Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

гр.Варна

Здравейте на всички бъдещи майчета и вече такива естествено.Мога ли аз да се присъединя към Вас?Писала съм един път,но накратко пак ще напиша за мен.Имам син на 4год.и вече искаме второ бебче. Згод.пих противозачатъчни Диане 35 и от три месеца ги спрях,обаче и бебче няма на хоризонта.До сега не съм мерила нито тем.нито съм правила тестове за ову. изчаках да видим дали ще стане от само себе си,ама ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ. Crying or Very sadСнощи ми дойде и започвам редовно да меря тем. и тестове ще си правя.
Само искам да Ви питам мога ли да си меря тем. под мишница или е задължително ректално.Предварително се извинявам ако ще Ви задавам глупави въпроси,но с първото ми дете така и не разбрах кога съм забременяла,за това ще се считам като новачка ...........Благодаря Ви!  bouquet
Цитирай

София

Може под мишницата, но като почнеш веднъж - само там мериш.
Цитирай

UK

Базалната Температура се мери орално, вагинално и ректално разбира се оралната е най- ниската а ректално е най- точната, но ако не ти е удобно пробвай само с тестовете. В листовките е описано точно как се използват и от кой ден се започват. Аз лично не съм ги ползвала и не мога да ти дам повече инфо. ако някой може да каже нещо повече  Hug   bouquet
Цитирай

гр.Варна

Megita,благодаря ти за отговора,но в момента са ме налегнали едни хемороиди и дума не може да става за ректално мерене.А също и да питам защо между дигиталния и живачния термометър ми дава такава голяма разлика/ диг-35,5,жив-36,4/ и на кой да вярвам? newsm78
Цитирай

UK

Megita,благодаря ти за отговора,но в момента са ме налегнали едни хемороиди и дума не може да става за ректално мерене.А също и да питам защо между дигиталния и живачния термометър ми дава такава голяма разлика/ диг-35,5,жив-36,4/ и на кой да вярвам? newsm78

Интересно  newsm78 моя също ми дава разлика но само с 0,3 от живачния  ooooh! ако я мериш под мишницата е нормално, поне така съм чувала, че там са най- неточни, пробвай орално ако искаш и ги засечи пак  Peace  Hug
Цитирай

Бургас

Берина, здравей и добре дошла! За разликата не знам - може проблемът да е в дигиталния термометър. БТ можеш да мериш орално или вагинално, щом имаш проблем, но под мишницата се мери телесна температура. Успех и дано скоро се похвалиш  Peace
Цитирай

BG

berina , добре дошла  Very Happy с дигиталният ми се струва по-удобно, но мисля, че няма значение с кой термометър ще решиш да мериш - важното е да мериш само с него по време на целият цикъл. така че избери един и давай само с него  Very Happy
Цитирай

София

Т. измерена под мишницата може да те подведе.
Аз вдигам Т. под мишницата, когато съм притеснена, ядосана и т.н.
За мен най-неприятният начин Mr. Green е най-точен. 
Цитирай

София

Базалната температура също е телесна-тазликата е че се мери преди ставане, в покой:

След като овулирате, телесната Ви базална температура (при събуждане) започва да се покачва с около 0.2 - 0.5 градуса и остава на това ниво, докато започне следващата ви менструация.
Тъй като температурата се влияе от най-малкото физическо натоварване, много важно е да я мерите щом се събудите, преди още да сте станали.

Според мен няма значение къде се мери, защото се сравняват стойностите, така че самите те не са толкова важни.Това важи и за термометъра-важно е да е един и същ.
Ако не можеш ректално, мери я както ти е удобно, но примерно в един и същи цикъл да е на едно и също място.
Аз за себе си си направих експеримент и при мен орално отчиташе най-неточно, може би защото не си държа добре затворена устата  Laughing
Цитирай

София

Измерена в Д. БТ винаги е точна.
И няма да потретвам, правете както искате, но после не се чудете защо трудно се разчитат графикитеLaughing
В гореказаното дано сте уловили хумора, защото предполагам, че иначе ще бъда изядена с парцалките. Mr. Green
Цитирай

гр.Варна

Благодаря Ви момичета ще опит ректално,ама .......... Sickнезнам как ще стане?Сутрин преди да стана в 7ч.,нали така.Ох,успех на всички Ви пожелавам .......... Hug
Цитирай

в едно любящо сърце

Аз лично меря ректално с живачен.
Но момичетата, които ползват дигитални казват, че след сигнала трябва да се държи още 5 минути, тогава се получавало реален резултат.
Цитирай

Бургас

Цитат
Но момичетата, които ползват дигитални казват, че след сигнала трябва да се държи още 5 минути, тогава се получавало реален резултат.
А? Shocked Това не е вярно, ама изобщо  Naughty Освен това моят се изключва сам две минути след сигнала. Та нали затова има сигнал - да индикира преустановяването на измерването  Thinking
Цитирай

BG

и аз го махам веднага след сигнала  newsm78
Цитирай

гр.Варна

Хм,  newsm78,ами той след сигнала не спира ли да отчита пък и моя се изключва? Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора