Ютията ми е засечена, моля дайте съвет

  • 1 978
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
От известно време новата ми ютия, след като свекито гладила някаква блуза с картинка, се засече отдолу и сега ми лепи всички дрехи. Незнам как да отстраня това зацапване. Похабих доста дрешки. Ако някой има идея, моля да ми я сподели, защото все пак ми е новичка ютията и не искам така бързо да се разделям с нея. Покритието не е тефлоново. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 259
Мисля че продаваха някакъв препарат за почистване на ютии, на АПТА май беше но не съм много сигурна.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
Има едни на бръснарски сапун приличат,в битовите химии ги продават.Препарат за почистване на ютия си е,2 лв някъде.Почиства супер.

# 3
  • Мнения: 780
Има едни на бръснарски сапун приличат,в битовите химии ги продават.Препарат за почистване на ютия си е,2 лв някъде.Почиства супер.
аз съм пробвала с нещо подобно , че като влезе по дупките на ютията да видиш : хем мирише хем къди , хем капе едно черно нещо от нея

# 4
  • Мнения: 5 790
Я погледни това дали няма да ти свърши работа?

# 5
  • Мнения: 8 505
Случвало ми се е и на мен,и то съвсем не без да искам.Опитвах се да махна с ютията някаква грозна ваденка от дрешка на дъщеря си.Нещото полепна по ютията,а след това,докато е още включена,прогладих с натиск няколко пъти одеалото,на което гладя.Така се махна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
Има едни на бръснарски сапун приличат,в битовите химии ги продават.Препарат за почистване на ютия си е,2 лв някъде.Почиства супер.
аз съм пробвала с нещо подобно , че като влезе по дупките на ютията да видиш : хем мирише хем къди , хем капе едно черно нещо от нея
А ми трябва да спазваш инструкциите,който са на препарата и да действаш бързооо Laughing

# 7
  • Мнения: 486
Върху хартия изсипи малко готварска сол и премини няколко пъти с топла ютия (ако става въпрос за обикновените метални ютии).

# 8
Върху хартия изсипи малко готварска сол и премини няколко пъти с топла ютия (ако става въпрос за обикновените метални ютии).

От готварската сол не се ли издрасква ютията, независимо каква е. Аз имам същия проблем и бих  го изпробвала, струва ми се лесно.  Thinking

# 9
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Моята съм я търкала с малко гланц и гъбичка за чинии.Изчисти се всичко.

# 10
  • Мнения: 15 619
В такъв случай слагам един вестник на дъската. Изсипвам сол върху него и гладя с ютията. Изчиства се.

# 11
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
а става ли това със солта за черно по ютията от спрея за ризите кадето пръскам ???ютията е с метална плоча?! newsm78

# 12
  • Мнения: 15 619
Опитай, ще стане. Аз така си почиствам ютията, като се замърси. После приглаждам някоя кърпа за да падне солта ако е полепнала по ютията.

# 13
  • Мнения: 769
На няколко пъти имах такъв проблем. Докато гладех тъмни панталони на мъжо по ютията залепнаха власинки. С предната ютия не можат да се преборя, повреди две ризи. Купих нова - и тя започна да лепи. Почистих я със сода за хляб (виждам че другите предлагат със сол - според мен е същата работа). След това минавам върху хавлиена кърпа.
Едно нещо, което вече избягвам да правя е да гладя на максимална степен, особено тъкани с вълна. Явно температурата идва много висока.

# 14
  • Мнения: 2 631
Най-добре е да попиташ в големите вериги магазини, в които продават такива уреди, те ще ти кажат за твоето покритие как да я почистваш. За всяка ютия има различни предписания, според механизмите и т.н., и т.н.....
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт