вземали ли сте дете от дом за коледните празници?

  • 4 534
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 327
Ако някоя от вас е вземала дете за през празници нека сподели какъв е пътя! много бих искала да взема някое дете за през празниците.....

# 1
Проучвах въпроса преди време, но от психоложката на дома, в който бях, научих, че когато се върнат отново в дома,  децата много страдат.Това беше по времето, когато депутатката Ю. Дончева се опита да създаде практиката да приема в дома си едно детенце от дом - когато то се връщало обратно в дома дълго било сериозно разстроено. Нямам представа каква е практиката в момента.

# 2
  • Мнения: 3 715
Аз по принцип съм против такива псевдохуманни прояви. За мен нещата стоят така - или  вземам детето да го гледам и да се грижа за него завинаги, или нищо не правя.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Така е-не е много полезно вземането за празник на детенце от дом,ами после Crossing Arms как ще се чувства то,нали ще мисли само за вас,за това което е яло и видяло във вашият дом-сложно е и доста травмиращо за децата.Иначе като идея е прекрасно да доставиш радост на една бедна душичка ...но ooooh! !Плюс това,директорката е тая която носи отговорност за живота на децата в даден дом,за да излезе дете от дома,трябва нотариално заверено удостоверение,че еди си кой поема отговорността за еди си кое дете за периода от ...до...

# 4
Плюс това,директорката е тая която носи отговорност за живота на децата в даден дом,за да излезе дете от дома,трябва нотариално заверено удостоверение,че еди си кой поема отговорността за еди си кое дете за периода от ...до...

Когато проучвах този въпрос, за да се вземе дете от дом за празниците, трябваше да се представят почти всички документи, които бяха необходими и при осиновяване. Наистина човек трябва много да го иска, за да се заеме с подобно нещо. А като добавим и отрицателното въздействие върху детето може би е по-добре да се намери друга форма за доставяне на радост и внимание.

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не!Не сме взимали и не знам дали бих могла да го направя.
Както е казала по-горе kakayaka или го взимаш да си го гледаш и грижиш за него,или въобще не го правиш.
Първо,че детето ще страда,това е факт.А и аз не-по-малко ще страдам. ooooh!

# 6
  • Мнения: 901
Аз по принцип съм против такива псевдохуманни прояви. За мен нещата стоят така - или  вземам детето да го гледам и да се грижа за него завинаги, или нищо не правя.


 202uu  202uu  202uu

ППВД (подписвам се под всяка дума) !!!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
Извинявам се, че се намесвам в темата....Единственото , с което не съм съгласна е думата "псевдохуманни"....Ходя всяка седмица по домовете..Имам пристрастия във всеки дом...С две деца смея да кажа, че ме свързват по-особени в емоционално отношение неща, едното е мъничко и не мога да говоря за взаимност, но другото е на 4 години и нещата са вече доста сложни....Всяка събота и неделя си мисля колко бих искала да са с мен, да ги водя на разни места, заедно с моя син, НО! Naughty след дълго мислене и разговори с персонала на единия дом съм абсолютно убедена,че ползите за децата ще са по-малко от негативните последващи реакции и смея да употребя думата травми..Отделно са административните пречки да се извеждат децата от домовете, знаем че над 80% са без отказ...Начинът да им помагаме да се социализират и да видят и по-различно отношение е да сме там- всяка седмица, всеки уикенд...и другото- няколко пъти вече организираме посещения на почти всички деца от групите в детски центрове...
Искам да кажа, че наистина можем да направим животът (не само Коледата) на тези деца различна..с много малко!
Поздравявам ви!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 615
Категорично не! И аз не съм съгласна изцяло с думата "псевдохуманни", но ако подобна практика се превръща в нашия начин да си измием съвестта, да, може и така да се определи. ELITO, нямам предвид теб, а обществото ни, което трябва да работи в съвсем друга посока. Когато реша да взема дете, ще е завинаги!!!
Emi, страхотна си!

# 9
  • Мнения: 295
Когато бях на около 17 (преди 10 години), майка ми и баща ми взеха ('взеха' - как звучи само - като вземам дрехи от химическо  Confused) за празниците момиче на моята възраст. Беше при нас около две седмици. Деляха ни космически разстояния по отношение на всичко - навици, интереси, ежедневие - всичко. Аз не бих казала, че се чувствах неудобно и се стараех всякак да я накарам да се чувства комфортно, но мисля, че лично за нея това 'вземане' беше неправилно и й даде напразни надежди.

За мен е подигравка да прибереш някой, да му покажеш какво няма, а би трябвало да има, да го обградиш с любов, внимание, чистота, обилна храна, цивилизованост и накрая посто да го върнеш.... Огромна грешка.

Така че ако човек няма намерения да се обвързва с това дете, по-добре да не го прави. Иначе е криво разбрана проява на състрадание и причинява болка на тази невинна душица.

# 10
  • Мнения: 4 138
никога не бих го направила..........

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Уф, понякога много ми се иска да зарадвам за няколко часа едно дете, да го разходя, да му купя лакомства, да прекара време с моето семейство... Но веднага си представям как ще се натъжи, когато отново го върна в дома...
Едно време мама и татко почти бяха довели едно такова дете за една НГ. Няколко часа преди да го вземат обаче, майка ми се отказа. Дълго плака, че не й достигнаха силите да го направи. Тогава не я разбирах. Сега вече да  Sad

# 12
  • Мнения: 1 264
Аз съм кръстница на едно момиченце в дом и искам тя да ни гостува по празниците и не само тогава  Blush Може и да разсъждавам грешно , тя така или иначе един ден ще се сблъска със света навън не е ли по-добре да знае , че има хора който я обичат и , че винаги може да разчита на тях  Thinking Сега планираме  почивка близо до дома в който е тя за да можем да прекараме повече време с нея . Искаме да ни гостува и лятото .
За нея аз съм кръстница не мама , но искам да съм част от живота и винаги ще я обичам и подкрепям  Simple Smile

# 13
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Именно!В този вариант детето може да гостува при кръстницата си и нещата стоят по друг начин,просто то си знае, че тази леличка ще е до него като приятелка за цял живот!Тогава предполагам и отношението на директорката на дома ще е по-благосклонно,относно излизането на детето извън дома за няколко дни,разбира се след подписването на съответните документи  Thinkingсигурно

# 14
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз бих станала приемен родител по скоро, но това изисква свободно време и пространство, а не разполагам, поне сега с нито едно от двете.
А децата имат нужда от внимание, подаръци и грижа не само по празниците, а най-вече когато няма подобни поводи. Защото тогава всички ги забравят.

Общи условия

Активация на акаунт