Кажете кога започнахте със свинското.

  • 3 058
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 428
И не мисля, че трябва да си завираме разни таблици в лицето, за да си покажем кой колко е чел и знае, а как другите са супер заблудени и неуки.

Много жалко (и странно), че така го приемаш. Аз пък много се радвам, когато някой ми намери и приложи нещо, което не знам и което би ми било от полза...или дори само за обща култура. Ако не ме интересува - не го чета. Но чак пък с това да искаме да кажем колко са неуки другите... малко на комплекси ми прилича  Wink
Да не говорим, че таблиците не сме ги писали ние, а са копнати от интернет. Нещо, което всеки може да направи и нищо не означава  Grinning

Говоря за начина, по който се представят линковете  Sunglasses
Естествено, че всяка допълнителна информация е добре дошла за всеки. Но една таблица не прави едно мнение миродавно. Това имах предвид. Таблици/схеми много и всеки си има някоя, която си е харесал. Това не значи, че точно неговата е най-читава, защото се прилага в Германия или САЩ, или където и да е. Освен това и там не се спазват на 100% точно един тип таблици на захранване.

Но чак пък с това да искаме да кажем колко са неуки другите... малко на комплекси ми прилича  Wink

Не знам защо всяко несъгласие или различно мнение се приема за комплекси  Rolling Eyes Но щом така мислиш...

# 76
  • Мнения: 811
Педиатърът дава рецепти  Thinking, не вярвам, честно. Това е лекар, не консултант по хранене, лекарският труд е твърде скъп, знам ли, може и богати клиенти да си е намерил.
В другите чужбини така ли е, мами?
За чужбините не знам  Wink
Педиатърът на дъщеря ми не само рецепти ми е давал, а и няколко пъти готви заедно с мен и ме учи да дегустирам, за да разберем предпочитанията й  Heart Eyes
Беше от "старата школа", страхотен човек. Лека му пръст  Praynig

Сегашната педиатърка на децата ми също се информираше дали зная как да им готвя, но с второто вече имах опит и не се е налагало да ми дава рецепти.

# 77
  • Мнения: 27 524
Моята педи е латиноамериканка, с невероятен акцент, едвам я разбирам, голям образ. Рецепти не съм й искала (понеже не готвя  Grinning), но тя чинно ми разказва как да варя зеленчуците, как и кога месото, как да пасирам и така. Рецепти едва ли предлага, де, но обяснява.  Simple Smile

# 78
  • Варна
  • Мнения: 119
И аз не мисля скоро да давам.

# 79
  • София
  • Мнения: 137
и аз знам, че няма попара никъде другаде, освен в БГ.

Има попара в Гърция, както има и боза, и айран... Обаче й казват "папара" и я ядят най-вече бабите, или поне тези на мъжа ми  Sunglasses

А по въпроса за рецептите за приготвяне на храните - и ние ходим на педиатър там и човека ни даде схема за захранване по месеци, включително и примерни рецепти. Благодарение на това нямахме никакви проблеми със захранването! Няма храни, които не харесваме и към които сме алергични  Peace Също така и не знаем какво е консервирана храна от бурканчета, към която лично аз изпитвам   Sick .... Месните пюрета ги правим през ден и за два дни/ две хранения, т.е за днес и за утре и това ми отнема около 30 минути.
Обаче нямам идея кога се включва свинското  Confused То е тежка храна и май е по-добре да се изчака, а и има къде по-хубави и полезни меса и храни   chef

# 80
  • Мнения: 8 585
"То е тежка храна..."
Не. Обикновено месо е. Ако е в обичайните количества...

# 81
  • Мнения: 1 263
Никога не купувам свинско. Дъщеря ми (на 2 години и 4 месеца е) все още не е яла, поне не в къщи. Но какво дават в яслата ...

# 82
  • Мнения: 4 392
Не съм и давала свинско още.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 787
След 10 месец започнахме кухнята.Там готвят със свинско.Не сме имлаи проблеми Peace

# 84
  • Мнения: 7 640
Има попара в Гърция, както има и боза, и айран... Обаче й казват "папара" и я ядят най-вече бабите, или поне тези на мъжа ми  Sunglasses

............

да, като храна давана на деца, имам предвид Laughing

# 85
  • Мнения: 8 585
Никога не ми се е отдавало да обясня как се прави попара за деца (в подходяща възраст). Хората не консумират такова нещо и им се вижда странно. В Северна Гърция, където може би има оцелял Бг "елемент", може би по-възрастните хора да знаят нещо по въпроса.

# 86
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Никога не ми се е отдавало да обясня как се прави попара за деца (в подходяща възраст). Хората не консумират такова нещо и им се вижда странно. В Северна Гърция, където може би има оцелял Бг "елемент", може би по-възрастните хора да знаят нещо по въпроса.

мдаа, ти си израстнал без попара в България, да знайш Laughing Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 368
И не мисля, че трябва да си завираме разни таблици в лицето, за да си покажем кой колко е чел и знае, а как другите са супер заблудени и неуки.

Много жалко (и странно), че така го приемаш. Аз пък много се радвам, когато някой ми намери и приложи нещо, което не знам и което би ми било от полза...или дори само за обща култура. Ако не ме интересува - не го чета. Но чак пък с това да искаме да кажем колко са неуки другите... малко на комплекси ми прилича  Wink
Да не говорим, че таблиците не сме ги писали ние, а са копнати от интернет. Нещо, което всеки може да направи и нищо не означава  Grinning
Блонди, в никакъв случай не правя защитна пледоария на доц. Маринова, нито съм изтъквала титла и прочие. Само съм против да се слагат под един знаменател както лекарите, така и хората въобще. Да, има лекари, които са си със старите познания и не са мръднали оттогава. За съжаление, това са доста от педиатрите на нашите деца, които наистина препоръчват сок от 40-ия ден и тук е ролята на майката - тя да чете и да е в течение, поне доколкото й е възможно със съвременните теории и начини за отглеждане на дете. Понеже те са поне няколко, тя има право на избор.
Така, тъй като се имам за майка, която е в течение на нещата, ще ти кажа, че одобрявам съвета на тази лекарка, не защото е доцент, а защото съм съгласна с преценката й. Вече беше писано доста за него и аз няма да го повтарям отново. Ще кажа само, че никой не говори за долнокачествено тлъсто старо свинско. Става дума за готови пюрета - обезателно в периода на захранване и след това, ако майката желае да приготви сама пюрето - отива в магазин, който дава гаранции за качество и купува най-крехкото свинско месо, с което приготвя пюрето.
Това е.
Съгласна съм с едно - въпрос на лична преценка и предпочитание.
Против съм слагането под общ знаменател - било на лекари, било на адвокати и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт