Ултразвук за фетална морфология

  • 836
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Моля ви, дайте ми съвет! Бременна съм в 21-вата седмица и дочух, че между 22-ра и 24-та седмица се прави УЗИ за фетална морфология. Правил ли е някой, при кой доктор, какви са впечатленията ви, колко струва, необходимо ли е изобщо?

# 1
  • София
  • Мнения: 301
Според мен е дори задължителен този преглед! Аз ходих два пъти през бременността си на фетална морфология в МЦ Фемина при д-р Марков! Изключително симпатичен доктор - останах с много добри впечатления от него! Цената, ако правилно помня, беше около 40-50 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 230
За феталната морфология ходех при д-р Димитрова във Фемина. Бях с гестационен диабет и ми отдели много повече от нужното внимание и време. 40лв. е прегледа, гледа около половин час до 40мин. Обяснява абсолютно всичко, което се вижда на екрана и отговаря на всички въпроси. За измерването на сърдечния ритъм на бебчо се плаща още 10лв. Аз ходих общо 3 пъти + 1 на кардиоехография на бебчо, всичко това заради гадния гестационен диабет. Не съжалявам за нито един лев, който съм дала за прегледите, защото се успокоих, че с бебчо всичко е наред. Като цяло не  е толкова необходим този преглед, но е много приятно да видиш бебчо на 2Д и 3Д, всичките му органи се виждат прекрасно и ако има някакъв проблем  Praynig се вижда веднага, от последият преглед имам една прекрасна снимка на успихната бебка с широко отворни очи, гледаща към нас. Все едно ни казваше "Знам, че сте там". Каквато я видях там, такава се роди.

# 3
  • Мнения: 907
Аз препоръчвам доц. Томова. Преглежда на две места - в "Св. Лазар", където прегледът е доста скъп - 80 лв. и в още един център, който не знам точно къде е, но там прегледа струва 50 лв. Лошото е, че не знам дали ще можеш да си запишеш час за жлизките две седмици. Иначе много мила и естествена жена, преглежда всеки един орган на бебето, специално за сърцето съм чувала, че е едва ли не най-добрата, преглежда ръчички,  крачета, проследява сърдечния ритъм, както и кръвопотока - на самото бебе и този от теб към бебето, т.е. дали плацентата се кръвоснабдява добре и дали бебока се храни добре. Абе много е подробен прегледа, жената е много симпатична и съм много доволна!

# 4
  • София
  • Мнения: 721
Препоръчвам ти д-р Томова. Отличен специалист и много приятен човек, обръща ти много внимание.
Само че при нея наплива е много голям, тя обикновено гледа след 16 г.с. Може ако й се обадиш да намери място, защото си в по- напреднала бременност. Атко пуснеш една търсачка ще намериш телефона й, в момента за съжаление на мога да ти го дам

# 5
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
МЦ Фемина, д- Врагалева! Peace

# 6
  • Мнения: 7 416
0887606830
   Ето ти телефона на доц.Томова.И аз ти я препоръчвам горещо!Вярно е,че наплива при нея е много голям,но някой път се освобождават случайно някои часове.Обади и се още сега,кажи в коя седмица си,дали има време да чакаш.Тя е много мила и ще ти отговори на всичките ти въпроси,стига да не я хванеш по време на преглед.
   Носи си дискета за прегледа,Томова ще ти запише най-хубавите пози на бебето.
   цената на фетална морфология+ехокардиография е 50 лв.,запис на дискета  е 3 лв.
  Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Д-р Томова преди 5год преглеждаше в педиатрията и съм доволна от нея,а сега ходих в Тина киркова при д-р Савова.Това изследване се прави м/у 17 и 20 седмица доколкото знам,но не виждам причина да се направи по-късно.Целта му е да се огледат добре тялото и органите на бебо за да се изключат аномалии Praynig

# 8
  • Мнения: 356
И аз препоръчвам д-р Димитър Марков, моят преглед при него беше в АГ център "Димитров" и съм много доволна. Там той приема само във вторник и четвъртък от 14 до 16 ч. (с предварително записване поне седмица по-рано на тел. 02/954 73 40 и 953 41 36). Прегледът продължава около половин час, всичко се обяснява и показва подробно, а и докторът е симпатяга  Laughing  Не пропускай този преглед, ще се почувстваш много по-спокойна за здравето на бебчо след него   bouquet

# 9
 Горещо ти препоръчвам д-р Томова страхотен специалист!!!

# 10
  • Мнения: 201
Д-р Марков в МЦ Фемина. 40 лв. Не е необходимо, но моят съвет е да си я направиш (както и БХС), няма да съжаляваш. Побързай, защото часовете се запазват с един месец предварително. Успех!   bouquet

# 11
  • Мнения: 6 164
Аз я правих в МЦ "Фемина" - д-р Димитрова. Считам, че е необходимо изследване, защото не всяка жена е готова да гледа бебе с проблеми /да не дава Господ! Praynig/. Прегледът струваше 40 лв. /миналата година по това време го превих, едва ли има промяна сега/, ако искаш запис на касета +10 лв., ако имаш касета собствена (= 50 лв.), ако пък не носиш плащаш още 10лв. и за касетата (= 60 лв.).

Сайтът на клиниката е http://mcfemina.com - има инфо за специалистите, контакти и др.

# 12
  • Мнения: 3 069
Според мен е дори задължителен този преглед! Аз ходих два пъти през бременността си на фетална морфология в МЦ Фемина при д-р Марков! Изключително симпатичен доктор - останах с много добри впечатления от него! Цената, ако правилно помня, беше около 40-50 лв.


Доктор Марков е добър за преглед на сърцето на бебето.
И аз ходех там но при Виолета Димитрова.
Феталната морфология трябва да се направи три пъти през цялата бременност и е желателно да се прави Simple Smile

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
Пусни търсачката,има много писано по темета Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Д-р Димитър Марков. Много е добър и внимателен!

Общи условия

Активация на акаунт