Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Това ми е въпроса. Имам излишна кърма и искам да я замразявам, но не знам как точно трябва да стане това, и после за да се размрази в микровълновата ли трябва да я сложа или по някакъв друг начин. Ако я оставя в хладилника или на стайна температура няма ли да се развали докато се размразява? Моля да ми кажете какво да правя, ако може по подробно.
Цитирай

София

За замръзяването - слагаш я в стерилни контейнерчета /аз купувах от аптеката такива - има по 50 и по 100 мл/, затваряш добре и във фризера.

За размразяването - изваждаш я и я слагаш на вратата на хладилника, докато се втечни. Когато я даваш е нужно да е на стайна температура. Ако държиш да я притопляш - в никакъв случай не в микровълновата - не загряват равномерно. Най-добре да я притопляш на водна баня.
Цитирай

сред хиените :)

За замръзяването - слагаш я в стерилни контейнерчета /аз купувах от аптеката такива - има по 50 и по 100 мл/, затваряш добре и във фризера.

За размразяването - изваждаш я и я слагаш на вратата на хладилника, докато се втечни. Когато я даваш е нужно да е на стайна температура. Ако държиш да я притопляш - в никакъв случай не в микровълновата - не загряват равномерно. Най-добре да я притопляш на водна баня.

Peace Вече втори месец хапваме така замразена кърма.
Цитирай

Бургас

Аз размразявах и на водна баня.
Цитирай

София

Топлех на водна баня Peace
Цитирай

London, Sofia

Peace
 Размразяване - никога с топла вода. С хладка Peace
Цитирай

Карлово

Може да замразяваш и в стерилизирани бурканчета от пюре или нещо друго.
Цитирай

Варна

Моята щерка бе с претенции- само фреш, никакви замразулки! Само дето се хабих!
Цитирай

варненка от София

Аз размразявах и на водна баня.
Точно това правя и аз. Иначе съхранявам в стерилни торбички за кърма.
Цитирай

Пазарджик

http://www.kellymom.com/bf/pumping/milkstorage.html-тук прочетох, че размразяването трябва да става бавно в хладилник- в продължение на 12 часа, никога в микровълнова
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.