Въпрос относно дължината на цикъл

  • 1 371
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,
бих искала един съвет от вас. Изчетох някои неща, но все още не ми е ясно и задавам конкретен въпрос от практиката:-)
Този месец ще ни е 3-ти в опити за бебе.
Преди да започнем опитите, дължината на моя цикъл беше 24 дни.
Първия месец след опитите се промени на 26 дни (т.е. надявах се 2 дни повече)
Втория месец стана 27 дни.
Иии, вече се обърках колко е дълъг въпросният цикъл и кога да смятам закъснения и т.н.
Споделете, моля, дали и при вас е имала такава промяна, за да разбера дали подобна аномалия е нормална.
Благодаря.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И при мен се получи същото.Цикъла ми стана по дълъг.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 825
За да разбереш поне долу-горе колко ще е дълъг МЦ, трябва да се засече О.
Единствено ЛФ е сравнително постоянна /средно 14 дена/.
Засичаш О с тестове или БТ, прибавяш 14 дена - и получаваш продължителността на МЦ.
Да варира с 3 дена продължителността на МЦ не е проблем и това не бива да те притеснява.

# 3
  • Мнения: 9 063
След изчерпателния постинг на Денис, само ще добавя, че "о" означава овулация Mr. Green
Успех на теб, ако не ти се занимава с мерене на базална температура, купи си тестове за овулация, по-лесно се борави с тях, а меренето изисква поне няколко месеца практика (особено в интерпретирането на графиките).

# 4
  • Мнения: 25
stef,:-)
разбрах,че О. е овулация. Когато започнах да чета тук подразбрах доста неща от жаргонния език тук:-)
Не ми се занимава за сега с меренето на температура, а предния месец действах точно с тестовете, но не се получи.
Имах доказана и лекувана ендометриоза с лапароскопия и 3 мес. Дефирилин след това преди 1 година. Преди 2 седмици бях на преглед и ми казаха, че няма проблем. Гледам да не се паникьосвам до 6 месеца опити. Минали са 2!
denis_d, благодаря за съвета-както изглежда ще трябва да се упражнявам в математика този месец:-)

# 5
  • Мнения: 701
Здравей dianka33 !И при мен откакто бебеправим ми се размести цикъла,но смея да каже не толкова чувствително.Той и преди това си варираше м/у 28-32 дни.... newsm78

# 6
  • Мнения: 1 104
За да си сигурна кога ти е О. си купи тестове и правете любов. Бебето ще дойде! EFP
При мен цикълът винаги е варирар - преди време беше на 28-29 дни. като почнахме с тати да се "обичаме повече" цикълът ми стана около 26-27дни. После пиех противозачатъчни и след като ги спрях цикълът ми стана 32 дни. Ето че при мен цикълът се е размествал много пъти. Сега се обичайте и не се притеснявай за нищо.

# 7
  • Мнения: 25
Друг въпрос, на който пак не можах да намеря отговор е:
Знам, че съм 0(-) кръвна група, на приятеля ми не знам. Четох някъде, че (-) резус фактор, а той ако е с (+), може да има някакъв проблем. Някой знае ли за какво става въпрос точно?
Благодаря

# 8
Привет и от мен!
При мен също се получи по-дълъг цикъл. Винаги преди да започнем с опитите за бебе беше 28 дни. Сега вече пет месеца чисто се поразбърка - 30-32 дни, като първите два дни е доста оскъден, само бележи, но после се нормализира, т.е., става обилен. Дано това да не е проблем!

# 9
  • София
  • Мнения: 270
Друг въпрос, на който пак не можах да намеря отговор е:
Знам, че съм 0(-) кръвна група, на приятеля ми не знам. Четох някъде, че (-) резус фактор, а той ако е с (+), може да има някакъв проблем. Някой знае ли за какво става въпрос точно?
Благодаря

 Може би няма да дам най-компетентния отговор, но ние сме точно такъв случай. Аз съм 0-, той е 0+. Като бях бременна ми правиха малко повече изследвания, а след като родих трябваше в рамките на 48 часа ( ако не бъркам) да ми бият някаква ваксина. При първото дете няма проблем, но би могъл да се появи при второ.
 Нека някой по-запознат да го обясни, че и аз хич не съм на ясно  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 825
Може би няма да дам най-компетентния отговор, но ние сме точно такъв случай. Аз съм 0-, той е 0+. Като бях бременна ми правиха малко повече изследвания, а след като родих трябваше в рамките на 48 часа ( ако не бъркам) да ми бият някаква ваксина. При първото дете няма проблем, но би могъл да се появи при второ.
 Нека някой по-запознат да го обясни, че и аз хич не съм на ясно  Embarassed

Добре си го обяснила, след раждането се слага Антидегамаглоболин (не знам как се пише точно), това спира производството на антитела при следваща бременност.
Ето една статийка по въпроса  Peace
За дължината на цикъла - при мене се скъси с започване на опитите. Беше на 28 дена, стана на 26.

# 11
  • Мнения: 560
Да, и аз се пуля по този въпрос. На мен винаги ми е бил от 32 до 36 дни - средно 34. Откакто бебеправим имах два цикъла по 40 дни, два по 29 и този незнам колко ще е, ама май ще е около 32-34 Shocked

Общи условия

Активация на акаунт