Отговори
# 150
  • Мнения: 14 654
ясно е, че родителите са най-важни- те дават пример, възпитават, те възлагат отговорнисти и ангажират децата си, или пък не правят тези неща . ами децата без родители?
за тях кой ще се погрижи, те от кого ще вземат пример, как ще се научат да оцеляват

# 151
  • Мнения: 431
Карина, че е нелепо, мислиш ти. И аз лично съм на това мнение.

Но имаше няколко подобни на тази теми, в една доста родители надълго и нашироко се аргументираха, че за престъпление, извършено от детето, трябвало да се наказва родителя - със затвор. Няколко пъти от различни форумци се опитвам да получа отговор дали са ЗА тежки наказания да бъдат изпълнени спрямо собствените им деца, щом настояват за такива наказания спрямо чуждите деца. Точно по принципа за стоте тояги и чуждия гръб. Засега на два пъти получих неясни отговори от типа "ако детето ми направи Х, то аз съм провален родител и трябва да бъда наказан" и нито дума за отговорността на детето. Само secretgarden тази вечер ми отговори следното, моите уважения за което:

Аз лично съм съгласна ако детето ми извърши умишлено убийство,  да си понесе последствията.... ако не е при самозащита.......аз съм за смъртното наказание........

А ми се ще повече родители да се замислят върху това... Защото ми се струва, че и прекалените опити да защитаваш детето си, въпреки че е виновно, водят до тези абсурди по новините напоследък. Достатъчно репортажи изгледах, и в повечето родителите бяха от типа "моето дете не може да е виновно", "предизвикали са го", "какво толкова, детска му работа", "нямате право да го наказвате" и т.н.

Май не можах да се изкажа ясно какво имам предвид, надявам се да си ме разбрала. newsm78

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 20:43 от Лизбет

# 152
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мен пък точно твоят въпрос ме накара да се замисля за другата страна....близките на убиеца....има много слаби хора, самотни и т.н......всъщност смъртното наказание наказва и тях, те губят своя роднина и не могат никога повече да се видят с него, да поговорят, както ако присъдата е до живот............баща и син примерно ..... това е единствената причина, която би ме накарала да се замисля......друго е, когато детето знае, че има баща, било то и в затвора....и че може да отиде и да поговори с него.......

# 153
  • Мнения: 4 555
Точно за това отношение на родителите се сетих и аз. Бащата на едната от убийците на Маргарита беше казал "Е, какво толкова, голяма работа сега, деца са." Все едно се вдига много шум за едно няма нищо!

Аз също се опитах да отговоря, но явно не ми разбра отговора. Абсурдно е малко дете да се наказва с доживотен затвор.
След като детето стане престъпник, почти невъзможно е да се направи нещо, за да стане от него нормален човек, каквито и грижи да полага за него държавата.
По-горе забелязах едно мнение - какво ли е преживяло това дете, че на 6 години вече да е убиец! Не е станало такова от хубаво!
И това е насоката, в която трябва да се работи. Не наказанията спират престъпника, особено когато става дума за детско насилие.
Пак казвам, неслучайно децата не носят наказателна отговорност, трябва да се наказва родителя.


secretgarden, от сигнатурата ти разбирам, че имаме рожден ден на един и същи ден  bouquet

# 154
  • Мнения: 312
Не е нужно да си заравяме главата в пясъка. Огромна е разликата между това да убиеш по невнимание/непредпазливост/ и това да мачкаш с камък главата на жертвата, да се гавриш с нея, да експериментираш с тялото и психиката, да се наслаждаваш на страха и болката в очите - такава гад или трябва да се изолира от обществото до живот(пък психиятри и пр. нека си експериментират с това дали може или не да се превъзпита) или трябва да се очисти, та да не се множи ДНК.
Да, майка съм и се надявам, че давам всичко от себе си да не се изроди потомството ми в изверги. Горко ми, ако не успея, горко и на всяка майка, която не е успяла и която обаче осъзнава, че се е провалила. Болката ще е огромна, но сурови наказания трябва да има!
Бог да е с нас и децата ни!

# 155
  • София
  • Мнения: 2 844
Стайнбек в "На изток от рая" казва нещо много умно, не мога да го цитирам точно, но ще го преразкажа. Той казва, че така, както някои хора се раждат с физически недъг, така други се раждат с недъг в душата и мисленето, просто първият е явен, а вторият не се вижда на пръв поглед. Напълно съм съгласна и съм убедена, че садистът се ражда садист.  Naughty

# 156
  • Мнения: 4 447
.....найста серия. Вчера, в училището на синовете ми имало побой. На седмокласници. Едното дете е закарано в безсъзнание в Пирогов, другото, цялото в кръв, е отведено от родителите си. Започнали са да идват психолози в часовете, от столична община през седмица им четат лекции, но малко ми прилича на "след дъжд - качулка. Дано детето се оправи (главата му е ударена в ръба на парното), но страха ми става все по-голям. Сутринта го вдигнах в 7 часа за да говорим как да се пази. Какво да прави, ако някой го дразни или закача. Почвам да полудявам.  После гледах новините, за да видя дали има някакво развитие и новини, то пък - изгорели деца. Черен месец, от утре ново начало, дано е по-добро!

Общи условия

Активация на акаунт