Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!
Правим опити за бебе от 6 месеца, но уви няма резултат. Искам с мъжа ми да си направим изследвания, за да установим да ли има някакъв проблем.
Моля да ми дадете съвет какви изследвания трябва да се направят.
Благодаря ви предварително.
Цитирай

София

Спермограма на мъжа ти;
При тебе:
ехографски преглед;
микробиология;
изследване на хормони;
цветна снимка на маточни тръби;
Това е, което се сещам на първо четене. Най-важното е да намериш добър лекар, той ще пусне каквото е необходимо.
Цитирай

Благодаря ти.
А те поемат ли се от здравната каса? Трябва ли да ходя преди това на личен лекар?
Цитирай

Някъде там...

Виждам че опитвате от 6 месеца, това не е кой знае колко дълго време. По принцип се смята че трябва да се потърси помощ след година неуспешни опити. Но пък нищо не пречи да направите няколко изследвания - спермограма, репродуктивни хормони, микробиология, хламидия, ехографски преглед и евентуално проследяване на овулация.

Спермограмата не се поема от ЗК. Направете я в клиника по стерилитет, за да сте сигурни че е достоверна. Обикновена спермограма струва 15-20 лв, а спермограма с морфология по Крюгер - 50-55 лв.

Хормоните се поемат от здравната каса, стига да намериш гинеколог, който да ти ги пусне.

Клиниките по стерилитет не работят със здравната каса за съжаление, а там е мястото, където може да се разчита на компетентна помощ.

Цитирай

София/Варна

Клиниките по стерилитет не работят със здравната каса за съжаление, а там е мястото, където може да се разчита на компетентна помощ.

Има клиники по стерилитет, които работят със здравната каса - в клиниката на Щерев аз специално съм ходила само с направления и всичко, което е трябвало и може да мине по каса не ми е отказвано.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.