Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Знам,че има много такива теми,но ми е толкова зле,че не можах да прегледам всичките...Затова ще карам по същество.Така на 19 години съм и съм от София.Това ми е втората тема за аборт,но този път се надявам да е само информативно и да не се налага да го правя...Така...Понеже проявих глупостта да правя секс през презерватив един ден след като ми свърши менструацията и сега ми закъснява.Т.е. не знам до каква степен ми закъснява,защото ми е много нередовно и почти винаги идва със седмица закъснение.Въпросите ми са два:
1.Направих тест преди два дена (да поясна миналия месец ми дойде на 5ти) и теста излезе отрицателен,но мисля,че нещо обърках.Понеже както може би знаете Sure Check не дават легенче за урината,затова взех една чаша (колкото и смешно да звучи),но тази чашка беше мокра.Аз естествено я подсуших,но ми е притеснението възможно ли е теста да е излязъл отрицателен,защото е имало 1-2-3 капки вода в чашата ?
2.Вторият ми въпрос е какви са цените на абортите със здравната каса и без нея ?

Относно секса без презерватив искам да поясня,че нито е свършвал в мен,беше само за 30секунди след което брат ми се прибра и бяхме прекъснати.
Извинете ме,ако въпросите  ще ви се сторят глупави,но колкото и да обичам децата,не мога да оставя детето при положение,че майка ми е болна,а и в момента съм студентка и се грижа за майка ми..
Още веднъж извинявайте.
Цитирай

Варна

Относно секса без презерватив искам да поясня,че нито е свършвал в мен,беше само за 30секунди след което брат ми се прибра и бяхме прекъснати.
На първия(този )въпрос си отговорила във въпроса си....
« Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 01:32 от amrianka »
Цитирай

Розовата долина

Не е възможно да си бременна,все пак сиправила секс 1 ден след мензиса ти,най-добре отиди на лекар , той ще ти каже най-добре за състоянието ти, а относно това 4е си студентка и гледа6 болната си майка-не си права.Ако вси4ки от нас бяха 4акали подходящ момент много от на6ите деца няма6е да ги има?????При4ини колкото иска6,но знай-децата са най-голямото съкровище.Хайде успех
Цитирай

Ямбол

Мисля, че излишно се притесняваш!
На въпроса дали водата от чашата може да промени резултата от тесте - не, не може. Тестът отчита по един хормон, койте е наличен, ако има бременност. Друг е въпросът дали тестът е уловил такъв хормон, ако евентуално има бременност. Но мисля, че поради описаната от теб ситуация, е невъзможно да си бременна. Не бързай да мислиш за аборт. След 2-3 дни ако още ти закъснява - направи още един тест и след това отиди на лекар.
От пети до 15-ти ми се вижда доста голямо закъснение.
Успех и дано всичко е наред!
Цитирай

У НАС

И с чашка и без чашка  към теста.Ако си забременяла ще ти отчете.
Цитирай

София

Мисля, че няма опасност да си бременна, но вземи мерки за регулиране на цилъла - обикновено става с противозачатъчни, което ще ти донесе и допълнително спокойстввие за подобни ситуации. Не мисля, че Здр.Каса поема аборт по желание. Преди 3 години в "Шейново" беше около 70-80 лева. Сега сигурно е поне 100-ина...
Не давай ухо на приказките за това какво богатство са децата! Това е самата истина, но никой не е на твоето място и никой, особено непознат, не може да ти се бърка. Естествено, че е най-добре да не се стига до там, но ако не можеш да дадеш на детето си поне необходимия жизнен минимум или означава, че трябва да се откажеш от всичко в живота си, не мисля, че раждането е особен героизъм. Та ти си само на 19! Имаш право да постигнеш повече от това да бъдеш мизерстваща майка-"героиня"! Искрено се надявам да не ти се налага, но ако трябва да избираш, пожелавам ти да вземеш най-мъдрото решение!!!
Цитирай

софия

И аз мисля че е невъзможно да си бременна,но......
2004 година в Шейново,аборта струваше 150лв.С направление,без направление-такава е цената Smile
Цитирай

София

Мила, вероятно много си наплашена от евентуално забременяване, но в случая мисля, че нямаш основание. Казваш, че е ден след менструацията  - толкова бърза овулация няма - да се появи 2-3 дена след спиране на кървенето. Казваш, че при необезопасения секс не се е стигнало да "свършване" - вероятността по уретрата на партньора да е имало сперматозоиди, които да попаднат в теб е малка, макар и да съществува такъв риск.
А ако искаш да си сигурно - повтори теста, вземи напълно суха чаша, най-добре е със сутрешна урина, независимо, че с новите тестове тове не е задължително.
И не на последно място - все още си много млада и е възможно да имаш такива закъснения, но отиди на лекар, за да ти каже какво да пиеш, за да си оправиш цикъла.
Колкото до непланирано дете - не съм съгласна с предното момиче, че НЕ трябва да чакаме момента за дете! Според мен точно ТРЯБВА да се изчака когато се чувстваме готови психически, физически и финансово! Като казваш, че си само на 19 - имаш още много време да устроиш живота си и да имаш деца, когато сметнеш, че желаеш.
Прости ми, че малко майчински ти говоря, ама ако бях родила навремето когато се съмнявах, че съм бременна сега щях да имам дете на твоята възраст Wink
Успех и стискам палци!
Цитирай

високо

без да искам да всявам паника, ще кажа, че аз забременях след секс точно 1 ден след като ми беше свършил цикъла. и ние смятахме, че е невъзможно и го бяхме отписали този месец, но невъзможното е вече на 2 г. и 8 м. Laughing
все пак при описаната от теб ситуация, мисля, че по-скоро не си бременна. изчакай няколко дни и повтори теста.
иначе, водата не променя резултата на теста.
за спешни случай /какъвто твоят май не е/, при фал можеш да ползваш Постинор. само не прекалявай с него. не е добре да се ползва по-често от 1 на 3-4, според някой доктори дори 6 месеца.
пожелавам ти всичко да е наред и да се тревожиш излишно  bouquet
Цитирай

София

Ако случката е прясна (до 3 дни), сега нали рекламират и едно "Escapelle"...
Цитирай

offshore & overseas

Абортът по желание струва 150 лв (в Шейново напр.) и не се поема от здравната каса, но ти НЕ си бременна, съдейки по онова, което прочетох в постинга ти.  Mr. Green
Цитирай

В тая ситуация ,както я описваш е невъзможно да си забременяла,освен ако не си Дева Мария Wink
Теста отчита най-правилно седем дни след закъснението.
А ти правила ли си аборт досега?
Цитирай

Варна

Защо ли чак като сгафим се сещаме да питаме (въпроса е риторичен)  Thinking
Щом не искаш бебе секса без презерватив е лудост!
А мислиш ли за последствията от един аборт?

П.С. Едва ли си бременна, но можеш да повториш теста след още 2-3 дни. А и те съветвам да взземеш мерки за регулиране на цикъла ти з-о на твойта възраст би трябвало да е вече редовен!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.