Да пия ли фолиева киселина или е късно ?

  • 2 797
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Мили мами в седма седмица съм и незная дали да пия фолиева киселина , защото една гинеколожка ми каза , че нямало да има голям ефект . Вие сте с много опит и ми кажете има ли смисъл да я пия и ако има в какви дозировки за моята седма седмица .
Благодаря ви предварително .

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Има смисъл, бременността ти е още в началото. Успешно бременеене Peace

# 2
  • Мнения: 8 505
До 3.месец се пие,не е чак толкова късно да започнеш.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Даже до 4 месец пих, така че можеш да започнеш. Леко бременеене.

# 4
  • Мнения: 2 401
Аз я почнах в 8 седмица и то по настояване на гинеколога. Още я пия вече съм в 19.  Тя е полезна и за теб, не само за бебето.

# 5
  • Мнения: 1 448
По-добре късно, отколкото никога, така че - пий  Peace Дозировката не я помня обаче  Tired

# 6
  • Мнения: 216
Разбира се, че не е късно Heart Eyes. Пие се по една таблетка дневно.
Успешно бременеене  preggo thumbsup

# 7
  • Мнения: 3 478
Разбира се че ще пиеш. Не е късно, аз все още си я взимам. Не пречи да си я пиеш през цялата бременност, въпреки че първите 3 месеца е най-нужна за бебо.

# 8
Задължително Peace
Аз по-късно започнах да я пия

# 9
  • Мнения: 1 986
  Не е късно,разбира се,още повече,че това са витамини PeaceАз пих дори до 8 месец Wink

# 10
  • Мнения: 260
Аз пих фолиева киселина до 4 месец.Не е късно да я пиеш Peace

# 11
  • Мнения: 1 341
Аз пих през цялата бременност и продължавам да я пия  Peace

# 12
  • Мнения: 2 677
Разбира се, че няма нищо лошо в това да се приемат повече витамини по време на бременността. Аз самата също започнах късно да пия фолиевата киселина - от края на втория месец. След това продължих с приема й още три месеца.
Истината обаче е, че ако трябва да се пие по предназначение, т.е. да спомогне за образуването на костния мозък на бебето и за затварянето на гръбначния стълб, трябва да се приема до 28-я ден на бременността, защото след това вече всичко е оформено и няма абсолютно никакъв смисъл. Затова гинекологът ме посъветва, когато решим да работим за второ, да започна предварително да я пия.
Успех и леко бременеене!  Hug

# 13
  • Мнения: 153
определено,аз ги пих през цялата бременност-стига ти по една таблетка на ден, а пише че се пият и от кърмачки за стимулиране на лактацията  bouquet

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Ще пиеш естествено Peace!Имаше такава голяма акция за популяризирането на фолиевата киселина и спина бифидата.Аз,кърмя и продължавам да пия!

Общи условия

Активация на акаунт