Бисквитен въпрос?

  • 6 660
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Здравейте мили мами  Grinning  Искам да ви питам от кога започнахте да давате на бебчивците бисквити? Моя хубавец е на 9 и половина и много ми се иска да му давам вече да си гризка, а и попара да му правя с адап. мляко.
Преди време се бях засилила да взимам едни диетични ревю, но като прочетох, че съдържат яйца, мляко и т.н. се отказах.
Вие какви купувата за децата си и от кога започнахте да давате бисквитки?

# 1
  • Мнения: 3 927
Аз дадох средно твърда бисквита малко след навършени 9 месеца. Няколко дни ги ръфеше и хвърляше по земята, после почна да отхапва (а вече гризеше Трохо много умело), но се задави яко и ги спрях. От два дни давам пак смело, окуражена от съветите, които ми дадоха firebird и  Ellypr в моята тема за дъвкането и то се получава все по-добре Simple Smile .....

Засега давам от бисквитите, които продават в магазин Лечител, от по-обикновените, че има някакви със стафиди и ядки....Виждала съм и диетични бисквити с що-годе добро съдържание, т.е. без яйца, но повечето имат разни консерванти, маргарини и подобни.

# 2
  • Мнения: 4 414
да гризка - от вчера:) много ме беше страх да не се задави, но тя си изгризка 1/2 обикновена бисквита без проблем/пу-пу/.
опитвам да и давам попара с бисквити от 1 месец, но нямаме особен успех. в началото си хапваше...сега изобщо не я ще:(
за обикновените бисквити "Житен дар" става дума...обаче много са сладки според мен и затова ще ги сменя с някакви други...приемам предложения:)

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Хъм, ей сега ще скокна до този Лечител да видя какви бисквити имат.
Аз иначе се чудех между Ревю, Обикновенни бисквити или пък детските Закуска  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Taneto
Аз дадох средно твърда бисквита малко след навършени 9 месеца. Няколко дни ги ръфеше и хвърляше по земята, после почна да отхапва (а вече гризеше Трохо много умело), но се задави яко и ги спрях. От два дни давам пак смело, окуражена от съветите, които ми дадоха firebird и  Ellypr в моята тема за дъвкането и то се получава все по-добре Simple Smile .....

Засега давам от бисквитите, които продават в магазин Лечител, от по-обикновените, че има някакви със стафиди и ядки....Виждала съм и диетични бисквити с що-годе добро съдържание, т.е. без яйца, но повечето имат разни консерванти, маргарини и подобни.


С риск да ти досадя Embarassed , да ти каже, че и между тях има с частично хидрогенирано масло (Мария Лихера без захар), а иначе Тоста Фибра и Мария Интеграл са с об. растително масло. С други думи, чети им етикетите;)

# 5
  • Мнения: 3 927
Мария интеграл съм си избрала Simple Smile


Цитат
С риск да ти досадя


как го измисли?! ти си извор на "пълноценна" здравословна информация!!!

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Iva_D
С риск да ти досадя Embarassed , да ти каже, че и между тях има с частично хидрогенирано масло (Мария Лихера без захар), а иначе Тоста Фибра и Мария Интеграл са с об. растително масло. С други думи, чети им етикетите;)

ъъъъъъъ  Thinking  нещо не разбрах  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: agneshka
...приемам предложения:)

Тоста Фибра и Мария Интеграл на "Лечител". Много хубави са и Еквалибрия, но са ми малко скъпи и не ги купувам редовно. Изобщо имат много добри бисквити (пълнозърнести с овесено, пшенично и др.брашна, плодови фибри, разни зърна, масла), но честно казано не са ми по джоба за ежедневна употреба;)

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Valery
Цитат на: Iva_D
С риск да ти досадя Embarassed , да ти каже, че и между тях има с частично хидрогенирано масло (Мария Лихера без захар), а иначе Тоста Фибра и Мария Интеграл са с об. растително масло. С други думи, чети им етикетите;)

ъъъъъъъ  Thinking  нещо не разбрах  Confused

Говорехме с Тането за хидрогенираното масло в друг форум.

# 9
  • Мнения: 6 243
От тази седмица - давала съм два пъти попара със смлени бисквити, поляти с кърма (по-скоро е каша), като следобедно хранене. Взех от диетичния магазин някакви български "Ръжени бисквити" без яйца и с много малко захар. Не й давам да ги дъвче, защото са много ронливи и се чупят големи парчета, но във варианта "каша" й харесват и внасят известно разнообразие.

Бисквитите не са лоши, за което съдя от това, че батко й ги вече ги изяде.

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
мда, ама никой не ми каза мога ли давам тези бисквити вече  Confused

# 11
  • Мнения: 3 927
ами ти питаш какви даваме и от кога, а не дали можеш вече Wink

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Taneto
ами ти питаш какви даваме и от кога, а не дали можеш вече Wink

Уффф, вярно тъй съм питала  Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Valery
мда, ама никой не ми каза мога ли давам тези бисквити вече  Confused


Имам някакъв спомен за алергии или кожни проблеми при вас, или греша?
Разгледай бисквитите на Лечител, но им прочети етикетите. Не мога да си спомня имаха ли яйца или не. Може специално да попиташ да ти покажат диетичните им бисквити без глутен и обърни внимание на съставките им на етикета. Ако сте със склонност към алергии, по-добре още не давай бисквити с мляко и яйца. Друг вариант е да си направиш диетични сама.

# 14
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Можеш да даваш бисквити. Не помня то4но, но мисля, 4е запо4нах да давам обикновени бисквити в на4алото, а после други видове. Попарата я правех със сухари гръцки и разли4ни видове 4ай, много по-късно към годинка я правех с бисквити и мляко.

# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Iva_D
Имам някакъв спомен за алергии или кожни проблеми при вас, или греша?

Ей, ама ти си много паметлива   Hands Clap
Ние имаме атопичен дерматит. Мустаков каза, че най-вероятно е контактна алергия - не приличало на хранителна и няма причина да го ограничавам.
Аз за всеки случай го захранвам много внимателно. За сега яде само подбрани заленчуци и плодове, а от скоро мъничко жълтък и глутен. Тези дни ще му правя овесени ядки за пръв път.
Понеже проявява интерес към яденето с ръце ми се искаше да давам неща, които да може да гризе. Сега само Царевин давам.

# 16
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Valery
Здравейте мили мами  Grinning  Искам да ви питам от кога започнахте да давате на бебчивците бисквити? Моя хубавец е на 9 и половина и много ми се иска да му давам вече да си гризка, а и попара да му правя с адап. мляко.
Преди време се бях засилила да взимам едни диетични ревю, но като прочетох, че съдържат яйца, мляко и т.н. се отказах.
Вие какви купувата за децата си и от кога започнахте да давате бисквитки?

Можеш спокойно да даваш вече бисквити.
Аз давам обикновени на Житен дар/тези без масло/ и диетични Ревю - зелена опаковка. В тях няма мляко и яйца гарантирано.

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Valery
Хъм, ей сега ще скокна до този Лечител да видя какви бисквити имат.
Аз иначе се чудех между Ревю, Обикновенни бисквити или пък детцките Закуска  Thinking

Детските Закуска са с мляко.

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: cheta
Аз давам обикновени на Житен дар/тези без масло/ и диетични Ревю - зелена опаковка. В тях няма мляко и яйца гарантирано.

Благодаря ти Чета.
Ми аз точно някакво диетично ревю уж гледаж и видях, че има тези неща. Уф, къде ли съм спала пак  Embarassed

# 19
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Valery
Цитат на: cheta
Аз давам обикновени на Житен дар/тези без масло/ и диетични Ревю - зелена опаковка. В тях няма мляко и яйца гарантирано.

Благодаря ти Чета.
Ми аз точно някакво диетично ревю уж гледаж и видях, че има тези неща. Уф, къде ли съм спала пак  Embarassed

Не знам какво си гледала  Simple Smile
Аз взимам в зелената опаковка.
Ето ти дословно съдържанието им:
пшенично брашно, овесени ядки, брашно "Негро", /шротово брашни, брашно "Грахам", малцово брашно, подобрител/, захар, растително хидрирано масло, сол, набухвател/натриев бикарбонат Е500/, лимонена к-на Е330, аромат - млечен карамел.
Аромата се казва "млечен карамел, не е с мляко  Simple Smile

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Леле, страшна си. Ами кой знае и аз какво съм чела - не помня какъв цвят бяха. Обаче бяха на диетичния щанд - явно нещо друго им е било диетичното  Grinning

# 21
  • Мнения: 4 358
И аз давам от зелените Ревю, с овесените ядки.
Давам и от сините, но в момента нямам и не мога да ти препиша съдържанието.
От обикновени бисквити Оги се беше задавил много лошо и дълго време му ги правех само с кисело и адаптирано мляко.
Мисля, че вече можеш да даваш бисквити, само чети хубаво съдържанието.

# 22
  • Мнения: 2 000
Бисквити давам на Митко, откакто стана на 8-9 месеца. Купувам "Закуска". Давам му ги да ги хруска, а за следобедна закуска му давам мляко с бисквита.

# 23
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Момичета, купих на Бобо от зеленото Ревю и ги хруска с голям кеф.
И на мама и харесват, също  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 517
Аз пък давам от тези на Плазмон. Срам  Embarassed , ама даже не знам какво съдържат, защото те са много пликчета в една голяма кутия и аз вземам само по едно пликче с по 20 бисквитки вътре (на него нищо не пише). Иначе май са по-скъпи от тези, за които говорите вие.
А започнах да ги давам може би преди месец-два, забравих вече.

# 25
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Valery
Момичета, купих на Бобо от зеленото Ревю и ги хруска с голям кеф.
И на мама и харесват, също  Laughing


в неделя ходих на покупки и взех и аз от бисквитите на Победа:

1. синя опаковка - със заместител на захарта съдържа: пшеничено брашно, растително хидрогенирано масло, подсладител малтитол е965, сухо мляко, сушен яйчен меланж, сол, набухватели натриев бикарбонат е500 и амониев бикарбонат е503, аромат лимон.

2. зелена опаковка - горе Чета е писала Simple Smile

3. бежова опаковка - само с растителни продукти: пшеничено брашно, растително хидрогенирано масло, захар, глюкоза, сол, набухватели натриев бикарбонат е500 и амониев бикарбонат е503, аромат ванилия.

просто да знаете........

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Тане, като ги опитате 3те вида кажете кои най-ви харесват.
То всъщност аз от синята не бих дала за сега, че ме притесняват тези яйчни неща и сухото мляко, но бежовите не звучат зле.

# 27
  • Мнения: 3 927
OK
още не съм ги опитала всички, зелените ги знам отпреди, но ще докладвам. иначе и аз няма да давам от сините, взех ги за проба....

а купих и тези още:
1. диетични, унгарски са. казват се CUKOR STOP - найлонова опаковка с голям червен знак стоп! съдържат: пшенично брашно, пшенични трици 7%, пшеничен зародиш 3%, растителни мазнини, набухватели е500, е503, сол, емулгатор е322, изкуствени ароматизатори, антиоксиданти е334, е224....

2. HOGARENAS - аржентински
пшенично брашно, хидрогенирано раст. масло, овес, пшеница, мая, пшенични трици, царевичен сироп, малцов екстракт, сол, набухватели:сода бикарбонат, амониев бикарбонат, монокалциум фосфат

изобщо запасих се с разнообразие за зверчето Wink

# 28
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Леле ти си направила бисквитено царство. Кажете после кои са ви любими.

# 29
  • Мнения: 1 428
Ние сме на бисквити Закуска.Теди много ги обича.Сутрин и правя попара с 2 сухара,1-2 бисквитки,сирене и вода.Някой път и вечер слагам в млякото по 1-2 бисквитки.

# 30
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Valery
Леле ти си направила бисквитено царство. Кажете после кои са ви любими.


Да докладвам:
претърпях лек провал с бисквитите на Победа: интереса на беба към тях е по-скоро към дупките им. Муша си пръстите вътре, отхапва 1-2 парченца и веднага след това се опитва да си я напъха цялата в устата Sign Exclamation
Другите бисквити понеже нямат дупка веднага биват натъпквани в устата и така успя пак да се задави......
Иначе на вкус са ОК, само сините имат доста силен аромат, май на ванилия.....

За сега беба се очертава фен на солетите - тях ги ръфа много качествено Simple Smile

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз вместо солети дълго време давах гризини, понеже са по-дебели и по не може да си ги навре от раз целите.

# 32
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Taneto


Да докладвам:
претърпях лек провал с бисквитите на Победа: интереса на беба към тях е по-скоро към дупките им. Муша си пръстите вътре, отхапва 1-2 парченца и веднага след това се опитва да си я напъха цялата в устата Sign Exclamation

Е жалко, че не ги харесвате  Sad  Моя Бобо за сега тъпче вичко, кето му се даде: бисквити, зрънчо, солети. Добро прасенце  Laughing

# 33
  • Мнения: 3 379
Аз давам на Гого едни Gullen, безглутенови. Напоследък майка ми му ги мачка с кърма след като стане от сън следобед и той яде с голям кеф, а също и така му давам на големи парченца да се уче да дъвче. Купих ги от аптеката на Лечител. Лесно се тронят и не ме е страх че ще се задави, макар че е възможно де и го наблюдавам.

# 34
  • Мнения: 113
Предпочитаме бисквитите Плазмон. Тъй като са специално създадени за бебета, предполагам, че няма особено вредни съставки. Mr. Green  Добавям ги вечер в млякото. Ако сметнеш, че няма опасност да се задави, можеш да му даваш да си ги гризе самичко. Всичко добро! thumbsup

# 35
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
А ние през уикенда направихме домашни курабии с майка ми и сега Крис гризка от тях. Имат и яйца и захар, но са много вкусни, а юнака е вече голям. Даже му давах и предварително накиснати с кисело мляко.

# 36
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета, а не стават ли обикновените бисквити. Синът ми беше с алергия и алерголожката ми беше казала да давам само обикновени бисквити и домашен сухар от бял заводски хляб. До колкото разбрах това че има яйца не е от толкова голямо значение - важно е да няма подобрители , а във всички уж пълнозърнести изделия има подобрители и набухватели които са доста по вредни и алергизиращи.Не знам дали съм права...но правех каквото ми кажеха за Коки и нещата бяха наред. Между другото яйцата които се използват в сладкарството са пастьоризирани и на прах така че не са толкова опасни. Но доколкото си спомням в обикновените бисквити няма яйца и не са скъпи. Бисквитите не внасят в организма нещо важно така че децата не се нуждаят от разнообразие. Могат да се сменят със солетки- обикновени- а ако знаете каква готена попара става от солети...мммм Grinning

# 37
  • Мнения: 3 927
Цитат на: yosarian
Бисквитите не внасят в организма нещо важно така че децата не се нуждаят от разнообразие.


да, но с тях се учи дъвкането......с попара няма как да стане Wink

# 38
Здравейте,
за жалост моето посещение на този сайт е закъсняло, но все пак съм тук!

имам следната информация относно Бисквитите Хогаренас!:
монокалциум фосфат - вещество, което е:
1. Познато още като Е341
2.Опасно е за здравето!
3.Предизвиква смущения на стомашно-чревния тракт

калоричността на тези бисквити е прекалено голяма за диетични бисквити: над 400 (не помня точно колко!)

Литература:
http://www.rodnoverije.com/food/foodadditives.html
http://www.rodnoverije.com/food/foodadditives.html#20

# 39
  • София
  • Мнения: 6 743
А пробвали ли сте с детските бисквити "Cicibebe" на "ETI" - струват 1,30 и са доста в пликчето,само,че са малки .Много лесно се разтварят в мляко (дори и студено).Има натурални и с банан !

Последна редакция: чт, 20 окт 2005, 10:49 от Дамаянти

# 40
  • Мнения: 843
А пробвали ли сте с детските бисквити "Cicibebe" на "ETI" - струват 1,30 и са доста в пликчето,само,че са малки .Много лесно се разтварят в мляко (дори и студено).Има натурални и с банан !


  Само да попитам, мила... понеже са ни връстничета по месеци децата...  Ти даваш ли вече от тях на бебче, много ми се иска да започна,  за разнообразие на менюто.
Благодаря ти за инфото:-))/ И за новата тема в Отчетни/

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Аз ги слагам в млякото,откакто въведох глутена на навършени 7 месеца.Иначе за закуска давам зелено Ревю

# 42
  • Мнения: 1 427
Аз давам от две седмици бисквити "Закуска".Слагам ги в кисела или ги смесвам с пасиран плод и мляко.Йоана много ги харесва и няма някакъв проблем след приема им.

# 43
  • Монреал
  • Мнения: 631
Аз давам от две седмици бисквити "Закуска".Слагам ги в кисела или ги смесвам с пасиран плод и мляко.Йоана много ги харесва и няма някакъв проблем след приема им.
И за така, само че от преди месец и нещо. Ядем и от най най-обикновените бисквити.

# 44
  • Мнения: 3 537
Яде бисквити Закуска и от тези какаовите Закуска съм му давала в млякото или нишестето примерно.Иначе за гризкане така му давам обикновенни бисквити на Победа,но от тези дебелите,още от навремето дето са си ,в продрачен целофан със сини шарки. Тези бисквити на много малко места ги продаваш обаче,и затова като намеря и си вземам няколко пакетчета иначе на пазара са се навъдили  100 веда обикновени бисквити,но все са тънки и лесно се чупат,пробвала съм,но ме е страх да не се задави.

Общи условия

Активация на акаунт