козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 487
  • 710
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 816
Гелчето с Ройбос е за зоната около очите,против бръчици и тъмни кръгове.Аз лично го предпочитам пред крема,защото ми е по-лек и по-добре се чувствам с него,определено съм доволна от гелчето.А за цялото лице ползвам крем за лице с ройбос и също съм доволна. Hug  bouquetЗа ройбоса знам,че е антиоксидант,подсилва имунната система и забавя стареенето.

# 241
  • Мнения: 144
Гелчето с Ройбос го ползвам вечер като крем върху цялото лице, а пък сутрин само около очите. Овлажнява прекрасно, и замества нощния крем при мен, понеже съм с проблемна кожа и не ми е приятно усещането на по-мазно кремче. Да подчертая, че не съм използвала още нощния крем към серията за мазна и смесена кожа. Затова вечер върху тоника слагам от гелчето. Този вариант ме устройва прекрасно за зимата.

# 242
  • Мнения: 12 625
Vesi, na krema mi za mazna i smesena koja (v tubi4ka) pi6e, 4e e goden do dekemvri 2006, a imam o6te ot nego. Bi li mi kazala dali i do kogae bezopasno da prodalja da si go polzvam?
Mersi predvaritelno

P.S. Izvinqvam se za latinicata, no v momenta nqmam kirilizaciq na kompa si, a Kredora ne raboti


Flutter още 2 месеца със сигурност можеш. Ако няма промени в консистенцията, значи не текат процеси на изменения.
...
Доизползвай си го спокойно.
  bouquet кожа!

Веси, много ти благодаря за отговора   bouquet
Нямах възможност да влизам във форума тия дни...
Иначе кремчето си е без видими промени, то ако имаше такива, да съм го изхвърлила без да се чудя става ли за нещо
Вчера си купих и тоника ви за мазна и смесена кожа и мога да кажа, че много ми харесва, поне от двете слагания досега Grinning
Желая ти всичко хубаво   bouquet

# 243
  • Мнения: 1 254
Веси чета почит всичко което пишеше но ми е малко трудно с откриването на продуктите на талодерма моляте дай ми координати на някой аптека дрогерия около Колхозния пазар
позлвала съм кремчета за лице,крака, тяло,сега открих и хумата мнооооооооого съм доволна,но като потърся на същите места ги няма:(((
Мерси предварително!!!
Неуморна си в съветите си  bouquet  bouquet

aniveli, здравей  Grinning

Доста рових докато ти извадя всички аптеки в околността, но пък тъкмо и аз запознах себе си  Mr. Green , че и аз живея срещу рибната борса ....

Та тук по-долу е списък с най-близките обекти, които зареждат от нас (козметика обаче, понеже има и такива, които зареждат само галеника например) Wink
Имай в предвид, че можеш да си поръчваш конкретни продукт в тези аптеки винаги, когато са ти необходими. Във Варна зареждаме всеки ден, без неделя. Много от аптеките зареждат всяка седмица и така ....

Парацелз 2 ЧА
ул. Дрин 13
хубавоко зареждат там, повечко козметика се намира

Парацелз ЧА
ул. Поп Харитон, 10

Вива ЧА
ул. Баба Тонка, 3
зад спирката на номер 14 в посока кварталите

Глухарова ЧА
ул. Юрий Венелин, 10
тази улица е точно зад McDrive

Живита 1 ЧА
бул. Владислав, 65

Аква ЧА
бул. Владислав, 37

оказа се, че в Централен подлез, магазин за трикотаж
се зареждат всички дневни и нощни кремове, кремовете за ръце, крем крака, вазелин

Ивела ЕТ
ул. Жюлио Кюри, 66
това е на гаражите на пазара, средната редица, мисля, че тази страна, която гледа към Бенковка. Един гараж за козметика и парфщмерия, двоен като площ, слят. А също и в козметика Мари - 2 или 3 бяха гаражите, на същия среден ред, вече има някои наши продукти, но не знам точно. Магия има, помня, че поръчаха.

Св. Иван Рилски ЧА
има козметика Simple Smile
това е долната й част, която е по-близо до Кракра.

Ами, това е то от мен.
Дано ти бях полезна  Hug
Пиши, ако има нещо и   bouquet кожа!

# 244
  • Мнения: 24
Веси, здравей и за много години!

Днес видях в една аптека 3 вида вазелин на Thalloderma и понеже го споменаваш по- горе.... кажи моля те какво е действието на различните видове и как могат да са ми от полза

Благодаря

# 245
  • Мнения: 1 254
Здравейте,
Аз съм нова в "клуба" затова се надявам,че няма да ме дискриминирате Simple Smile
Вече втори ден чета ли чета, но темата е огромна. Набелязала съм си някои продукти, но все пак няма да откажа и малко консултация от страна на Веси Wink
Значи, искам да си взема чудодейното околоочно гелче, но не разбрах дали е подходящо и за "по-млади" кожи. (Аз съм на 21 год.)

Освен това, ако може да ми препоръчате и други продукти - почистващо мляко за очен грим, тоник и каквто още е необходимо.

Като цяло определям кожата си като чувствителна:
 моментално реагира на пикантни храни
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 дехидратирана повърхност
 кожата е тънка

Но сега (зимата) е и адски суха Sad
Дори преди месец я мазах с бадемово масло вечер за да не се лющи.
Преди 2-3 седмици си взех от сините кремчета на avon от серията avon care - и сега кожата ми е мнооооого по-добре, но все пак чакам и други съвети. Wink
От време на врем (т.е. преди цикъл) ми излизат и досадните пъпки Sad уфф
главно по брадичката, дори имам и белези от стари такива.
Освен тях, по бузките имам едни такива малки бели точици/пъпчици (които почти не се забелязват де, ама мен ме дразнят)

И последно, кремчета за сухи ръце и стъпала (макар че имам доста такива), но никога не отказвам още Wink

P.S.: в момента си почиствам кожата с едно гелче с бял чай на ейвън, от време на време и с ексфолиант с праскова и бадем, а понякога си правя и  обвлажняваща маска със шеа от серията planet spa.

ПРЕДВАРИТАЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВЕСИ !!! Hug


Малайза, здравей  Hug
Добре дошла! И моля, не си и помисляй, че може да те игнорираме. Тук се опитваме да си помагаме ... Wink Само дето аз не винаги мога да отговарям бързо, а преди 2 мин. направих истинско престъпление срещу себе си - без да искам затрих цялото съобщение, което ти пиша от 20 мин.  ooooh! Здраве да е...

И така Simple Smile
Та казвах, че бих искала да провериш в състава на измивния гел с Бял чай за съдържание на Alcohol denat! Ако има, не ти препоръчвам да го използваш... Или поне, за да си го доизползваш, го преустанови за седмица-две, докато позакрепим защитно-бариерните функции на кожата.
Маската с шеа е добър избор. Аз лично ще ти препоръчам още по-горещо тази от Бразилската дъждовна гора, понеже има хубавки екстракти и хиалуронова киселина и ще успокоява и овлажнява кожата чудесно! Тъкмо като за теб е Simple Smile
Що се отнася до Bio 6 серията - ок Simple Smile Но тя може да третира само сухотата, която по-скоро е резултат от чувствителността, която се характеризира с нарушена защитно-бариерна функция на епидермиса, а освен това капилярчетата трябва да се третират и затова ти предлагам следните нещица в комбинация:

1. Талодерма - Тоалетно мляко - чувствителна кожа
с Глицерин, билкови екстракти от Лайка и Див кестен, вит.  А и Е, без парфюмна композиция
2. Талодерма - Тоник за чувствителна кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Лайка, Див кестен, Жълт кантарион, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол, без парфщюмна к-я
3. AVON - Bio 6 нощен крем
4. Талодерма - Дневен крем за чувствителна кожа
с конкрет от Роза, екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир, Сладък корен, натурални масла от Жожоба и Гроздови семена, вит. А и Е, спф 12
5. Натурално масло от Авокадо, с което ще си правиш маслени маски няколко пъти в седмицата Simple Smile
Това се прави така:
На добре почистена и подсушена кожа намазваш хубаво с леки движения от маслото, вкл. около очи. После върху лицето и шията поставяш предварително залята с вряла вода и изцедена хавлиена кърпа, топла, така, че пара да се вдига, но да не се изгориш.
И стоиш 5-10-15-20 мин. - колкото ти е комфортно, може и повече. Simple Smile
Това е чудодейно, а маслото е много добро и за чувствителни кожи, тогоре на всичко. Ако ти се намират излишни парички и решиш да си вземеш и истинско етерично Розово масло, капвай 2 капки в супената лъжица, която ще намажеш на лицето си Simple Smile Розата е благодат за твоята кожа също. По-евтин вариант е Мащерковото етерично масло, също ще ти повлияе кожата много добре.

Мисля, че това е комбинацията за теб.
Ако нещо съм пропуснала - извини ме. На разположение съм за въпроси.
  bouquet кожа и до скоро!
 Hug

# 246
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравей Веси, ще взема и аз да попитам, че като чета,само се обърквам.
Моята кожа е
според мен смесен тип, пореста, но не много мазна, по-скоро към нормална, бяла кожа
На 30год съм, имам си вече и бръчици около очите, а се загледах че и по челото ми са започнали да се открояват.
Склонна към образуване на комедони, а понякога и подкожни пъпки- нещо като полу- пубертет  #Crazy, ама пусто като не ме пуска....., то ще ми дойде време за критическата, а аз пак ще съм си си с пъпки....
Ще помоля ако е възможно да ме ориентираш кои подукти ще са подходящи. Само да кажа, че когато досега съм използвала козметика за мазна кожа, винаги лъщя, сякаш съм си лепнала мазна баница на лицето. И съм забелязала че не ми се омазнява кожата от по- леките като консистенция кремове.
Искам да попитам и за антицелулитните продукти-къде във Варна мога да ги намеря, как се използват и евентуално очакван резултат.
Предварително благодаря.
Спорен ден  Laughing

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Здравейте,
Аз съм нова в "клуба" затова се надявам,че няма да ме дискриминирате Simple Smile
Вече втори ден чета ли чета, но темата е огромна. Набелязала съм си някои продукти, но все пак няма да откажа и малко консултация от страна на Веси Wink
Значи, искам да си взема чудодейното околоочно гелче, но не разбрах дали е подходящо и за "по-млади" кожи. (Аз съм на 21 год.)

Освен това, ако може да ми препоръчате и други продукти - почистващо мляко за очен грим, тоник и каквто още е необходимо.

Като цяло определям кожата си като чувствителна:
 моментално реагира на пикантни храни
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 дехидратирана повърхност
 кожата е тънка

Но сега (зимата) е и адски суха Sad
Дори преди месец я мазах с бадемово масло вечер за да не се лющи.
Преди 2-3 седмици си взех от сините кремчета на avon от серията avon care - и сега кожата ми е мнооооого по-добре, но все пак чакам и други съвети. Wink
От време на врем (т.е. преди цикъл) ми излизат и досадните пъпки Sad уфф
главно по брадичката, дори имам и белези от стари такива.
Освен тях, по бузките имам едни такива малки бели точици/пъпчици (които почти не се забелязват де, ама мен ме дразнят)

И последно, кремчета за сухи ръце и стъпала (макар че имам доста такива), но никога не отказвам още Wink

P.S.: в момента си почиствам кожата с едно гелче с бял чай на ейвън, от време на време и с ексфолиант с праскова и бадем, а понякога си правя и  обвлажняваща маска със шеа от серията planet spa.

ПРЕДВАРИТАЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВЕСИ !!! Hug


Малайза, здравей  Hug
Добре дошла! И моля, не си и помисляй, че може да те игнорираме. Тук се опитваме да си помагаме ... Wink Само дето аз не винаги мога да отговарям бързо, а преди 2 мин. направих истинско престъпление срещу себе си - без да искам затрих цялото съобщение, което ти пиша от 20 мин.  ooooh! Здраве да е...

И така Simple Smile
Та казвах, че бих искала да провериш в състава на измивния гел с Бял чай за съдържание на Alcohol denat! Ако има, не ти препоръчвам да го използваш... Или поне, за да си го доизползваш, го преустанови за седмица-две, докато позакрепим защитно-бариерните функции на кожата.
Маската с шеа е добър избор. Аз лично ще ти препоръчам още по-горещо тази от Бразилската дъждовна гора, понеже има хубавки екстракти и хиалуронова киселина и ще успокоява и овлажнява кожата чудесно! Тъкмо като за теб е Simple Smile
Що се отнася до Bio 6 серията - ок Simple Smile Но тя може да третира само сухотата, която по-скоро е резултат от чувствителността, която се характеризира с нарушена защитно-бариерна функция на епидермиса, а освен това капилярчетата трябва да се третират и затова ти предлагам следните нещица в комбинация:

1. Талодерма - Тоалетно мляко - чувствителна кожа
с Глицерин, билкови екстракти от Лайка и Див кестен, вит.  А и Е, без парфюмна композиция
2. Талодерма - Тоник за чувствителна кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Лайка, Див кестен, Жълт кантарион, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол, без парфщюмна к-я
3. AVON - Bio 6 нощен крем
4. Талодерма - Дневен крем за чувствителна кожа
с конкрет от Роза, екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир, Сладък корен, натурални масла от Жожоба и Гроздови семена, вит. А и Е, спф 12
5. Натурално масло от Авокадо, с което ще си правиш маслени маски няколко пъти в седмицата Simple Smile
Това се прави така:
На добре почистена и подсушена кожа намазваш хубаво с леки движения от маслото, вкл. около очи. После върху лицето и шията поставяш предварително залята с вряла вода и изцедена хавлиена кърпа, топла, така, че пара да се вдига, но да не се изгориш.
И стоиш 5-10-15-20 мин. - колкото ти е комфортно, може и повече. Simple Smile
Това е чудодейно, а маслото е много добро и за чувствителни кожи, тогоре на всичко. Ако ти се намират излишни парички и решиш да си вземеш и истинско етерично Розово масло, капвай 2 капки в супената лъжица, която ще намажеш на лицето си Simple Smile Розата е благодат за твоята кожа също. По-евтин вариант е Мащерковото етерично масло, също ще ти повлияе кожата много добре.

Мисля, че това е комбинацията за теб.
Ако нещо съм пропуснала - извини ме. На разположение съм за въпроси.
  bouquet кожа и до скоро!
 Hug




Веси, благодаря ти! Златна си. Сори,че се е наложило 2 пъти да ми пишеш и ти е отнело толкова много от безценното ти време.
Серумчето с бял чай не съдържа Alcohol denat, но не е проблем да преустановя употребата му за 1-2 седмици. Колкото до кремчето Био 6 - явно аз не съм се изразила правилно, не ползвам него, а онова другото синьо кремче (за зимни условия което е) от серията Avon Care. Надявам се,че мога да продължа да си го ползвам, защото съм си доволна от него, но ако има по-добро, няма да откажа Simple Smile

Тоалетното мляко и тоник за чувствителна кожа, си ги бях заплюла още преди няколко дни, но все пак изчаквах ти да ми отговориш Wink

Също исках да попитам за околоочното гелче, дали е подходящо за мен, понеже съм на 21 год., че и на него съм му хвърлила око Wink

Ами това е, ще изчакам да ми отговориш за гелчето преди да тръгна на лов за продуктите, че май никой "Лечител" в Пловдив не ми е наблизо. newsm78

Още веднъж, Благодаря!!!  Hug

# 248
  • Мнения: 144
Момичета, при Веси има авария и няма да има ел.захранване днес, а може би и утре. Моля да я извините, и да проявите търпение за отговорите   bouquet
Благодаря ви от нейно име  Heart Eyes

# 249
  • Мнения: 727
Веси,благодаря....Simple Smile))))
значи сме комшийки:)) аз съм на Кракра Mr. Green
открих аптека в която мога да поръчвам,и чакам гелчето сега Peace
благодаря още веднъж

# 250
  • Мнения: 1 798
Днес минах през Халите за избелващия лосион и тоник за мазна кожа-за избелващия не са и чували Sad, а тоника за мазна  спонтанно замених с тоник от ройбос, похвалиха го момичетата на опашката...Няой да е купил тоника с ройбос?

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Уф, след обиколката по аптеките днес, намерих и си взех само нощния крем за чувствителна  кожа "Цветуща кожа".

Айде, мамчетата от Пловдив, да казват къде мога да си набавя останалите продукти Simple Smile

# 252
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравей Веси!
Прочетох точти всичко написано за продуктите на ТАЛОДЕРМА и се обърквам все повече и повече кое е подходящо за мен.За това ще те помоля за твоето компетентно и професионално мнение за моя тип кожа.Кожата ми е от смесен тип-мазна на челото и бузките.В момента/продължава от 2-3 седмици/ ми се бели нослето, което ме навежда на мисълта че е и дехидратирана.Имам лунички и останали петна от бременността.Склонна е към образуване на комедони и акне.Много е чувствителна.Въобще всичко най-лошо е събрано на лицето ми за съжаление и за това ми е трудно да избера точните продукти.Ще те помоля да ми обясниш и последователността на използването им.В момента използвам хидратиращия крем на Биодерма/Сенсибио/ , оклоочния на Биодерма и слънчезащитния от 100 фактора, заради петната.От няколко години използвам само медицинска козметика поради чувствителността на кожата.На 27 години съм.Благодаря предварително!
И ако за целулита , ако можеш да добавиш нещо ефективно.

# 253
  • Мнения: 144
Малайза, някъде в началото на предишната тема Веси беше дала линк към обектите в Пловдив. Аз ще ти кажа откъде си купувам продуктите, но ако не те устройват аптеките разрови се в предните теми и ще намериш.
Първата аптека е срещу служебния вход на ВМИ (на ул."Любен Каравелов), казва се КОМ АГ. Там дори момичетата ми поръчват и ми доставят това, което ми трябва.
Другата аптека е срещу библиотеката "Ив. Вазов", но входа не е на самата ул. "Ив. Вазов", а на тази, която продължава към Сточна гара (ул.Авксентий Велешки). Аптеката е под новите кооперации, точно срещу стъбличките на библиотеката. Казва се СитиФарм.
Продуктите на Талодерма се зареждат и от аптеки Санита (ако имаш наблизо мисля не е проблем да ти поръчат и доставят). От Веси знам, че най-често зарежда тази Санита, която се намира на спирката преди тунела (ако идваш от панаира).
Освен това Фармахит в Кауфланд също имат някои продукти, но не всички.
Надявам се тази информация да ти свърши работа!
 Peace

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Desika, благодаря ти. В тази срещу Ив. Вазов бях, имаха продукти на талодерма, но не и това, което търсих. Ще отида да проверя тази до тунела, щом е най-заредена. Видях аптеките, които Веси е дала, но май никоя не ми е под ръка.. Ще направя още един опит да си намеря продуктите, и ако пак ги няма - ще си ги поръчам вече.

А някой знае ли каква е разликата между дневния и нощния крем (освен слънцезащитния фактор) и дали нощния може да се ползва през деня.

Благодаря ви много!

Общи условия

Активация на акаунт