Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

USA,Pittsburgh;BG,Русе

мили мами,

въпросът ми е ,мога ли да давам прясно сирене в попарата? и изобщо прясното сирене подходящо ли е да се дава на бебета?

благодаря    bouquet
Цитирай

Плевен

Мисля, че може. По принцип трябва да е обезсолено, а прясното е такова. Ако е и козе-още по-добре!
Цитирай

Старата столица

Да,само да е обезсолено.
Мисля, че може. По принцип трябва да е обезсолено, а прясното е такова. Ако е и козе-още по-добре!
Цитирай

Доколкото знам прясното сирене не е зраяло, това да ли е проблем?
Цитирай

USA,Pittsburgh;BG,Русе

да става въпрос за козе прясно сирене
Цитирай

Плевен

а защо козе да е по-добре? newsm78, на мен педиатърката изрично ми каза,ако давам сирене, да е само краве  newsm78
Цитирай

Ямбол

Аз не бих дала. Прясното сирене не е узряло и не мога да обясня точно с какво може да навреди на дете. Търсих в нета, но не намерих информация, само ще дам като пример с баща ми, който беше на ръба от ядене на прясно сирене, получи задуха и някакъв шок, едва го спасиха. От тогава дори и ние не ядем такова.
Цитирай

софия

Сиренето си е полезно и не виждам проблем да му слагаш по малко в попарката.За козето сирене обаче знам че май действаше слабително на много малки деца за това го избягвай ако можеш.Понеже и аз имах интерес говорих с козари и те ми обясниха нещо такова newsm78
Цитирай

Това което аз знам е, че се започва с козе сирене, както от месата се започва с пуешко/пилешко, заек, по-щадящо е и не толкова силен алерген както кравето.
Цитирай

София

Аз пък знам, че се започва с краве обезсолено сирене. Явно различните източници дават различна информация. Иначе козата се храни с по-чиста храна (така съм чувала от хора, които имат село и кози), много по-придирчиви са и въпреки, че млякото и сиренето миришат за големи хора се препоръчва. Но за бебе аз лично ще се въздържа. Не че има всъщност от къде да си купя козе сирене.
Цитирай

Някъде на път....

Според мен по-добре да не даваш, навсякъде се препоръчва обезсолено краве сирене, явно има значение, че не е узряло.....
Цитирай

София

Да - прясно, неузряло /узрялото е кисело/. Аз купувам т. нар. "свежо сирене" - прясно, обезсолено и обезмаслено.
Цитирай

Бургас

И аз ще се включа, дано да съм полезна. Бях чела някъде, че неузрялото сирене не трябва да се консумира,защото може да съдържа вредни микроорганизми. Именно процесът на зреене - ок. 45 дни, го прави след това годно за консумация. Тъй като не си спомням източника, изрових ето това ето тук . Прочетете Зреене и микробиологична безопасност
Цитирай

София

Съгласна съм със Санимама  Peace И аз смятам, че неузрялото сирене не е подходящо за малки деца.
А за козето сирене - може да се започне с него (даже го препоръчват преди кравето), но да е узряло и обезсолено
Цитирай

Ямбол

Малко в страни от темата, но да разясня на спорещите за произхода на сиренето.
В голяма заблуда сте, ако си мислите, че купувате чисто краве сирене.
Познавам хора, които имат и кози и крави и след като ги издоят, смесват млеката и така ги предават на пункта за изкупуване на "краве мляко". И така правят всички, които имат и кози.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора