моля за съвет

  • 565
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте мами,
искам да попитам някои знае ли от къде да прочета информация за съответствието между диаметъра на главата на бебето и гестационната му възраст по седмици. Сега съм 34 седмица и размера е 9,3 см. това според вас добре ли - препоръчват ми секцио?

# 1
  • Мнения: 1 467
Те пък с това секцио се оляха. Няма жена, на която да не са й препоръчали секцио. Ако раждането ще е супер сложно и бремеността е рискова, ок, ама това на нищо не прилича. Това трябва да си е лично твой избор, ако няма особености. В моята книга пише, че в 34-та седмица диаметърът на главата е 9 сантиметра. Значи има разлика с 2 милиметра и те вече секцио...не знам, струва ми се прибързано.

# 2
  • Мнения: 254
morgause, благодаря ти, наистина почти няма разлика 3мм едва ли са от зна4ение

# 3
  • Мнения: 9 050
Средния диаметър за 34 г.с. е 8,7. Но пък разликата може да се дължи на много неща. Неточно определен термин например. Ако нямаш други показания за секцио, можеш да отложиш решението си и за последния момент.

# 4
  • Мнения: 1 467
Средния диаметър за 34 г.с. е 8,7. Но пък разликата може да се дължи на много неща. Неточно определен термин например. Ако нямаш други показания за секцио, можеш да отложиш решението си и за последния момент.

От къде взимаш информацията? Моята книга се казва "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае.

Всъщност, моят гинеколог има едни графики и отбелязва там размерът след всеки преглед. Чертата далеч не е една, има си някаква граница, но размерът на главата може да варира, не трябва да е точно на линията..

# 5
  • Мнения: 254
Ами освен размера е  и седалищно, като за 6 седмици ве4е не си е сменило позата само се покалща.

# 6
  • София
  • Мнения: 301
Според информацията в сайта на бг-мамма, диаметърът на главичката в 37 г.с. е 9,2 см - така, че наистина главичката на твоето бебенце си е големичка!

Леко раждане ти желая! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 44 029
може да се обърне и в последния момент. Аз не бих взимала още такова решение. За мен по-добрият вариант винаги си е бил нормалното раждане. имаш време според мен, бебко може да се обърне, а диаметърът....ами ехографските измервания всъщност не са мн точни нали знаеш.  Wink
За да си по-спокойна отиди и при още някой лекар, да видиш и още едно две мнения...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
http://babymed.com/pregnancy-tools/calendar/Calendar
На този адрес можеш да провериш всички  размери от ехографа.Но не се вманичавай и ако бебето си е с нормално прилежание преди раждането,аз лично бих пробвала нормално.Успех Hug

# 9
  • Мнения: 9 050
Средния диаметър за 34 г.с. е 8,7. Но пък разликата може да се дължи на много неща. Неточно определен термин например. Ако нямаш други показания за секцио, можеш да отложиш решението си и за последния момент.

От къде взимаш информацията? Моята книга се казва "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае.



И в тази книга пише размер 8,7. Говорим за 34 г.с.Ти май гледаш две седмици по-напред  Wink А иначе моята лекарка ми беше дала една табличка. От нея гледам.

# 10
  • Мнения: 1 467
Ахам, да, вероятно гледам две седмици напред, нали зависи как ги броиш..

# 11
  • Мнения: 764
Kredora ne raboti,a az imam problem s kirilicata,zatowa me izwinete.
Moeto mnenie e,4e glawi4kata na bebeto e dosta golemi4ka,zatowa bi mogla da poiskas da ti naprawiat rentgenowa snimka na taza,za da se widi dali ste oda rodis normalno.Pone az taka naprawih i ne sagaliawam,zastoto ina4e ne mi se misli kakwo mogese da stane.Naprawi go,nisto ne ti struwa,a pone ste znaes.Uspeh!

Общи условия

Активация на акаунт