Запалени по плетенето-2

  • 137 163
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 014
Много хубава и интересна шапчица!!! Браво!!! Аз събота и неделя оплетох едно пуловерче на малкия. Само около врата не можах да го докарам, но ще разплета до някъде и пак, ще се пробвам да го направя.
Радвам се, че сте пуснали такава темичка. Много ви се кефя!!!

# 61
  • Мнения: 498
Много ми харесва шапката изработена от smiling. Поздравления   bouquet

# 62
  • Мнения: 355
smiling, шапката е чудесна! И защо да не плетеш на племенниците си? Важно е да е от сърце, макар и с някои недостатъци.

Моят мъж иска да му плета блуза. Никога не съм плела. От няколко дни се каня да започна на малката една сладурска блузка (вече много пъти казвах и разпитвах за него), но все го мисля и премислям и не ми стига куража. Но с повече упорство ще се справя. Та си мисля, че ако то ми се получи що-годе добре, ще оплета и на мъжо. Дори да не е идеален, както вече казах, важно е да е оплетен с любов.

# 63
  • Мнения: 9 894
аз пък съм зла перфекционистка, затова и рядко мога да се похваля с нещо изплетено от мен. Обикновено по някое време решавам, че не е достатъчно хубаво и го разплитам.
По същата причина не плета на мъжа ми.

# 64
  • Мнения: 498
Аз пък съм обещала чорапи изплетени с любов за мъжа ми. Колкото и да плета на пуловер за него не се захващам (щото е 100 кила Wink). Все още не съм си намерила комплект 5 игли, продават ли се или да питам някоя баба да ми услужи?

# 65
  • Мнения: 663
Здравейте момичета , много ме заинтригува тази тема.Имам, много голямо, желание да плета .Плела съм елементарни неща шалчета ,шапки , такива неща.Както се казва самоук.Нямам познат ,който да умее да плете.Харесах се едно модел че ,но нямам идея как 78 да започна .Някой би ли ми помогнал,ако може.Благодаря предварително.
http://images12.snimka.bg/001572570.jpg

# 66
  • Мнения: 498
Laleva80 чудесен избор.

За описанието от тук: http://knitty.com/ISSUEspring05/PATTcleaves.html

Има кройка. Според мен по-удобно ще е да се изплете широката част, да се свият съответните бримки в средата и да останат необходимите за ръкавите. Изплита се първо единя, а бримките за другия стоят на обръча. Като се приключи с първия ръкав се продължава с втория.

Може и обратно - първо ръкавите, допълнителни бримки и широка част

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 19:31 от Snejana_G

# 67
  • Мнения: 4 629
Да се разпиша и аз в новатеа темичка  Grinning

knitty.com ми е от любимите сайтове. Сега съм започнала да плета този шал от там

http://knitty.com/ISSUEfall05/PATTflora.html

 Хересаха ми ръкавите, които е показала Лалева 80. Ако ми остане време ще преведа инструкциите и ще ги пусна в темата

# 68
  • Мнения: 3 550
Браво на майсторката на хубавата шапка!

Момичета, в първата темичка една мама беше споделила, че има начин частите на плетивото да не се ушиват с груб ръб, а да се оплитат. За тази цел не се завършват отделните части, а бримките са оставени свободни. Разглеждах книгата "Домашно ателие". Дали не е това, което се вижда на стр.27, фиг.81?

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 23:13 от Steisi

# 69
  • Мнения: 491
Laleva80 чудесен избор.

За описанието от тук: http://knitty.com/ISSUEspring05/PATTcleaves.html

Има кройка. Според мен по-удобно ще е да се изплете широката част, да се свият съответните бримки в средата и да останат необходимите за ръкавите. Изплита се първо единя, а бримките за другия стоят на обръча. Като се приключи с първия ръкав се продължава с втория.

Може и обратно - първо ръкавите, допълнителни бримки и широка част
Снежи, много си права! По-удобно за плетене ще е от широката част, обаче по-красиво ще стане ако се започне от ръкавите. Просто стои по-хубаво наддаването от ластика.
Да ви кажа честно, ако аз го плета това, ще изплета отделно ръкавите и отделно горното. Има вариант да се съединят с изплитане, за да не стане ръб. А и то остава отдолу и не се вижда.
Ама сега започвам една жилетка за мен да си плета, нямам модел или снимка за да ви я покажа. Само в главата ми е, но се надявам да стане бързо, защото ще плета на дебели куки рехава плетка. Още не съм я измислила плетката де, ама жилетката ще е с голяма яка. Купила съм преждата, довечера след работа я почвам.   smile3508

# 70
  • Мнения: 4 406

 Разглеждах книгата "Домашно ателие". Дали не е това, което се вижда на стр.27, фиг.81?
каква е тази книга?

# 71
  • Мнения: 3 042
http://www.esnips.com/doc/253bbeed-1a70-4b70-8b3a-aafe63bee2a1/d … ashno-atelie.djvu
Хипатия я даде по-напред в темата - за шапки, шалове, чорапи

# 72
  • Мнения: 498
Браво на майсторката на хубавата шапка!
 Разглеждах книгата "Домашно ателие". Дали не е това, което се вижда на стр.27, фиг.81?

Стр. 30, рис. 83 с игла между бримките се прави. Това е за съединяване на частите.

Другото, което ти показваш е за спомагателен конец, който се разплита и свободните бримки се използват например за джобове.

Но всъщност идеята е една и съща...

# 73
  • Мнения: 3 550
Сигурно е така, както казва Снежи. Не съм чела, гледах само картинките, а и стигнах едва до 27 стр. Laughing

# 74
  • Мнения: 1 022
Абе да питам и аз.
Как ги отваряте тези .djvu формати, аз инсталирах плъгина и пак не се отварят, какво ми липсва?

Общи условия

Активация на акаунт