ламинат или теракот в коридора? или и двете?

  • 7 809
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 591
здравейте, мами!

искам да сондирам мнение - кое според вас е по-доброто решение за коридор на апартамент в жилищен блок - теракот или ламинат, или пък сполучлива комбинация от двете /въпреки, че на мен ми е трудно да си я представя/? вие какво имате и доволни ли сте?


мерси предварително  Wink

# 1
  • Мнения: 5 790
Теракот имам и съм доволна. Чисти се лесно. Не че ламинатът не се чисти лесно, де. Но пък някак си теракот ми стои по-естествено за коридор.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Да си кажа и аз- определено съм за теракота или гранитогрес в коридора  Peace
Аз ламината по принцип не го харесвам, та може би затова така се изказвам  Blush

# 3
  • Мнения: 7 723
мисля, че и двете в комбинация са супер. Не забравяй, че пред банята се мокри по- често, а може и да се пързаля.

# 4
  • Мнения: 2 591
точно заради мокренето ме притиснява ламинатът, теракотът пък държи студено, но сякаш клоня повече към него .... ooooh!

# 5
  • Мнения: 93
Според мен,теракот.кухня,коридор и баня.останалата 4аст в апартамента ни е паркет Wink

# 6
  • Мнения: 1 190
В началото бяхме с теракот, обаче това лято си сложихме ламинат и сега е по-добре  Peace

# 7
  • Мнения: 93
е,все пак е коридор.зимата има и килим4ета

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Терикот. Лесна поддръжка и ми стои някак по-естествено. Ламинатът се драска и в коридора чести има пясъци, кал и е по-мръсно от другите стаи и по-лесно ще се захаби според мен.

# 9
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз съм за теракот Peace. Все пак става дума за коридор,няма да стоите по цял ден там,я! Laughing

# 10
  • Мнения: 595
Аз съм за ламинат -по уютно е.ТЕракот за мокрите п/я-баня,тоалет,кухня(около работния кът)-студени са ми...................

# 11
  • Мнения: 953
аз пък се чудя дали да не си сложа балатум и в коридора.и в другите стаи съм с балатум.и ми е много добре.лесно се поддържа,лесно се сменя,и често може да се внася разнообразие в къщи.вие какво ще кажете.

# 12
  • Мнения: 4 546
аз съм за теракот  Peace
балатумът може да се зесече от калните обувки. но пък може да се сменя често  Peace

# 13
  • Мнения: 891
Според мен за коридора е най-подходящо теракот  Peace
Аз по принцип не съм фен на ламината.  Naughty
От подовите настилки харесвам най-много корка /за спалните помещения/ и теракот /за всички останали/ Peace

# 14
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Нашият коридор е много дълъг/около 7 метра/ и малкия много обича да търкаля колички там,да вози разни неща.Затова в началото на входната врата имаме гранитогрес,а след това ламинат.Много е удобно.

# 15
  • Мнения: 270
Терикот. Лесна поддръжка и ми стои някак по-естествено. Ламинатът се драска и в коридора чести има пясъци, кал и е по-мръсно от другите стаи и по-лесно ще се захаби според мен.

Абсолютно на същото мнение съм и го казвам от личен опит.Не се лъжи да слагаш ламинат. Naughty

# 16
  • Мнения: 3 453
Според мен,теракот.кухня,коридор и баня.останалата 4аст в апартамента ни е паркет Wink
Peace

# 17
  • Мнения: 3 334
теракот Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Таракот за коридора Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 926
Теракот. Ние сложихме гранитогрес.

# 20
  • Мнения: 1 558
Гранитогрес или теракот! Peace
 Ламинатът много грозно се изтрива.

# 21
  • Силистра
  • Мнения: 288
категорично съм за теракот в коридора

# 22
  • Мнения: 498
В моя коридор решението е с ламинат, който имитира терикотни плочки и съм много доволна. Съчетава визията на терикот с уюта на ламинат (по-топло преди всичко). Не бих казала, че се драска, това е от ламинатите от най-висок клас на устойчивост. Не пързаля. Лесно е за поддържане. В Бриколаж мисля че може да се види като идея.

# 23
  • Мнения: 7 640
теракот или друга подобна настилка. Ламинатът се драска и надува от мокрите обувки. Сложи и анкетка, за по-пригледно.

# 24
  • Мнения: 1 202
И аз мисля ,че теракота е много по- добре от заминат .   Peace

# 25
  • Мнения: 595
Те обувките трябва да пуснат поне литър вода...............да не говорим че от радиатора ни изтече 1 кофа вода и поражения никакви,макар че бая се притесних като се размириса на талаш...

# 26
Ние сме с теракот.Според мен е по-удачно за коридор.

# 27
  • Мнения: 2 700
Имам в къщи и теракот и ламинат.
Теракотът е много студен, но се почиства лесно. Поставянето му изисква много повече време и средства. Като цяло, остава вечен.
Ламинатът е със срок на годност 10 години (ако не се лъжа). За поставянето му са необходими 24 часа - монтаж + да не се стъпва.
Към днешна дата съжалявам, че съм сложила теракот, защото ако реша да го махам (а той неминуемо омръзва), трябва или да разбивам до 101 и обратно или да слагам над него нещо друго, което би довело до смяна на врати и разминаване в нивата на отделните помещения.

# 28
  • Мнения: 8 917
Аз съм за комбинация от двете - има много подходящи предложения Peace

# 29
  • Мнения: 2 000
Ние сме с теракот в почти целия апартамент. Само в кухнята е балатум, но и там ще слагаме теракот. Много е удобно и лесно почистването.

# 30
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ако става въпрос за жилищен блок, по-удачния (поне за мен) вариант са плочки (без значение какви), защото зимата като влизаш с мокрите и снежни обувки все пак можеш да повредиш ламината - грозна гледка е, когато е надут ooooh!.
А иначе, ако това не те притеснява, аз съм твърдо ЗА ламинат навсякъде. Мразя плочки и поради тази причина директно сме решили да редим ламинат върху плочките, които вече са поставени в нашия коридор (на къща) Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 35 930
Ние сме навсякъде с ламинат /без банята, разбира се/ и съм доволна. Въпрос на предпочитание.

# 32
  • Мнения: 1 205
Определено теракот или гранитогрес Peace

# 33
  • Мнения: 6 164
За коридор щом е - теракот.

# 34
  • Мнения: 702
Аз съм за гранитогрес или теракот, защото по- лесно се поддържа.

# 35
  • Мнения: 2 495
Теракот определено PeaceСмесеният вариант повече подхожда на кухня-например, там където са мивката, печката, хладилника-теракот, а останалото място-ламинат.Стои много красиво и е практично.

# 36
  • Мнения: 8 505
Теракот или гранитогрес.

# 37
Първо се научете да пишете  и говорите - казва се теракота Peace

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз съм за гранитогрес или теракот, защото по- лесно се поддържа.
И аз!  Peace

# 39
  • Мнения: 701
Теракотът се поддържа по лесно.....а ламинатът пък ми изглежда по уютно... newsm78 newsm78 newsm78!Май съм за теракот

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Първо се научете да пишете  и говорите - казва се теракота Peace

Много важно Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 1 120
Теракот Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 3 064
ТеракотА Mr. Green

Да, важно е да бъдем грамотни.

А по въпроса - и аз не си падам по ламинат където и да било.

# 43
  • Мнения: 3 089
не мисля, че ламинат е удачно решение за коридор.

# 44
  • Мнения: 2 591
аз имам още малко време да се поколебая, но май ще отдам предпочитанията си на теракота!

благодаря на всички, които споделиха  Hug

# 45
  • Wonderland
  • Мнения: 702
За коридора-теракот или гранитогрес, ламината се драска,а коридора е мястото където всички влизат с обувки,още повече,че сега има толкова хубави италянски и испански плочки.Ако е паркет по-добре да е естествен.

# 46
  • Мнения: 3 268
Теракот!Има сто причини да ти го препоръчам,но не ми се пише. Peace

# 47
  • Мнения: 3 818
Ламинат, но това си е мое мнение- имам непоносимост към теракота.
Вкъщи коридорът и кухнята са ламинати- нито се е надраскало, нито се е надуло, с почистването нямам проблеми и изглежда доста по-уютно от теракота.
И не забравяй, че теракота също има живот и се захабява.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 688
вкъщи е с ламинат,харесва ми,тоест не харесвам плочки:)
Взехме някакъв по издръжлив и нито е надраскан,нито нищо,все пак това е коридор всеки влиза там и се събува не се мотае с обувки:)

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Гранотогрес ( или теракот) - лесно се поддържа  Peace

# 50
  • Мнения: 151
Моят ламинат издържа вече 6 години. Никакви поражения нямам. Не го пазим и щадим никак. Мога с две ръце да кажа, че си е хубаво! Но вече се продават некачествени ламинати  - затова има някои оплаквания.

# 51
  • Мнения: 2 577
Гранотогрес ( или теракот) - лесно се поддържа  Peace

# 52
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
ламинат, но аз по принцип не харесвам теракот.

# 53
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние сме с гранитогрес в коридора, почиства се много лесно и бързо  Simple Smile


За коридора-теракот или гранитогрес, ламината се драска,а коридора е мястото където всички влизат с обувки,още повече,че сега има толкова хубави италянски и испански плочки.Ако е паркет по-добре да е естествен.


 Peace

# 54
  • Мнения: 1 564
Таракот за коридора Peace
======================================================================
Ние сега сме с ламинат,но много съжалявам.В коридора ламината се поддържа трудно-от обувките винаги пада мръсотия.В новия апартамент сложихме теракот в коридора. Peace

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Не харесвам ламинат изобщо Stop Теракота Peace

# 56
  • Мнения: 2 849
За коридор ,определено- теракот .

# 57
Коридора ни е г-образен и затова едната чест е в ламинат, а другата гранитогрес/можеше и теракота но мъжО ми не харесва теракота, щял да внесе студ в къщата/. Пред банята и външната врата, тъй като най-много се мокри е гранитогрес, а останалата част от коридора е ламинат. Ако ти позволява направи го много е хубаво.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 676
А може и комбинация...  newsm78

# 59
  • Мнения: 5 362
Теракот Peace

# 60
  • Мнения: 1 930
Ние сме с гранитогрес в коридора - поддържа се чудесно, и да падне някоя чаша, купа, не съсипва пода. В бебешката сме с ламинат и от колички и камиончета се виждат драскотини.
Все пак в коридора натоварването е най-голямо....преценете  Peace

# 61
  • Мнения: 1 934
И аз съм за теракот Peace. Все пак става дума за коридор,няма да стоите по цял ден там,я! Laughing
И аз мисля трака.

# 62
  • Мнения: 2 266
Теракот-по-лесно се подържа.

# 63
  • Мнения: 655
Ние сме с гранитогрес в коридора - поддържа се чудесно, и да падне някоя чаша, купа, не съсипва пода. В бебешката сме с ламинат и от колички и камиончета се виждат драскотини.
Все пак в коридора натоварването е най-голямо....преценете  Peace


И ние сме така.

# 64
  • Мнения: 84
Теракот, Гранитогрес, Мрамор или мозайка, ламината си е за стаите и то с висок коефициент за натовареност, особено ако често се влиза в стаята.

# 65
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Гранитогрес  Hug
По-здрав е от теракота и се чисти лесно Flutter

# 66
  • Мнения: 3 360
Определено  теракот от тези ,които си предложила.А за гранитогреса се чуват много добри отзиви,така че може и за този вариант да помислиш Wink

# 67
  • Мнения: 6 390
побут  Whistling

# 68
  • Мнения: 216
аз съм за топлото(ест.паркет); така, че в случая ламинат(а,за здравината-кой прави ремонт с тенденцията да не променя нищо до края на живота си?!) Peace

# 69
  • Мнения: 2 926
И ние слагаме гранитогрес в коридора.

# 70
Ламинат, но това си е мое мнение- имам непоносимост към теракота.
Вкъщи коридорът и кухнята са ламинати- нито се е надраскало, нито се е надуло, с почистването нямам проблеми и изглежда доста по-уютно от теракота.
И не забравяй, че теракота също има живот и се захабява.

Напълно поддържам! Нищо му няма на ламината от миенето, нито пък се е издраскал. Ако купиш от най-евтиния ламинат, не знам. Моят е висок клас за помещения със силна натовареност и нищо му няма вече толкова време. Преди него изкъртих теракота, защото се беше захабил и издраскал. Има си качество и качество. С ламинат ми изглежда по-добре и е по-топло.

# 71
  • Мнения: 1 294
Аз съм за теракот.Забелязала съм, че  на ламината му се изтрива текстурата, при натоварени повърхности, каквато е коридора.

Общи условия

Активация на акаунт