козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 490
  • 710
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 254
Веси, много ти благодаря за светкавичния отговор. Тази седмица се прибирам в България и ще се оборудвам с посочените неща! Simple Smile Дано да има ефект. Иначе за очите в момента ползва на Vichy Oligo 25 стик за хидратация, да го оставя ли засега настрана или?


ааа, ами можеш да си го ползваш. В същност, вечер слагаш гелче така или иначе около очичките, ама аз не познавам състава на Олиго 25. Ако бъдеш така добра да ми го препишеш - поне ще разберем какво прави  Mr. Green

 Wink   bouquet

# 181
  • Мнения: 1 254
Здравейте, всички в темата!
Здравей, Веси!
Приятно се изненадах като открих такава тема  bouquet
Отдавна ползвам някои от нещата на Талодерма - по препоръка на познати аптекари. Но едва сега като попрочетох оттук-оттам
темата, установих колко много продукти предлагате и се изкуших да се възползвам от съветите ти!
В момента използвам Еудермол 8 за тяло, като постепенно стигнах до него през всичките номера  Simple Smile Нямам чак толкова суха кожа, но поради бременността си го самопредписах и специално за корема и гърдите си го смесвам с бадемово /или друго/ масло. Имам и крем за крака, който е супер, а от крема за ръце вече не мога да се откажа - предпочитам М+Е /или нещо подобно/ Купувам си ги от една аптека във Велико Търново, но не мисля че съм срещала пълен асортимент някъде.
А въпросът ми е относно крема и другите продукти за лице - какво можеш да ми препоръчаш? На 29 г. съм, с нормална кожа мисля, но от време на време се появяват пъпки, които не мога да свържа с нещо конкретно. В търново съм виждала само един крем в тубичка - универсален за лице, но не съм си купувала.
Благодаря ти предварително!  bouquet

svetlan4o, здравей
 Hug

Радвам се, че харесваш нещата Simple Smile Simple Smile
По мое мнение все пак е по-добре да минеш на Еудермол - 5, понеже от 8% нагоре уреята започвада действа кератолитично (т.е освен овлажняващо и излющващо в помощ на мъртвите клетки), но ти целиш повече еластичност по време на бременността и според мен ни трябва по-ското кератопластичнитя ефект на 5-те % урея Wink
Иначе - чудесно, че смесваш с бадемово масло! Точно така се прави!  smile3501 Добра мама! Simple Smile
А иначе, маслото го сменяй алтернативно в това от пшеничен зародиш, защото е много подходящо при профилактирането на стрии.

Що се отнася до лицето, то пъпчици на всеки може да му излязат, най-малкото от чистата околна среда Wink Ако са от време на време - това не е проблем.

Мисля, че можеш със следната комбинация да поддържаш добра кожа:

1. Тоалетно мляко - нормална до суха кожа
с Глицерин, урея, екстракти от Салвия и Маточина, вит. А и Е

2. Тоник - нормална до суха кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Риган, Мащерка, Розамрин, Жълт кантарион и Мента   bouquet Simple Smile, вит. А и Е, без алкохол

3. Дневен крем - нормална до суха кожа
екстракти от Ружа, Розмарин, Маточина и Слез, вит. А и Е, натурални масла от Жожоба и Гроздови семена, спф 12.
Ще ти свърши добра работа и за през зимата Wink

Вечер, вместо крем, след тоника слагай пак малко то млякото вместо крем Simple Smile
А ако имаш желание, вземи си околоочното гелче с Ройбос за цяло лице, под тоалетното мляко за крем Wink
По-съществено почистване - с хума и розова вода, но ще се въздържим от етеричните масла с оглед на бременността и липсата на проблеми Wink

  bouquet кожа!
Ще очаквам коментара ти.

# 182
Здравей, Веси!  bouquet
За сега следвам схемата и съм доволна,с едно малко изключение-от крема за мазна и смесена кожа в туба т-зоната направо ми блести.Какво да правя?
И имам един тъп въпрос -млякото за крака и пети на целите крака ли може да се нанася или само на стъпалата?

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 13:08 от elmaira_9

# 183
  • Мнения: 224

ааа, ами можеш да си го ползваш. В същност, вечер слагаш гелче така или иначе около очичките, ама аз не познавам състава на Олиго 25. Ако бъдеш така добра да ми го препишеш - поне ще разберем какво прави 

Съставките са следните:
   AQUA/WATER, BUTYLENE GLYCOL, BIS-PEG-16 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, SODIUM STEARATE, SORBITOL, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, PEG-150 DISTEARATE, MEL/HONEY, IMIDAZOLIDINYL UREA, CAFFEINE, MANGANESE GLUCONATE, ESCIN, SODIUM CITRATE, CAPRYL GLYCOL/CAPRYLYL GLYCOL, DEXTRAN SULFATE, CI42090/BLUE 1

и последно въпросче, че не разбрах - маската с хума на цяло лице ли да я слагам или само на Т-зоната? Simple Smile И отново ей тоооооооооооооолкова благодарности. Simple Smile

# 184
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси!  bouquet
За сега следвам схемата и съм доволна,с едно малко изключение-от крема за мазна и смесена кожа в туба т-зоната направо ми блести.Какво да правя?
И имам един тъп въпрос -млякото за крака и пети на целите крака ли може да се нанася или само на стъпалата?

Блести ли ти!?!?  Shocked  #Crazy
Сефте чувам, но все пак всичко е възможно, няма панацеи на този свят  Rolling Eyes И все пак ....  newsm78
Дали не слагаш повечко и той не се абсорбира ... консистенцията му е по-гъста заради конкретите и само това мога да предположа в първия момент.
А в течение на деня ли ти заблестява, или скоро след нанасянето?
Можеш да опиташ да налагаш салфетка върху лицето си с леко притискане и потупване, примерно 10 мин. след нанасянето, и да отстраниш излишното количество. Да видим така как ще е. Опитай да нанасяш по-малко. Ако все още е така - ще измайсторим нещо Wink

А млякото за крака и пети е най-добре само за ходилата да се използва, защото е с 10% урея, като крема за крака и Еудермол - 10. В такава концентрация уреята вече действа кератолитично повече отколкото кератопластично. Но пък ако имаш врастнали косъмчета до коленете - екстра би дошло от време на време  Mr. Green
Принципно, тези продукти са създадени за ходила и пети с оглед на условията, под които те се "поставят" и на значително по-удебеления повърхностен слой на кожата Simple Smile
Кремчето пък има и допълнителните функции да профилактира гъбички и да подпомага борбата с изпотяването. Имате между какво да избирате   Simple Smile

  bouquet кожа!

# 185
  • Мнения: 1 254
Съставките са следните:
   AQUA/WATER, BUTYLENE GLYCOL, BIS-PEG-16 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, SODIUM STEARATE, SORBITOL, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, PEG-150 DISTEARATE, MEL/HONEY, IMIDAZOLIDINYL UREA, CAFFEINE, MANGANESE GLUCONATE, ESCIN, SODIUM CITRATE, CAPRYL GLYCOL/CAPRYLYL GLYCOL, DEXTRAN SULFATE, CI42090/BLUE 1

и последно въпросче, че не разбрах - маската с хума на цяло лице ли да я слагам или само на Т-зоната? Simple Smile И отново ей тоооооооооооооолкова благодарности. Simple Smile

Еми, ползвай си го  Grinning
Нали казваш, че имаш подпухвания под очичките, ама той би трябвало вече да ги е отстранил .... принципно  Peace
Щото този стик далеч не е точно за хидратация.
Колежката ми пусна и още няколко жокера по състава и сегааааа Wink
Кофеин - дрениращо действие (микроциркулацията)
Есцин - укрепва съдовете и също дренира
Магнезиев глюконат - магнезият замествал калция в колагеновите влакна и така ги укрепвал, явно с цел заздравяване и еластичност
а Натриевият цитрат и силиконите образуват филм, който за известно време "опва" (така да се каже  Mr. Green ) бръчиците.

А маската с хума - абсолютно на цяло лице! Безапелационно!  Hug  Hug

  bouquet кожа!

# 186
  • Мнения: 513
Здрасти, Веси. Май отдавна не съм писала, затова реших отново да се включа. Виждам, че както обикновено при теб време за скука няма.  Hug Всичко при мен е много добре, ползвам си нещата и ми се отразяват супер - само тоника за мазна и смесена кожа сутрин все забравям да го слагам Grinning Въпросът ми е относно избелващия тоник, който ти ми препоръча да ползвам - може ли да се ползва повече от две седимици, както ми беше казала и въобще колко време е добре да се ползва?. Много ти благодаря предварително.  Heart Eyes

# 187
  • Мнения: 90
мила Веси, горещи благодарности за бързия и изчерпателен отговор  bouquet. само едно уточение, млякото, тоника и кремчето са на талодерма предполагам, а това за около очите го има в "лечител",но има ли си някаква марка. извини ме , но сам малко изостанала с козметиката в последно време, та предпочитам да си питам Hug 
и имаш ри представа къде около ж.к. "западен парк" има магазини, в които да си набавя изброените от теб продукти?

# 188
  • Мнения: 96
Здравей, Веси!
Благодаря ти за бързия и подробен отговор! Heart Eyes
Не знаех това за номерата на Еудермола - ще премина на 5-ца! А за кремчетата - ще се си взема и ще "докладвам"
впечатленията си. Между другото вчера проверих специално в някои аптеки, където се оказа, че имат доста голям асортимент, така, че няма да имам проблем. Flutter
И като прочетох за хумата се сетих, че съм си правила и маски с хума на Талодерма-много приятно ми омеква лицето от нея. Веднъж си правих според упътването и маска на косата и си мих цялото тяло-преди да забременея Simple Smile Много ми хареса!
Чао засега Hug

# 189
  • Мнения: 1 254
Здрасти, Веси. Май отдавна не съм писала, затова реших отново да се включа. Виждам, че както обикновено при теб време за скука няма.  Hug Всичко при мен е много добре, ползвам си нещата и ми се отразяват супер - само тоника за мазна и смесена кожа сутрин все забравям да го слагам Grinning Въпросът ми е относно избелващия тоник, който ти ми препоръча да ползвам - може ли да се ползва повече от две седимици, както ми беше казала и въобще колко време е добре да се ползва?. Много ти благодаря предварително.  Heart Eyes

Hug радвам се, че нещата са в по-добра посока Simple Smile Simple Smile
Разбира се, че можеш да използваш тоника и по-дълго! Просто 2 седмици е времето, след което дава вече видими резулатати. И трайни. И тъй като не правиш пигментация от възрастта или слънцето - например до приключване на опаковката или по-малко време - до заличаване на петънцата в момента Simple Smile

  bouquet кожа!

# 190
  • Мнения: 1 254
мила Веси, горещи благодарности за бързия и изчерпателен отговор  bouquet. само едно уточение, млякото, тоника и кремчето са на талодерма предполагам, а това за около очите го има в "лечител",но има ли си някаква марка. извини ме , но сам малко изостанала с козметиката в последно време, та предпочитам да си питам Hug 
и имаш ри представа къде около ж.к. "западен парк" има магазини, в които да си набавя изброените от теб продукти?


Flutter здрасти!

Да. Млякото, тоник и крема са на Талодерма и са с търговка запазена марка Thalloderma ® върху опаковката.
А околоочният гел с Ройбос е с марка RL ® (Rooibos Lechitel) Wink
По-скоро ти ме извини, че просто съм ги изредила - но имената им са рутина за мен и през половината време не се досещам, че не всички от вас са отдавна в темата  Blush

Ти така или иначе ще посетиш някой "Лечител" дрогерия - там ще намериш и другите 3 продукта, по принцип Simple Smile
Малко трудно ми е да кажа кой е обект е близо до ж.к. "Западен парк", понеже тук адресите са въведени в повечето случаи по улици ...  Rolling Eyes
Но за тези 3 продукта специално ще ти кажа къде би следвало да ги има в момента:

1. Тоал. мляко - нормална до суха кожа
 Mr. Green познай - Лечител
и
Ади магазин (разбира се!)
на бул. Цар Борис III, 359

2. Тоник - нормална до суха кожа
пак на тези места Wink

3. Дневен крем - нормална до суха кожа
същите Simple Smile
+ Феникс ЧА
ж.к. Красно село, ул. "Кнагиня Клементина" 18

  bouquet кожа!

# 191
  • Мнения: 224
Здравей, Веси!

Купих си всички продукт, които ми каза, освен крема в туба - никъде не мога да го намеря. От "Лечител" в Халите ми казаха, че не се произвеждал, а на мен не ми се спореше Simple Smile, после в други 2 Лечителя ми казаха, че не го получават. Къде мога да го намеря този крем в София, че да си започна програмата? Simple Smile

# 192
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси!

Купих си всички продукт, които ми каза, освен крема в туба - никъде не мога да го намеря. От "Лечител" в Халите ми казаха, че не се произвеждал, а на мен не ми се спореше Simple Smile, после в други 2 Лечителя ми казаха, че не го получават. Къде мога да го намеря този крем в София, че да си започна програмата? Simple Smile

Wink Веднага казвам:

Ади магазин
бул. Цар Борис III, 359
виждам, че вчера са поръчали 5 бр., а курсът към София тръгва вторник, т.е. днес - значи сряда - четвъртък са там Wink

Марешки ЧА
ж.к. Младост - 4, Общ. пазар
там вече са налични
и също във
Феникс ЧА
ж.к. Красно село, ул. Княгиня Клементина, 18

А Лечител - наистина няма смисъл да се спори. Те консултантките си имат някаква теория и нищо не ги спира  Sunglasses ......

  bouquet хубав ден!

# 193
  • Мнения: 341
Здравей Веси  bouquet
И аз се нареждам на опашката за съвет от теб.На 27 години съм и имам мазна кожа и следи от белези.Миналата зима си правих химически пилинг с плодови киселини,но има още какво да се желае.В момента си почиствам лицето с гел на avon за мазна кожа.След това слагам тоника на талодерма за мазна и смесена кожа и дневния крем след това.Вечер пак по същия начин само че слагам  кремче на avene-диакниал.Два пъти в седмицата си правя маска с хума,сяра и сулфатиацол.Като че ли искам да си слагам кремче за бръчиците около очите.
Очаквам твойте предложения Hug

# 194
  • Мнения: 1 254
мили мои дами, вече с радост мога да заява, че до края на тази седмица ще са факт избелващите продукти. Т.е. трите след тоника Wink

Информацията за тях е както следва:
Thalloderma ®
Избелващ ЛОСИОН
С АНА (Гликолова, Млечна, Лимонена и Винена)
екстракт от Сладък корен
екстракт от Ябълка, Грозде и Лимон

Комбинация от АНА киселини, билкови и плодови екстракти с комплексен дермато-козметичен ефект. Подпомага отделянето на мъртвите клетки (пийлинг ефект), подобрява кръвоснабдяването, стимулира синтеза на колаген и обновяването на кожната тъкан. Успокоява и омекотява кожата. Екстрактът от Сладък корен препятства свръхсинтеза на меланин. Зибистря и изравнява тена. Подобрява кожната текстура.
Подходящ за всички типове кожи, вкл. при третиране на хипоксична кожа, мазна кожа (за намаляване броя на милиумите и петната от пъпки, частично свиване на порите).
100 мл.
артикул номер: 146520


Thalloderma ®
Избелващ СЕРУМ
продукт с интензивно действие
Арбутин
екстракт от Сладък корен

Формула от природен произход  интензивен депигментиращ ефект. Изравнява тена, успокоява и омекотява кожата, възстановява блясъка й.
За премахване на нежелана пигментация.
20 мл.
артикул номер: 146510


Thalloderma ®
Избелващ КРЕМ
Арбутин
екстракти от Мечо грозде и Сладък корен

Формула от природен произход с интензивен депигментиращ ефект. Изравнява тена, успокоява и омекотява кожата, възстановява блясъка й.
За премахване на нежелана пигментация.
50 мл.
артикул номер: 146500


Thalloderma ®
Избелващ ТОНИК
Арбутин
екстракти от Мечо грозде и Сладък корен
вит. С
без алкохол

Освежава отнизира и овлажнява кожата. Постига избелващия си ефект чрез подтискане на синтеза на меланин. Намалява неравномерното пигментиране през летните месеци и по време и в периода след бременността.
150 мл.
артикул номер: 140800


  bouquet  кожа!
И не забравяйте, че употребата на дневен крем с висок спф фактор - над 25-30 е ключова за постигането и задържането на резултатите от избелваща терапия!

Общи условия

Активация на акаунт