Виене на свят

  • 3 467
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Знам,че едва ли ще ми помогнете много,ама ми е толкова притеснено че незнам къде да се дяна.От месец насам на мъжа ми му се вие свят,преди няколко дни беше на лекар.Даде кръв,урина,ехограф понеже има песъчинки  в бъбреците,а и с алкохола попрекали напоследък по разни празници.За виенето на свят доктора каза,че е от бъбреците,за което аз никак невярвам.От изследванията не излезе нищо,което да покаже че тва идва оттам.ИЗписаха му женшен и гинко билоба за оросяване на мозъка,освен останалите лекарства /ще ги кажа ако трябва/.Да но виенето на свят се влоши,когато кара,когато си обръща главата рязко,когато се навежда,дори когато лежи казва че все едно витае в облаците,от което съм силно притеснена.Утре пак ще ходи на лекар,но друг,чудя се при какъв специалист е най-добре да отиде за този световъртеж.Говорехме си дори да отиде направо в Пирогов на скенер.Ако можете да препоръчате лекар ще съм ви благодарна,а ако на някой този световъртеж му е познат,нека сподели за какво става въпрос.Зная че може да е различно и че този признак може да значи много и различни неща,но все пак......Мислех си за анемия,но при изследването мисля,че щеше да сипокаже....

# 1
  • Мнения: 380
Мойта сестричка имаше такива проблеми и и казаха че има проблеми във вестибуларният апарат. Най добре е поне аз така мисля  да отиде и при друг специалист дори и при невролог за да му се направи скенер или ЕЕГ ако е необходимо. Дано всичко е наред и няма нищо сериозно. Успех.

# 2
  • ново
  • Мнения: 5 883
Карчева, според мен първо трябва да отиде на невролог, ако той прецени може да го изпрати на скенер или ЯМР, а с очите как е?
Аз преди години получавах подобни световъртежи, оказа се, че е от очите, носех очила, но не са били подходящи, отидох при друг очен лекар, направиха ми нови очила и всичко се оправи. Успех!

# 3
  • Мнения: 69
Брат ми беше така , страшно неприятно е ! Задължително трябва да отиде на невролог . По принцип наистина може да е от много неща , но при брат ми беше свързано с вестибуларния апарат, дадоха му да пие някакви хапове , мисля , че и сега като почувства замайване ги пие. Съжалявам , че не съм ти много полезна , представям си как се чувстваш, но според мен не е страшно. Аз бих отишла във военна болница - там има и невролози и скенер, ако нямаш направление , си има и свободен прием. Успех , не се притеснявай !

# 4
  • Мнения: 3 334
и според мен проблема може да е свързан с  вестибуларният апарат.Неко отиде на невролог.Дано всичко е наред и се оправи.Късмет Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Мерси момичета,дано не е нещо сериозно,той отиде на лекар и държи да му се направи скенер,та ще видим,ще пиша по късно.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моята приятелка описваше подобни симптоми и проблеми със съня.. Невролог й каза, че е на нервна почва, нещо се е притеснявала много, а и така си беше. Изследванията й бяха добри. Изписаха й успокоителни на билкова основа и казва, че сега се чувства по-добре.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз често имам световъртеж, при мен май е прецакан вестибуларния апарат. Правих си скенер (във Военна болница- там апаратът е добър, а цената прилична)- всичко ми е ок.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз също получавах световъртеж,но по-скоро замайване.Кръвните ми изследвания бяха наред.Обикновената урина също.Пуснах си и стерилна за всеки случай.Там ми излезе бактерия.Оказа се че имам възпаление на бъбреците и съм си го мъкнала бая време .
Но ти казваш,че и при стерилната няма отклонения?По-често пишкане?
Но определено съм за невролог.
Аз го получавах и от стрес,например като ми стане лошо се стресирах и почваше да ми се мае главата и така в  омагьосан кръг.
Ако има проблеми,тревоги напоследък-напълно възможно е и да е това.
Все пак да го види невролога,пък той ще направи преглед ,за да предцени има ли нужда от скенер.Може да не се наложи.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 717
А с кръвното как е? Ако мени рязко границите, може да има световъртеж.

Общи условия

Активация на акаунт