за която сам си каза../и дори не си сложи марля на лицето докато я прегкеждаше...

# 29
  • Мнения: 822
лоша работа. и аз си мислих за педиатрите, но относно захранването. колко абсурдни неща препоръчват. защо така? Нали уж има план приет от министерството на здравеопазването и т. н. не четат ли какво става по света?Все пак това са дечицата ни, а не опитни зайчета. проблемите след неправилно захранване са за цял живот. Sad

# 30
  • Мнения: 46 511
Аз попаднах на свестен педиатър, но отсъстваше за известно време и го заместваха 3-ма, от които придобих представа за педиатрията в България ... без думи Confused
Нямам представа какво можем да направим, освен да чакаме  Tired

# 31
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
защото не се интересуват повечето...това е...какво бихте направили ако в магазина за обувки си харесате сабо...но продавача ви носи апрески/дебели зимни обувки../ и започва да ви убеждава че това са джапанки...общото в случая са ......ПАРИТЕ...сигурно на пръстите на ръката ми ще се намерят хора които да не се съгласят че педиатъра в клиниката х никога няма да ти обърне внимание така както в собствения си кабинет...ЩО ЛИ?...ами нормално след изписването на бебка да дойде болен и после /забележете.!!!/да поиска 10лв за ....ЗДРАВЕТО НА БЕБЕНЦЕТО....е?...здраве му кажи на това...ИМА СТРАХОТНИ ПЕДИАТРИ...СИГУРЕН СЪМ...ЯВНО СИ Е ДО КЪСМЕТ...!!!!

# 32
  • Мнения: 216
и пожелание от мен: дано успеете да намерите 'вашия' педиатър за Карина, който е достатъчно отговорен и компетентен!!! Успех!!!

П.П. За себе си мога да кажа, че съм намерила подходящия човек, но избирах поне 4 месеца преди да родя. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 6 361
П.П. За себе си мога да кажа, че съм намерила подходящия човек, но избирах поне 4 месеца преди да родя

не го разбирай като заяждане, но ми е наистина интересно как осъществи този избор преди да родиш. интервюта ли им провеждаше на педиатрите, какво ги питаше? как оцени компетентността им, без да можеш да ги провериш в реална ситуация как действат - не става дума за това да ти разправят как подкрепят кърменето и късното захранване, а как биха се справили със заболяване или здравословен проблем?

аз също бая четох из форумите за педиатър в моя квартал преди да родя, но не открих нито едно име, за което да има само положителни отзиви. всъщност, имаше едно име и за него се каза, че поради добрата репутация се чака с часове за прием.

# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Не стоиш ли с отворена уста пред него../педиатъра./ 

НЕ

За всичко си има специалисти. Никога не съм разчитала на педиатър да ми каже какво да правя.
Един милион пъти съм го писала и няма да ми омръзне да го пиша още толкова.
Ако имам някакъв проблем с моето дете, го хващам за ръка и го водя на съответния лекар -СПЕЦИАЛИСТ.

Друг е въпросът, че голям процент родители са като теб - стоят пред педиатъра със зяпнали уста, все едно специалистите не съществуват.

да, човек не е лошо да има добър педиатър на когото да вярва, но това е утопия, и въпреки, че ние имаме един прекрасен педиатър за нищо не света:
при болка в ухо - не безпокоя педиатър
при секрети в носа - не безпокоя педиатър
за иследвания на кръв и урина - не ходя в лаборатории през НЗОК , тоест не безпокоя педиятър
при проблем с очите, примерно запушени слъзни канали - не безпокоя педиатър
за кожен проблем евентуално, недай си боже - няма да безпокоя педиатър
за удар при падане - мога да се обадя по тел на педиатър, но си има Неврохихургия за тази цел и т.н. и т.н.

но вие със съпругата ще разберете това  в хода на отглеждане на детето, ако още не сте го разбрали.

# 35
  • Мнения: 8 585
Тук пак трябва да се включа с няколко реда...

Всички тесни специалности са ПОДЧИНЕНИ на педиатъра.
Той иска от тях специфични неща, а не прехвърля за диагноза. Така е навсякъде, където има сериозна педиатрия.
Ако се наложи после да се консултира-консултира се, и нещата се водят съвместно в климат на сътрудничество.

Много майки, живеещи в чужбина се питат "Защо не ни пращат на "специалист"?" Ами защото няма нужда да ги пращат на такъв.
Никой навън не препраща. Всеки педиатър си поема отговорността и си лекува пациентите. Навсякъде всеки си има един педиатър. Ако не е доволен-отива при друг. Няма такова нещо-двама педиатри, че и трима. Освен че е обидно, никой не би търпял да го унижават-не сме доволни-моля-пазарът е свободен.

Основната причина за бедите е липсата на свободен пазар на частно практикуващи и масовата психоза със "специалистите".
По същество в Бг няма частна практика в педиатрията- свободна и независима от държавата. Всичко е под един похлупак. За капак-мастити "специалисти" из разни подспециалности, често без никаква квалификация се подвизават и "работят" с деца. Но самопокръстили се...

Родителите предпочитат да попаднат в ръцете на манипулатори, светещи с фенерчета из нослетата, и даващи терапии напечатани на лист, общ за всички, отколкото да повярват на един "обикновен" педиатър. В този климат никой не би искал да работи...Всеки обикновен педиатър в свястна страна може да води и АБКМ и всичко останало из педиатричната ежедневна патология. СПЕЦИАЛИСТА НЕ ЗНАЕ ПОВЕЧЕ ОТ ПЕДИАТЪРА ПО ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ-това трябва да разберете...за да престанат да Ви използват.

Тесните специалисти имат особено порочни, инвазивни и неумели подходи поради липса на сферичност. За тях педиатърът е коректив и балансьор, защото им поставя конкретни задачи, а не ги оставя да "интерпретират".
За един мастит "алерголог", например, всичко е АБКМ, всичко е алергичен ринит. За един педиатър-НЕ Е. Същият "алерголог" с месеци сменя краве с овче сирене (или кашкавал) за "профилактика" на "алергии". Нещо, на което всеки педиатър би се смял от сърце. Да, но майката търпи последиците.
За един офталмолог сълзене=запушени слъзни каналчета=сондиране. Да, обаче никой не сондира преди 12 месечна възраст, освен при много специални показания. Сондират и после се вайкат "Ах какво стана..."

Как работи измамата, как Ви лъжат:
Основният "трик" на хора като Г-н Мустаков или Г-н Чавдаров е да убеждават непрекъснато публиката в техните си "симптоми". Те виждат болестите "особено". В техните си "измерения".
За тях дете на 3 месеца трябвало да си "разперва" ръчичките по коремче. Нищо че никой друг не пише и не поддържа такива глупости. За посочените "специалисти" това е без значение. Американската Педиатрична Академия е сбирщина, не знаеща "техните" симптоми. Най-големите капацитети по детска неврология пишели "хартийки".
Така поради липса на унификация и добра школа излиза, че всеки "специалист" в Бг си скроява дрешката, както му е удобно. Това е с цел даденото лице да е "по" специалист в сфери, които изобщо не са специални. Но могат да станат такива, ако всички участващи в театъра се убеждават че са слепи, а въпросното лице е със зрение на орел. Измисляйки си симптоми, които не съществуват, и пълнейки празнотите в собствената им квалификация с "размишления", изведнъж изниква "нова" медицина->>тяхната си "медицина". И колкото и да вика един обикновен педиатър" Царят е гол", никой не слуша. А после се питат кое първо да включат- краве сирене или овчи кашкавал... или защо ако детето е с отрицателен тест, пием Фризопеп. Да, но алерголога се е застраховал да няма фаул-И Зиртек за 6 месеца и Фризопеп до 15 месеца, и всичко друго...

В София може да се намират способни, но на други места положението в педиатрията е трагично. От вида на това, което се изписва, като в огледало се отразява цялата драма.
Нонсенси и глупости като -Вомитусхил, Хустажил, Коларгол, "тантум верде", Ентерол, натриев цитрат, Вит Ц за пиене, Гентамицин за пиене, Бисептол за дихателни инфекции, Налидикс за чревни инфекции, показват дълбочината на дъното.

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 02:27 от Birdie

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко в страни от темата(извинете), но искам да попитам, Birdie, защо Коларгол и Ентерол са глупости. Питам защото синът ми, когато беше бебе(преди осем години) точно тези двете най-много му помагаха при хрема и стомашни неразположения(колит).
А по темата - има и добри педиатри, но можем да избираме такива, когато има конкуренция, т. е. в големите градове. Тук си ходим при един и въпреки незнанията му в някои области - не го сменям, защото няма по-добър просто или поне не съм чула за такъв. Всички препоръчват ранно захранване и не пращат при специалисти, а би трябвало, когато не могат да помогнат.
Ето защо съм съгласна с възмущението на автора, може да има добри, но са вече рядкост, явно останалите нямат стимул и желание да са в крак с новостите в медицината. И аз си ги търпя такива, като вече имам едно наум, всяка тяхна дума я проверявам, като се информирам и търся отговори и на други места. За жалост - това е положението - изгубила съм им доверие безвъзвратно. Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 9 990
Бърди-няколко пъти попадам на твои постове-ами не си в час за нещата в БГ и това си е, съжалявам...Стига с това-навън това, навън онова... Tired
Категорично Лиорена е права за мен-не става дума да имаш 5 педиатъра под ръка, както Бърди се опитва да изкара ситуацията.Педито е длъжно да ти даде направление например за УНГ, не му влиза в специализацията ако има проблем задълбочен.Това не означава, че си сменяш педито и не уважаваш труда му-глупости на търкалета...Ако падне и си сцепи главата-също не е работа на педито да шие, лепи и прави снимки-има си спешни кабинети...
Не съм провеждала интервюта-отидох в поликлиниката и се записах при първата, която и попадна пред очите.Жената нито ме е притискала, нито ми е отказвала каквото и да било, пращала ме е на специалист без да си "уронва престижа", каква е тази глупост!Относно захранване-повечето се ръководят именно от приетия план на Мин. на здравеопазването.Много педита вече се научиха и се съобразяват с желанието за изключително кърмене, пък и ми е смешно някой като каже-ми той ми каза да дохранвам и се нервира, все едно не е негово решението в крайна сметка...

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Бърди-няколко пъти попадам на твои постове-ами не си в час за нещата в БГ и това си е, съжалявам...Стига с това-навън това, навън онова... Tired
Категорично Лиорена е права за мен-не става дума да имаш 5 педиатъра под ръка, както Бърди се опитва да изкара ситуацията.Педито е длъжно да ти даде направление например за УНГ, не му влиза в специализацията ако има проблем задълбочен.

 Rolling EyesЕдин човек да е разбрал за какво става въпрос. Благодаря ти  bouquet Точно това имах предвид.
Но виж сега Birdie никога не го е разбирал това , няма и да го разбере, и никой не може да му се сърди, защото аз и преди съм казвала
той не може и няма как да разбере
или просто не иска

да спориш с Birdie е все едно да спориш с радио Wink, и откровено (без грам злонамереност) се кефя  на по-новите мами, които му се връзват, защото не знаят за какво става въпрос.

Но аз се радвам, че ти Пенелопа разбираш какво съм искала да кажа. smile3525

# 39
  • Мнения: 8 585
@пенелопа

Извратеното разбиране на една реалност поради редица, признавам, обективни съображения, не е повод да налагаме манталитет на "Алиса в страната на чудесата".

В задължение на педиатъра е да работи и лекува всички тези състояния, поради които в Бг най-често Ви пращат на "специалисти". Иначе просто не остава с какво да се занимава. Ако Вие не го разберете това и не търсите хора, можещи да си вършат работата, това рефлектира върху Вас. За никакви "уронвания" не става реч. Да си вършиш работата става въпрос. Това значи да преглеждаш уши и лекуваш отит...


Коларгол-изгаря. Допотопно средство НЕ подходящо за деца.
Ентерол-няма никаква реална основа за да се използва. Не работи и не се дава по принцип на деца.

# 40
@пенелопа




Коларгол-изгаря. Допотопно средство НЕ подходящо за деца.
  Е, не бях срещала изгаряния от Коларгол, но щом Проф. Всезнайко казва..... Mr. Green
Сигурно гръцките носове са много чувствителни..... Sick Да знаеш, че българските не са  Naughty

# 41
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832

В задължение на педиатъра е да работи и лекува всички тези състояния, поради които в Бг най-често Ви пращат на "специалисти".


 Rolling Eyesс тази Огромна разлика, че не чакам никой да ме прати на специалист, а си хващам детето сама и си го водя на специалист при нужда.

# 42
  • Мнения: 7 640
Лио, точна както винаги.
Особено ми хареса това
............
да спориш с Birdie е все едно да спориш с радио Wink, и откровено (без грам злонамереност) се кефя  на по-новите мами, които му се връзват, защото не знаят за какво става въпрос.
............

# 43
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Лио, точна както винаги.

еми така си е сега Laughing на черното бяло не може да кажеш. Mr. Green
нещата трябва да се назовават с точните им имена.


# 44
  • Мнения: 816

В задължение на педиатъра е да работи и лекува всички тези състояния, поради които в Бг най-често Ви пращат на "специалисти".




Абсолютно съм съгласна с цитата на Бърди по-горе. Така е абсолютно навсякъде по света!!!
У нас, личния печели добре издавайки направления за спциалисти, хитро измислено и добре действащо.  Обаче че и личните ни педиатри са калпави - да калпави са в повечето случаи, уви. Не че искам да обиждам, просто си е така - страхливи, несигурни, не търсещи новости и информации. Много такива познавам, честна дума - поне 10 са... а гледайки и мамите по градинките и слушайки ги виждам , че не са само 10....
Не казвам, че спезиалистите са ненужни , не - нужни са ни, обаче само в краен случай.



 Rolling Eyesс тази Огромна разлика, че не чакам никой да ме прати на специалист, а си хващам детето сама и си го водя на специалист при нужда.


Не всяка майка има възможността да вади всяка седмица по 20лв.Sad и /или повече:(

# 45
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Не всяка майка има възможността да вади всяка седмица по 20лв.Sad и /или повече:(

всяка седмица е доооста силно казано newsm51
ама доста пресилено
 Hug

# 46
  • Мнения: 816
Не всяка майка има възможността да вади всяка седмица по 20лв.Sad и /или повече:(

всяка седмица е доооста силно казано newsm51
ама доста пресилено
 Hug

Никак не е пресилено, ела в градинката в моя квартал да чуеш майките какви си ги говорят и колко често са при педито!!!
Мерси за поздрава  bouquet

# 47
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Никак не е пресилено, ела в градинката в моя квартал да чуеш майките какви си ги говорят и колко често са при педито!!!
Мерси за поздрава  bouquet

само не казвай, че и при педито се плаща по 20 лв вече Tired

# 48
  • Мнения: 816
не, те си тичкат при педито за направления по специалисти, това имах предвид:(

За това мисля, че едни от най-добрите специалисти са хомеопатите ( само класическите, естествено). Такива посещаваме ние , не много често, слава Богу, но достатъчно. И на такъв специалист мога много по-лесно да се доверя, защото виждам, че няма да лекува детето ми ( или мен) само от сополите. или от червеното гърло, а ще лекува целият му организъм, цялото му състояние.   bouquet

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832

За това мисля, че едни от най-добрите специалисти са хомеопатите ( само класическите, естествено).

ами поздраваления, че си намерила начина, който теб те удовлетворява, от това наистина по-хубаво няма, да си успял да намериш точното решение за себе си и дечицата
 Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 655
Веднъж да съм съгласна с мнението на Birdie (ако не намесва ваксините за щяло и нещяло, звучи разумно). Специалистът непременно търси проблема в неговата област, а той може да се окаже съвсем другаде. Но докато се открие къде всъщност е проблема, детето вече ще е поело куп лекарства, които допълнително ще скапят и без това слабата му имунна система.
В едно съм сигурна, ако бях завела 1 г. и 8 месечния си син навремето на пулмолог, алерголог, УНГ, заради спазмите които караше, до сега да съм му докарала астма. За сметка на това се доверих изцяло на педиатъра и хомеопата на детето и смея да кажа, че сега е едно здраво дете!

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
А сега да очакваме включване от Birdie относно хомеопатите -
ще стане още по-интерсна темата. Party

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз като Лио трЕбе некой работи по 1000 пъти да ги спомена...

Както и да е. имам 2 деца. Едното е родено '97г. и тогава педиатрите си бяха само такива, ама пак повтарям - само такива. Та въпросната педиатърка ми даваше направление за всяко нещо: от болки в пръстчето, през паднал и навехнат лакет, та до очен, ушен и т.н специалист. Не се замисляше нито за миг, направо след като ме чуеше, почваше да пише направлението. И аз спокойна, че детето ми все пак е гледано от човек, който е специализирал в дадената област поне 1-2-3г. (може и повечко). Друг е въпросът, че тези тесни специалисти са били наши познати (к'во да правим - цяла рода лекари имам).

Но ето, идва Великата реформа в здравеопазването и се появават Боговете-ДжиПи-та. Аз избрах моята педиатърка за ДжиПи на децата. И изведнъж, хоп - тя вече разбира и знае всичко. Става самата компетенция. Естествено не на мен тия  Flutter Направление не ми е отказано, ако това е била целта ми.  Twisted Evil

Който разбрал - разбрал. Аз за моите деца си имам л-ри, които са специалисти и им се доверявам 100%. Вярно - трудно и бавно ги открих, но се радвам, че все пак ги дочаках.  Peace

Това е в общи линии. Заставам за всяка дума на Лио.
Искам да поздравя Бърди, който милия се опитва да е полезен, но просто отдавна не е в час, как е по нашенско. Но имам хляб в него, де Wink

# 53
  • Мнения: 3 835
Ако може и аз да се включа със скромното си мнение. Основното задължение и отговорност на личния педиатър е, освен да лекува децата, но и да прецени, кога проблема е от неговата компетенция и кога не. И точно тук, в тази преценка, се корени целия проблем. Защото тази преценка зависи не само от професионалните му качества, но и от личните му качества като човек. От неговото самосъзнание и отговорност към пациентите си. Birdie, картината, която рисуваш, е една идилична картина, за която всички майки, можем само да мечтаем, защото това би улеснило стократно живота ни. Но тази идилия, предполага 100% доверие в личния лекар. Освен това забравяш, че тази система на здравеопазване, беше въведена съвсем скоро, и може би заради това, се допускат толкова грешки, както от страна на пациентите, така и от страна на лекарите. Доколкото разбирам възмущението ти, с две думи, се изразява в това, че много майки, за щяло и не щяло, за всякакви дребни проблеми, искат да получат направление за специалист, а проблема е от компетенцията на GP-то. При тези случай може и да си прав, но точно в тези форуми, и не само в тях, а и в живота около нас, е пълно със случай, когато педиатрите се изживяват, като специалисти по всичко и налагат неадекватно и неефектично лечение, а последиците от това могат да бъдат доста страшни. Лично аз действам като Liorena, с тази разлика, че първо минавам през личната педиатърка за съвет и мнение (не за направление), дали случая изисква консултация от специалист. С изключение, разбира се, на спешните случай, когато естествено тичаме в спешните центрове. А постъпвам така, защото съм преценила, че мога да й имам доверие, и като професионалист, и като човек.

# 54
  • Мнения: 9 990
@пенелопа

Извратеното разбиране на една реалност поради редица, признавам, обективни съображения, не е повод да налагаме манталитет на "Алиса в страната на чудесата".

В задължение на педиатъра е да работи и лекува всички тези състояния, поради които в Бг най-често Ви пращат на "специалисти". Иначе просто не остава с какво да се занимава. Ако Вие не го разберете това и не търсите хора, можещи да си вършат работата, това рефлектира върху Вас. За никакви "уронвания" не става реч. Да си вършиш работата става въпрос. Това значи да преглеждаш уши и лекуваш отит...




Муахахаха, както беше модерно да се пише преди време, ама не се сдържах просто!Освен, че както споменах, по гръцко учат как да определят пола по тоновете на плода, явно учат и да се интерпретират думите по начин, изгоден на гръцкото лекарско.Моята педка преглежда уши и лекува отит.Ако детето ми си счупи ръката-да го гипсира тя ли?В кабинета си да направи снимка ли?Ставаш смешко просто, кеф ми е да те чета , определено ме разсмя днес... LaughingКогато се налага операция, заради прекаран отит-педката ли трябва да я направи, или да ме прати на специалист и хирург?Ако знаех, че педиатъра е всичко-от УНГ, до Хирург-колко години се учи според теб-50-100?Всяка една специалност изисква задълбоченост, а не повърхностно минаване с цел-да е весдесъщ навсякъде личният лекар.Той е личен, за да те следи като цяло, да познава проблемите ти и да знае при задълбочаване на проблема на къде да те насочи.Иначе аз щях и да раждам при личната ми лекарка сигурно, и аденома да ми махне, освен хремата, която , признавам и без нейна помощ лекувам успешно...

# 55
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Муахахаха, както беше модерно да се пише преди време, ама не се сдържах просто!Освен, че както споменах, по гръцко учат как да определят пола по тоновете на плода, явно учат и да се интерпретират думите по начин, изгоден на гръцкото лекарско.Моята педка преглежда уши и лекува отит.Ако детето ми си счупи ръката-да го гипсира тя ли?В кабинета си да направи снимка ли?Ставаш смешко просто, кеф ми е да те чета , определено ме разсмя днес... LaughingКогато се налага операция, заради прекаран отит-педката ли трябва да я направи, или да ме прати на специалист и хирург?Ако знаех, че педиатъра е всичко-от УНГ, до Хирург-колко години се учи според теб-50-100?Всяка една специалност изисква задълбоченост, а не повърхностно минаване с цел-да е весдесъщ навсякъде личният лекар.Той е личен, за да те следи като цяло, да познава проблемите ти и да знае при задълбочаване на проблема на къде да те насочи.Иначе аз щях и да раждам при личната ми лекарка сигурно, и аденома да ми махне, освен хремата, която , признавам и без нейна помощ лекувам успешно...

 newsm10 smile3501  love001

# 56
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Прави ми силно впечатление факта че темата се превърна в нападки срещу birdy защото мнението му е по-различно от явно общоприетото...в крайна сметка считам че трябва да се уважава мнението на всеки един от нас независимо дали е сходно с нашето или не е ...затова пишем и дискутираме в тези форуми..или греша?..като че ли мина на втори план проблема който повдигнах...ПЕДИАТРИТЕ...това че аз не съм случил на подходящ е проблем за който си има решение..но нали точно това искам да избегнем...да прескачаме от лекар на лекар...Защото в крайна сметка потърпевши са децата..моите...ВАШИТЕ...чета мненията на всички - едни ме упрекват други ме подкрепят...трети ме обвиняват в некомпетентност ...може би е така...но досега никога никой не ме обвинил в некомпетентност в областта в която работя...а тя повярвайте ми е не по-малко отговорна..какво искам да кажа...че когато не знам нещо не ме е срам или страх да го призная...а в лекарската професия място за грешки НЯМА...тоест...не знаеш..кажи не знам!!!!аз няма а също и не вярвам който и да е от вас да се разсърди на лекар който си го признае....в крайна сметка не можеш да знаеш всичко... Thinking...Казваят ми..ти си си виновен що си го избрал...защото им вярвам...защото знам че когато някой дойде при мен първо ще си помисля дали мога да оправдая доверието което го е довело при мен...и ще дам живота си за това...Доверието с главноД...това изспускаме  и не можем да разберем...защо е нужно да обикалям цяла софия и да търся лекар за детенце...с какво лекаря в люлин е по-различен от този в драгалевци..примерно...НАЛИ СА ЛЕКАРИ??????нали са учили по едни и същи учебници една и съща материя...къде е разликата тогава?????.....оставям на вас да допълните....Благодаря...И НА birdy../osobenno/. Hug

# 57
  • Мнения: 8 585
"НАЛИ СА ЛЕКАРИ??????нали са учили по едни и същи учебници една и съща материя...къде е разликата тогава?????"

Две са нещата тук:

*това, по което се учи в Бг е тотално остаряло. И проблема не е толкова че няма учебници, а в това че ако един студент научи съвременни неща никой няма да ги приеме за верни от преподавателите му. НЯМА КОЙ ДА УЧИ ДЕЦАТА на добра медицина. Тези, които трябва да го правят са много зле самите, но обладани от разни мании за величие не виждат изобщо това. За педиатрията пиша-другите специалности не познавам. Няма дух, няма търсене.
*втората страна на този въпрос са хората от типа Мустаков-Чавдаров. Наглостта и безочието им подкрепени с "пликчето" ги прави толкова самомнителни, че нищо не приемат "отвън", и се опитват да си правят "медицина". Тяхна си. Когато ходят навън обаче приказват в унисон с другите (доколкото могат) за да не стават смешни. Въпросът не е личен, както изглежда. Това е манталитет, който пречи на унифицирането на школата, представите, симптоматиката, подходите и лечението. И се прави с умисъл, за да може само "те" (кръгът) да "знаят". Вследствие-да обират парите и клиентелата с тяхната си "медицина". Парите им дават власт да подтискат всички останали колеги, критикуващи практиките и поведението им. Това автоматично разделя съсловието и изкарва на повърхността всичко най-мръсно. Освен че никой няма шанс да работи правилно от такива типове.
Вие представяте ли си Birdie да се озове в чакалнята на някои от тези и да каже-"детето Ви е наред, защото това, което смятат за болест, всъщност не е." В Бг не може да стане.
Или да каже на фамозната Доц М че Фризопеп се разрежда САМО в нормални разреждания и че НЕ се дава с царевично брашно. Как го виждате това да стане в Бг? където 90% от педиатрите са подтиснати, плахи, страхливи и без мнение? А тези имащи го, то не важи изобщо...

Този тип хора така се вграждат в системата, и то по такъв начин, че всички са убедени в тяхната незаменяемост и "величие". Нищо че един педиатър от Варна например, може да е с класи по-добър от тях на практика. След това те почват да пишат "учебници", да "създават" национални правила и "консенсуси". Тяхна си "наука". Нищо проблемно?->нищо проблемно. Да-но те я налагат като официална и меродавна. Нищо че в САЩ и ЕС може да се преподава диаметрално противоположното. То за тях тези неща от Запад са си "хартийки"... Нещо като -опитват се да пеят по-добре от Енрико Карузо, нищо че в действителност мъркат като котка до печка.

Ето един пример, за да не теоретизираме.

Лиорена има проблем с детенцето си.
Ясен и точен. От обикновените.
Ако посети педиатър в Германия ще чуе най-много две различни мнения за това защо не спира хремата. И то те ще съвпадат в основни положения. Защо? Защото всички са единодушни в Германия, че хрема при деца със същите симптоми значи 1,2,3,4. А не 5 или 6. И съответно на това, всички ще се обединят около един подход в решението.
Какво става в Бг?
Педиатърът на Лиорена знае само 1-най-много 2. За 3,4 трябва "специалист". Защо? защото педиатърът е с ниска квалификация. Когато обаче Лиорена отива при "специалист" вместо оставащите 3,4 тя чува 5,6,7 които ИЗОБЩО нямат връзка с конкретният случай. Защо? Защото специалистите са в плен на "тяхната" си медицина. Изсмукана от пръстите им. Причината за детски упорит ринит е най-ясно посочен в учебниците по детски болести. Затова "специалиста" не знае че се спира до 3,4 и няма 5,6,7. Пък и повече "тежест" над бедният "педи" не вреди... И почва да лекува като за 5,6,7. И тъй като такива неща няма изобщо, детето се влачи с месеци с проблемите си. Кой да каже на "специалиста" на Лиорена че Кларицид НЕ СЕ дава за носни инфекции, тъй като повечето от микробните причинители на такъв ринит-Стрептокок, Мораксела, Хемофилус са НЕЧУВСТВИТЕЛНИ КЪМ МАКРОЛИДНИ АБ от тази група в много голям процент. И че лечението на един хроничен синузит е 20 дневно с два различни АБ... Това го пише в учебниците по детски инфекциозни болести. Които педиатърът трябва да познава. Знае ли УНГ специалиста на Лиорена тънки подробности от детски инфекциозни болести? Много се съмнявам... Той знае как се лекува синузит. Да, обаче при деца е различно. Но не е различно пунктирането на синус-ето там специалиста си е на място.

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 22:54 от Birdie

# 58
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
*това, по което се учи в Бг е тотално остаряло. И проблема не е толкова че няма учебници, а в това че ако един студент научи съвременни неща никой няма да ги приеме за верни от преподавателите му. НЯМА КОЙ ДА УЧИ ДЕЦАТА на добра медицина. Тези, които трябва да го правят са много зле самите, но обладани от разни мании за величие не виждат изобщо това.

kaleia, как се чувстваш като четеш точно Rolling Eyes това горното? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 59
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
считам се за трезвомислещ човек и ако трябва да съм честен не ми се ще да вярвам че ние пак сме изостанали особенно в областта на медицината.От друга страна  има резон и в това което пише birdie мой близък учи медицина и за доста от илачите се допитвам до него...като информация/...факт е че той самият като бъдещ медик казва че много от нещата в медицината са тотално остарели и  много методи на лечение всенародно признати у нас на запад вече са тотално отречени/кажете ми нещо за парацетамола..?/...истината може би е някъде по средата...така поне мисля..или ми се ще да е така...разсъждавам в случая на глас и като се задълбоча в мисленето откривам и други области в които нещата не са розови.../училището и образованието..примерно/....така че  не е редно да се изпада в крайности...а в тази област българите сме царе...гадно е ...защото явно е сбъркан вече начина ни мислене...когато един проблем има решение -той не е проблем,когато няма решение-той вече е ФАКТ...а ФАКТИТЕ СА МНОГО!!! ooooh! Thinking

# 60
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
kaleia, ще ми е много любопитно да прочета след една година когато малката Карина живот и здраве ще е на около една годинка и малко повече, дали ще мислите по същия начин....дълбоко се съмнявам.

а аз лично ви желая чистосърдечно, дано не се налага често да опирате до търсене на мед.помощ под каквато и да била форма.  bouquet

# 61
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
благодаря искренно за пожеланието за бебка...не виждам нещо сбъркано в начина ми на мислене...всичко се базира само и единствено на факти...не си позволявам да си измислям нещо и смятам че не е редно... newsm78 bowuu  bouquetпожелавам и на теб и всички около теб да докарате лекарите дофалит.... Peace Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 8 585
Когато човек живее навън се научава на много неща. Защото има разлика да се озовеш навън от Бг, а не от Германия, например.
Противно на това, което се мисли в Бг, навън в редица професии има невероятен професионализъм. Това важи с особена сила за професиите, които имат силна конкуренция и чиито персонален успех е винаги "на нишка", поради страхотните изисквания към упражняващият ги.

Халтурата и безочието, с  което се работи масовата Бг педиатрия няма равно. От позицията на съвременните условия и начин на живот.
Единствено осъзнаването на истината ще помогне. А тя е че нещата са много зле. Бг педиатрична школа Е НЕСЪЩЕСТВУВАЩА на този етап.
Ако се абстрахираме от морално-етичните аспекти (може ли един педиатър да дава 6 месеца Зиртек?) и погледнем от научна основа, господства пълна липса на професионализъм и тотален хаос "в главите".

# 63
  • Мнения: 1 858
По принцип моооого рядко съм на едно мнение с Бърди. Сега обаче не мога да не се съглася с него! Настина методите на лечение, диагностициране и профилактика(последното за хроничните заболявания) са много остарели! Масово българските лекари не се до усъвършенстват и лежат на старите круши, което се отразява на децата ни. Много малко от българските лекари работят със сърце и правят най-доброто за пациентите си. Тези, които постоянно се усъвършенстват много често имат проблеми с колегите си заради позициите, които отстояват. Когато добрия лекар посмее да изкаже мнението си за това как работят лекарите по света той бива заклеймяван. Това съм го виждала с очите си и за това го казвам.

# 64
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
може ли един педиатър да дава 6 месеца Зиртек?...или да захрани  27дневно кърмаче със сок от ябълка и морков? #Crazy newsm78 #Cussing out

# 65
  • Мнения: 816
Дядо ми ( Бог да го прости) беше лекар - интернист, специлист по атеросклероза, един от създателите на хематологията в МА.Обучаван във Френския медицински университет 10 години, и още 7 години специализация.
Имаше по наследство къща в Балкана, близо до с. Шипка и Шипченски манастир  ( красота).
Ходихме всяко лято там ( още по-голяма красота), лекуваше селяните от всички селца в околията ( радиус от поне 25км.);
Болните идваха за всякакви проблеми, при прегледа го гледаха с широко отворени очи, вярваха му безусловно просто. И той ги лекуваше безгрешно, от всичко. Дори и леки хирургични намеси е правил, без грешки.
Всички му имаха пълно доверие! Такова доверие на толкова много хора към един лекар никога няма да видя повече в живота си, повярвайте ме, уви!
Обаче искам друго да кажа за грешките - лекарят също може да ги допусне, защото просто може, но не бива, но ако това е една от причините да не стават лекари, то тогава такива никога няма да има!
 Rolling Eyes
Ако днес моят дядо ме чуе, че на децата си не давам Парацетамол, ще се поболее....честна дума. Той лекуваше себе си при всяка настинка с Аспирин и Аналгин Wink
сори за оффа.

# 66
  • Мнения: 8 585
може ли един педиатър да дава 6 месеца Зиртек?
Може... Даже и опашка от желаещи има...
Александровската болница... "мастит" алерголог...
Подробности и покъртителни истории->клуб Алергии на дир.бг...

# 67
  • Мнения: 8 585
@DOROTEIA

Моят-също. Но беше педиатър.
Леля ми -гинеколог. Възпитаничка на Университета в Грац-Австрия.
Те бяха друго поколение. От истинските Българи...
А толкова ни липсват днес...
Липсва ни тяхната доброта, топлота, професионализъм и ангажираност.
Липсва ни техният Европейски дух и възпитание, толкова чуждо на всякакъв тип Руски идиотии, с които е пълна Педиатрията ни.

# 68
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
радвам се че лека полека си идваме на думата....а именно..актуалността...неинформираността....безхаберието..../един ден в къщи дойде на гости маика ми...докато с жена ми си говореха се обади един приятел в skype...след половин час майка ми възкликна...:колко ли сега ще платиш и за този дълъг разговор?...Прав е Бърди...

# 69
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
 при прегледа го гледаха с широко отворени очи, вярваха му безусловно просто. И той ги лекуваше - ДОВЕРИЕ!!!!!!ДОВЕРИЕ!!!!!!!/защо ли някой ме упрекват че съм гледал педито с отворени очи и уши..?... newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 6 361
Кой да каже на "специалиста" на Лиорена че Кларицид НЕ СЕ дава за носни инфекции, тъй като повечето от микробните причинители на такъв ринит-Стрептокок, Мораксела, Хемофилус са НЕЧУВСТВИТЕЛНИ КЪМ МАКРОЛИДНИ АБ от тази група в много голям процент.

аналогичен случай в наше село.

в изпражненията на бебето ми се оказа масово Candida Glabrata (подарък от интензивното на неонатологията в Майчин дом - София).
точно 3 на брой български педита изписаха еднакво лечение - Нистатин. сестра ми се консултира с нейния педиатър във Франция, който каза, че Candida Glabrata НЕ СЕ влияе от Нистатин и има само един препарат, който може да се дава на кърмачета и треби точно тая гъба. Рових и аз из Интернет - информацията на френския педиатър се потвърди. когато казах това поотделно на тримата педиатри (единият неонатолог,  другият с големи претенции) - те ме изгледаха "умно". не знаеха нищо за тази тънка подробност. мисля, че не правеха и разлика между най-популярната гъба Candida Albicans и Candida Glabrata. ако не беше чужбинският лекар, който на добра воля консултира и изписа лечение от разстояние, вероятно още да си влачим гъбите, лекувани с безполезния Нистатин...

масово те просто НЕ четат и НЕ мислят.

# 71
  • Мнения: 7 640
считам се за трезвомислещ човек и ако трябва да съм честен не ми се ще да вярвам че ние пак сме изостанали особенно в областта на медицината.От друга страна  ...............

 ОФФ-последно мъж ли си, жена ли си newsm78

# 72
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
защо ли някой ме упрекват че съм гледал педито с отворени очи и уши..?... newsm78

в момента дъщеря ми е с 39.3 Т, и да не мислиш, че изобщо ще се обаждам на лекар?
това Българите сме е*баси страхливото племе, честно.
вдигне детето Т и хайде на лекаря да се обадим веднага, на секундата.....и веднага се блъска с какви ли не лекарства.
Birdie да се пише каквото си иска, не мен вече не ми прави впечатление, той и за 37.1 си изписва Т понижаващо това ми е ясно, Birdie, няма какво да пишеш едни и същи работи по 100 пъти, чела съм те достатъчно.
А защо ли в Канада, върнаха детето на братовчедка ми с 40 Т и казаха ако стане 42,43 тогава елате.....гледай ти колко тъпи хора newsm78
а това у нас, вдигне Т 37,2 и хайде започва се с Т понижаващите истории.

така, че вие си го гледайте колкото си искате със зяпнали уста педиатъра, но това нищо не ви помага в случая , а напротив.
вземете си един учебник малко по-тясно специализиран в областта на педиатрията, прочетете го за обща култура, не е лошо, човек да се образова в тази сфера малко и утопия е да мислите, че педиатрите трябва да са ви на разположение 25 часа в денонощието.

  bouquet Hug

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио - час по-скоро да се орави Ади  Praynig
Отивай да я цопнеш в банята  Peace

Айде и аз пак да кажа...  Crazy
За лечението на едно дете (най-общо) е нужен:
- добър пулмолог;
- добър УНГ лекар;
- евентуално алегролог, щото сега това е много модерно  Flutter.

Та намерете си такива д-ри. Имайте им вяра и тъй то. Не е трудно да се проумее.
Педката е само за направления, евентуално.

Вече за конкретно, специфично заболяване и други специалисти.

# 74
  • Мнения: 3 835
.........................
За лечението на едно дете (най-общо) е нужен:
- добър пулмолог;
- добър УНГ лекар;
- евентуално алегролог, щото сега това е много модерно  Flutter.

Та намерете си такива д-ри. Имайте им вяра и тъй то. Не е трудно да се проумее.
..........................
Струва ми се, че проблема е, не толкова в това да проумеем тази истина, а в това да намерим такива добри доктори.  След прочитането на цялата тема, стигнах до извода, че такива няма, или ако има, то да ги намериш, е равносилно на намирането на игла в купа сено.  newsm78 Rolling Eyes Thinking

Liorena, съжалявам, че пак сте болни. Cry Желая ви от все сърце скорошно оздравяване! Praynig

# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, е равносилно на намирането на игла в купа сено. 

ама тео - никой не е твърдял обратното Wink

# 76
  • Мнения: 832
Незнам какво да кажа, newsm78,май че повечето са такива ИДИОТИ #2gunfire.Нали знаеш в днешно време всеки си купува всичко с пари...

Не е точно така. Има и наистина добри педиатри.

# 77
  • Мнения: 3 835
, е равносилно на намирането на игла в купа сено. 

ама тео - никой не е твърдял обратното Wink
Ама, Шани, Wink исках да кажа, че се получава едно противоречие. От повечето мнения в темата излиза, че в БГ, няма свестни лекари, или ако има, то те представляват мноооого голяма рядкост. Според теб, изхода от ситуацията е, всеки от нас, да си намери, 2-3-ма добри специалиста и да им гласува доверие. Е, като те представляват такава голяма рядкост и ценност, как на практика да стане това? Къде да ги търсим? Питам защото, аз съм човек реалист, живея, Днес, Тук и Сега, или поне така си мисля. newsm78 Rolling Eyes  bouquet

И до още един извод стигнах, че живеем в бананова република, но и това си има положителните страни, няма да умрем от глад! ooooh! Thinking Wink
Надявам се някой да разбере, какво искам да кажа.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 361
Надявам се някой да разбере, какво искам да кажа.

аз разбирам какво искаш да кажеш.
и обещавам, когато мога да посъветвам някой родител за добър специалист - да го правя. конкретно. не с общи приказки.

# 79
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
PolarFox 
 
..по принцип това е ника на съпругата ми...смятай ме за Калейчо...

# 80
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Шани и Тео, лесно ви е на вас да говорите, защото сте в София. Я елате в Ямбол и си ги намерете тези добри специалисти.
Не желая да споря, нито да ви опонирам, казвате, че добри лекари лесно се намират, да, но там където са много.
На мен сега ми трябва алерголог - тук няма, в Сливен не ставал(един само), трябва да ходя до Стара Загора или София. Те и кожните ни са такива.

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
teo7777 - и аз реалист. За сега съм си тук. Wink

Лиляна - разбирам те...
Не знам как да ти помогна...  Confused Специално за алерголог нямам никакви данни.
Но какво бих напраивла аз на твое място - ела за един или за два дни в София и си заведи децата на специалисти. После само на няколко месеца ще са им нужни контроли.

Не ти предлагам невъзможното. Трудно - да, но е постижимо. Така и ти ще се успокоиш.

Късмет   bouquet

# 82
  • Мнения: 7 640
PolarFox 
 
..по принцип това е ника на съпругата ми...смятай ме за Калейчо...


струва ми е, че това и адски тъпо, да не говорим, че май не е по правилата на Форума.
Модераторите ще кажат.

# 83
  • Мнения: 3 835
Шани и Тео, лесно ви е на вас да говорите, защото сте в София. Я елате в Ямбол и си ги намерете тези добри специалисти.
Не желая да споря, нито да ви опонирам, казвате, че добри лекари лесно се намират, да, но там където са много.
На мен сега ми трябва алерголог - тук няма, в Сливен не ставал(един само), трябва да ходя до Стара Загора или София. Те и кожните ни са такива.
Мила Lilgna, никъде не съм казала, че се намират лесно, всъщност казвам точно обратното. Абсолютно си права, че в София ни е по-лесно. Точно затова, последния ми постинг, съм го написала, не толкова от свое име, а визирайки проблемите и безизходицата, в която се намирате всички мили мами от по-малките градчета. От предишните ми постинги по темата става ясно, че лично за себе си, аз съм намерила някакво разрешение и изход от ситуацията. Да, проблемите са много, и са много сериозни. Да, педиатрията ни, не е на най-високо равнище. Едни от най-добрите лекари в БГ са тези, който са специализирали навън. Но както вече казах, ние живеем днес, тук и сега, и черногледството и отчаянието, не водят до нищо добро. Изходът е, да си дадем трезва и реална оценка на положението, и да намерим най-доброто разрешение на проблемите си. Ако трябва, дори и с общи усилия. Нали това е една от идейте на този форум, да си помагаме.  bouquet
 Thinking
Лично аз смятам, че не живеем, чак в такава бананова република, което си има и лоши страни. Бананите може и да свършат. Grinning

# 84
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Съгласна съм с казаното от Лиляна. Всичките си роднини водя по лекари в София. Свекърва ми даже и личната й тук при нас. Чудя се дали да не запиша и майка ми при тукашен личен лекар. По малките градове незнанието и безхаберието на лекарите стига до престъпност. Не че тук няма некадърници (сега от декември смятам да сменям педиатърката по същите причини), но тук избора е голям. Освен че болниците и лекарите са много и може човек да избира, и пациентите са много и с разнообразни заболявания затова и лекарите имат по-голям опит. Ако щете вярвайте но майка ми твърди че много от нейните познати, включително и те с баща ми, предпочитат като се разболеят да отидат направо в аптеката където аптекарката им дава по-подходящи лекарства от лекарката. А и така си спестяват таксата за лекаря и разправиите по чакане на опашка. На мен ми се е случвало същото с едно разстройство на малкия. Лекарката ми даде някакво лечение което не помогна и понеже беше събота а тя разбира се в събота не си вдига телефона, отидох направо в аптеката. Аптекарката ми даде прахчета, сокчета и лечебна каша от които пресякох разстройството за половин ден. За какво трябваше да ходя при личната, да чакам с бебе на опашка при болни деца, да пием два дни неподходящи прахчета и сиропчета и детето ми да става по-зле. Знам че аптекарката не е лекар, но не винаги и лекаря е лекар!

# 85
  • Мнения: 11 607
Незнам за другите - но аз от нашия личен доктор, който е и педиатър - съм много доволна! То толкова ходим и при него де, но дано по-малко работа имат лекарите и повече здрави хора! Налагало ми се е за няколко сериозни повода да ходя при докторката - оказала ми е пълно съдействие! Аз от моята лична лекарка - педиатърка - не мога да се оплача! за сега! Тя ни е такава от поне 4 години - колко точно незнам. Но не сме я сменяли!

# 86
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
струва ми е, че това и адски тъпо, да не говорим, че май не е по правилата на Форума.
Модераторите ще кажат.
Аз предупредих че пиша с ника на жена ми за да не се прескачаме с нея и  само да въртим различни никове и мисля же това е най-малкия проблем..недей да се заяждаш нито съм те предизвикал нито съм те обидил...а относно тъпотията....без коментар...!!!!!!

# 87
  • Мнения: 9 990
Ами-направете си семеен акаунт, а не да се чудим и да чакаме обяснения дали пък личността няма раздвоение, като говори ту в мъжки род, ту в женски...
И аз се извинявам за офф-а

# 88
  • Мнения: 8 585
Няма значение кой пише, а какво пише.
Личните данни са без значение.

# 89
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Няма значение кой пише, а какво пише.
Личните данни са без значение.
    Както винаги - ТОЧЕН и на линия! bowuu Peace

# 90
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Birdie,чета доста от Вашите постове....и ще си призная че недоумявам отричането на доста от материалите Ви и дори враждебността с която се посрещат у нас/в БГ/... bowuu

# 91
  • Мнения: 8 585
Не е от толкова значение.
Има значение да се обсъжда, да се коментира, да се предизвиква размисъл.
Няма да мръднем и крачка напред, ако не говорим открито-всеки със своето мнение.

# 92
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Най-лошото според мен е това ,че днес водихме бебка на консултация....и да си призная честно че май само се казва консултация....НИЩО....ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО!!!!На първата ни консултация претеглиха детето и се оказа че е наддало с близо 1кг....на следващата след 20дни се оказа че детето е отслабнало/????/всъщност а се храни нормално..розово жизнено без никакви признаци за глад и недохранване../цитирам педиатъра../...днес се оказа че все пак е наддало за два месеца с 1.5кг...т.е.с 500гр за 20 дни....Куриозното в случая е че всъщност кантарите им бяха счупени....но това не пречи да теглят децата на тях ....затова скачам ...защото това е истината и за цялата ни система....един СЧУПЕН КАНТАР...

# 93
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
защото това е истината и за цялата ни система....един СЧУПЕН КАНТАР...

 Rolling Eyesа аз си мислех, че ще ви трябва около година за да разберете Rolling Eyes
много се радвам, че започвате да проумявате за какво става дума.....

# 94
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
аз пък този път исках да видя, дали ще се сдържа да не звъня на лекарката относно Ади.
Ами оказа се, че можело, не и звъннах, Ади се оправя, успях да се справя и без телефона.

Представям си колко съм смешна когато съм звъняла на момента когато Ади вдигне Т.

Ама тоза сигурност се трупа явно с течение на времето.

# 95
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Честит Рожден Ден на жената на Калейчо, който пише тук.  bouquet

сега виждам, че жената става днес на 25г - по-младите родители е нормално да са по-експанзивни и емоционални, но виждам, че започвате да слизате на земята.

Живи и здрави, весело изкарване на РД без негатични емоции и лоши мисли за педиатри Wink Wink Wink

# 96
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Лио благодаря за пожеланията...и за жеста от името на цялото ни семейство...пожелаваме на всички около теб просташко  здраве..другото си го купете.. Grinning...и трябва да почерпя за годинките ми....над тридесет са добре звучащи.../подал съм документи в ТЕЛК за пенсия..хихик../ Blush #Crazy

# 97
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Лио благодаря за пожеланията...

няма за какво  bouquet

# 98
  • Мнения: 2 039
Абе,момичета,как може така да нападате хората Stop?!Доколкото разбирам,те знаят,че трябва да си сменят лекаря,ама понякога човек просто има нужда от една добра дума и от малко разбиране ! Еййй,значи,като прочета някой да дава апатичен или незаинтересован отговор,направо не знам какво ми става  Twisted EvilАми като сте тооолкова отегчени от "наглостта" на някои хора да пускат теми,които според вас са несъществени или тип "еми,кво очакваш да ти кажа",просто не пишете  Whistling
Kaleia,дано всичко се оправи!За жалост това е често срещано в нашата родина Sad  Слава богу,че за сега съм попаднала на педиатърка,ама много мои познати не са(сред които и лекари)...Да ви е живо и здраво детенцето !!!

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 23:27 от LEI

# 99
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Темата май се изчерпа......

# 100
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Темата май се изчерпа......

абсолютно Peace

# 101
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Да уточня първо-аз съм българин, завършил съм в България медицина, но не съм работил, само започнах специализацията преди да емигрирам през 1997...

е как може да завършиш Медицина в треторазрядна България Rolling Eyes #Crazy значи и ти си учил по старите клети, недодялани методи и по прашасалите учебници, а плюеш сега по това , което си учил, не е истина просто #Crazy

# 102
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Човек се учи докато е жив". Друг е въпросът нашите педиатри дали продължават да се учат или са спряли, когато са си взели дипломата. И тук и в чужбина има лекари, които продължават да се интересуват от новостите. Някои, които са попаднали на такива не могат да приемат, че има и други, които си карат по старите методи.

# 103
  • София
  • Мнения: 6 361
Да уточня първо-аз съм българин, завършил съм в България медицина, но не съм работил, само започнах специализацията преди да емигрирам през 1997...

е как може да завършиш Медицина в треторазрядна България Rolling Eyes #Crazy значи и ти си учил по старите клети, недодялани методи и по прашасалите учебници, а плюеш сега по това , което си учил, не е истина просто #Crazy

не е истина просто колко плоско разсъждаваш. човекът не плюеше срещу това, което е учил, а срещу факта, че много лекари са застинали на наученото преди 30 години и не се квалифицират постоянно. медицината е много динамична наука.

надявам се, че горното си го написала само за да се заядеш с Birdie, а не защото не можеш да съобразиш тази елементарна логика.

# 104
  • Мнения: 7 640
Аз предупредих че пиша с ника на жена ми за да не се прескачаме с нея и  само да въртим различни никове и мисля же това е най-малкия проблем..недей да се заяждаш нито съм те предизвикал нито съм те обидил...а относно тъпотията....без коментар...!!!!!!


предлагам, в началото на всеки постинг да пишете по една буква М или Ж, да знаем с кого говорим.

Некоректно, да не кажа невъзпитано е да говориш с някого и да не го гледаш в очите или да стоиш с гръб, а тове, което ти правиш е неуважение към останалите потребители.
Може да сме зад никове, ама поне уж се знае кой е отсреща.
Да си човекът с две лица, знам ли. Толкоз еднакво да мислите и да знаете какво преди малко е писал/А другия/ТА- сигурно е възможно.
Но е адски дразнещо за хората отсреща.
Аз реших, че не виждам- един път мъжки род, един път женски.

Относно тъпото- лично ли го прие? Имах предвид написаното горе.

# 105
  • Мнения: 7 803
Да уточня първо-аз съм българин, завършил съм в България медицина, но не съм работил, само започнах специализацията преди да емигрирам през 1997...

е как може да завършиш Медицина в треторазрядна България Rolling Eyes #Crazy значи и ти си учил по старите клети, недодялани методи и по прашасалите учебници, а плюеш сега по това , което си учил, не е истина просто #Crazy

не е истина просто колко плоско разсъждаваш. човекът не плюеше срещу това, което е учил, а срещу факта, че много лекари са застинали на наученото преди 30 години и не се квалифицират постоянно. медицината е много динамична наука.

надявам се, че горното си го написала само за да се заядеш с Birdie, а не защото не можеш да съобразиш тази елементарна логика.
пък ти явно не си чела другите му постове  Tired

# 106
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Да уточня първо-аз съм българин, завършил съм в България медицина, но не съм работил, само започнах специализацията преди да емигрирам през 1997...

е как може да завършиш Медицина в треторазрядна България Rolling Eyes #Crazy значи и ти си учил по старите клети, недодялани методи и по прашасалите учебници, а плюеш сега по това , което си учил, не е истина просто #Crazy

не е истина просто колко плоско разсъждаваш. човекът не плюеше срещу това, което е учил, а срещу факта, че много лекари са застинали на наученото преди 30 години и не се квалифицират постоянно. медицината е много динамична наука.

надявам се, че горното си го написала само за да се заядеш с Birdie, а не защото не можеш да съобразиш тази елементарна логика.
пък ти явно не си чела другите му постове  Tired

явно Rolling Eyes

# 107
  • Мнения: 8 585
Няма "други", просто и ясно.
Има злобни, заядливи, и просто "лоши" хора.
Но има някой и вижда всичко...
Ако умишлено правиш на другите лошо-връща ти се двойно.
Живей си кротко и щастливо, прави добро, и ще ти се връща.
Дали ще го усетиш? Никой не знае.
Само здраве да ти се даде, и това е ок...

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 21:08 от Birdie

# 108
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има "други".
Не си гледал LOST.

Какво значи "лош" човек?
Лъжата "лошо" ли е?

# 109
  • София
  • Мнения: 6 361
пък ти явно не си чела другите му постове  Tired

чела съм ги.
и?

# 110
  • Мнения: 7 803
и има ли нещо българско срещу което не е плюл  newsm78 щом и сиренето подхвана напоследък  Tired

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 22:34 от jump

# 111
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Значи, по темата.
Много е важно педиатърът да е практикуващ.
На теория всички можем да сме блестящи, но практиката е показателна и тя трябва да се вземе под внимание.

И тук вече нещата стават много относителни.

Защото познавам и много родители.
Някои от тях мислят за кощунство да НЕ се даде антибиотик на дете с 38 Т и червено гърло, други мислят че кърменето е отживелица, трети са убедени че чистата вода лекува всичко, стига да има подходящите спомени.

За някои добрият педиатър е този, който дава направления веднага, за други - този който изчаква нещата да се оправят от самосебе си.
За едни е важно къде и от кога практикува педиатъра, за други - не.

Шарен свят.

# 112
  • София
  • Мнения: 558
Много е важно педиатърът да е практикуващ.
Да допълня  Grinning   Практикуващ, но не САМО или В ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ  от времето си във форумите.   Mr. Green

# 113
  • Мнения: 1 425
Как съм изтървала тази тема,много жалко но не бях в страната? Но ще се включа със доста закъснение............
.Само не разбрах,защо някои нападате д-р Бърди.Наистина има голяма разлика в лечението в България и лечението в чужбина.Много често пътувам в друга държава/може да се каже че живея и на двете места/ затова и там имам педиатър за сина ми.Ами мога да Ви кажа,че наистина има огромна разлика в лечението и мисля че трябва да се замислим доста, защо е така.Но и тук в България има добри специалисти безспорно.Трябва само да ги намерите.Нашия първи педиатър тук в България беше пълна скръб,пълна некомпетентност.Но търсих,търсих и накрая намерих млада и много добра педиатърка.Така че който не е доволен от лечението на децата си,ами търсете.........
А що се отнася до д-р Бърди мисля,че неговите съвети само биха помогнали,пък и никой не Ви кара да ги спазватеЫ но така научавате още едно мнение и то БЕЗПЛАТНО................ Peace

# 114
  • Мнения: 1 425
Много е важно педиатърът да е практикуващ.
Да допълня  Grinning   Практикуващ, но не САМО или В ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ  от времето си във форумите.   Mr. Green
Naughty Naughty Naughty
И какво лошо има,ами нали затова задаваме въпросите си,за да ни се отговаря!!!!!!!!!!!

# 115
  • Мнения: 7 803
Много е важно педиатърът да е практикуващ.
Да допълня  Grinning   Практикуващ, но не САМО или В ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ  от времето си във форумите.   Mr. Green
Naughty Naughty Naughty
И какво лошо има,ами нали затова задаваме въпросите си,за да ни се отговаря!!!!!!!!!!!
ми кога практикува като нон стоп е във форума  #Crazy а да четем книги всички можем и да правим както е указано в някой учебник по педиатрия. аз лично във форума търся лична практика, а преразкази на учебници  Tired

# 116
  • Мнения: 811
Здравеопазването в Бг явно не работи както трябва.
Но не мога да се съглася, че ВСИЧКИ лекари са малоумни или непрофесионалисти  Stop
Но няма да коментирам това, а нещо което не ми дава мира докато чета темата.

Как може да се твърди "това е остаряло", "това се отрича", "това е неприемливо". Оставете доказателствата и теоремите за математиката  Wink

Медицината не е точна наука. От тази гледна точка смятам, че лекарят има задължение да ме информира за възможните начини на лечение, а мое право да избера "остарелия метод", които 50 години е давал резултат, но довежда в 10% от случаите до алергия /например/ или "най-новия метод/медикамент", което обаче се ползва от 5 години, има страхотен ефект, НО чисто технически чак след 20 години ще можем със сигурност да знаем, че не води до стерилитет  Mr. Green

Смятам че този избор е право и задължение на пациента, а не на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт