Флуорни таблетки

  • 2 332
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Скъпи бъдещи майчици, моля ви, споделете с мен взимате ли флуорни таблетки по време на бременността?

# 1
  • Мнения: 3 334
аз лично не съм взимала,но имам познати,който са взимали такива таблети.

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
По време на първата си бременност вземах от 4-тия месец нататък. Сега смятам да започна пак да вземам по някое време.

# 4
  • Мнения: 1 976
Не, но пиех вода Девин, която има голямо количество флуор.

# 5
  • Мнения: 453
Аз взимах, но стоматолога ми каза, че ако пия по половин литър вода Девин на ден, през този ден мога де не взимам таблетка.

# 6
  • Мнения: 7 723
пила съм флуорни таблетки- по 3-4 на ден

# 7
  • Мнения: 132
Не сам взимала.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
Не Peace!

# 9
  • Мнения: 983
В началото пих такива таблетки, но тези, които лично аз намерих в аптеката бяха за деца. Така и не ми препоръчаха нещо за възрастни и кой знае какъв ефект нямаше  Sad Но и вреда няма, де  Wink

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм взимала и само с безфлуорна паста си миех зъбите и вода без флуор пиех......

# 11
  • София
  • Мнения: 243
Не, защото зъболекарят ми препоръча, ако пия много минерална вода да не вземам флуорни таблетки, тъй като се натрупвал  флуор в организма и това по-скоро може да навреди отколкото да помогне.

# 12
  • Мнения: 313
На мен стоматологът ми обясни, че от четвъртия до седмия месец се образуват зародишчетата на зъбките на бебето и е важно да се пие флуор. Предписа ми да пия през тези три месеца по две таблетки, след което да почивам три месеца. След това, когато бебето се роди и то трябва да приема флуор на капки.
Дано съм ти била полезна.

# 13
  • Мнения: 4 915
Не, и няма и да пия, и на децата няма да давам флуорни таблетки.

Има достатъчно информация в интернет "за и против" флуора, въз основа на която да вземеш решение, или да се консултираш с още лекари.
 

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Взимах Флуор от 4-ти месец на бременността до края. За сега още не давам да бебка, но не са й го предписали и за това. Доверявам се изключително на докторката ни и каквото каже правим.

Общи условия

Активация на акаунт