Януари - тихо сняг ще трупа, с бебета ще ни затрупа!!!

  • 12 504
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Да се запиша аз...
Тази помпичка, електическата пак ми се струва скъпа... То какво ли не ми се струва скъпо  newsm78 Още не сме купили нищичко за бебчо. Чакаме таткото да си дойде за Коледа, аз да стана слон и тогава - слон в бебешки магазини.  261uu
Поздравления за хубавата темичка и мноооого се пазете!

# 16
  • Русе
  • Мнения: 249
Нимче, радвам се, че си добре и всичко е минало сравнително леко - след време ще си го спомняш с усмивка. Дето се вика - това да е лошото и да няма друго!

И ние не сме пазарували още. Ще го направим в началото на Декември - списъците ми са готови, така, че ще стане бързо. Ще взимам малко дрешки, че като знам колко неща останаха от племенника ми (някои не успя да ги облече дори)......
Успях да се снимам сама и си сложих снимката при коремчетата  Flutter

# 17
  • София
  • Мнения: 3 249
Галина, честита придобивка! Аз супер много се радвам на моята, първата вечер цяла нощ сънувах, че си стерилизирам помпата в новия стерилизатор!  Crazy Шантава работа! Пък и напълно разбирам тръпката ти от добрата сделка, на мен още ми е сладко под езика, като се сетя как "ударих кьоравото".  Wink

Цвета, моята помпа на Авент не се стърпях и я пробвах и аз веднага. Първия път не бях сложила плътно силиконовото уплътнение и почти никакъв вакуум не направи. После обаче като огледах помпата внимателно и хуууубавичко натиснах уплътнението към фунията да пасне и пробвах пак - лелеее, чак ме заболя, защото рязко стиснах!  Crazy И то като имаш предвид, че успях да натисна дръжката докъм половината само.

Моята приятелка, дето сега роди, си беше взела първоначално помпа тип спринцовка от тия най-обикновените. Обаче ми се оплака, че с нея било адски болезнено и нищо не успявала да изцеди, а гърдите й пълни. Та мъжът й по спешност ходи и купи такава ръчна с дръжка като на Авент и тя определено се роди с нея. Та...  newsm78 ... знам ли, дано инвестицията в качеството и марката си струва!

# 18
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Здравейте мамчета и честита ни нова тема Grinning

Относно помпата на Авент, Ним е права, има едно силиконово уплътнение, като звездичка, което трябва да се нагласи добре, за да прави вакум. Доста често при ползване, това уплътнение се изхлузва надолу. Не съм ползвала електрическата, но ръчната е супер и нямам абсолютно никакви оплаквания към нея. Даже сега може да се наложи да си купувам нова, защото моята си я дадох да ми я ползват и не знам как ще ми я върнат..... но, дори и да се наложи, изобщо няма да се колебая, веднагически си я купувам, ама аз ще имам нужда от нея, защото смятам да се връщам рано на работа. При нормални условия на кърмене, когато кърмачката си е постоянно до бебето, помпата за кърма най-вероятно ще ви трябва само първия ден-два и то за съвсем малко, нещо което можете да изцедите и на ръка...

Иначе, аз да се оплача и да помоля да ми стискате палци.... Миналата седмица ми взимаха кръв, но преди това ме накараха да изпия около 300мл нещо като фанта, после да се разходя 1 час, без да ям и да пия и чак тогава ми взеха кръв. И стойностите ми били малко повишени, та утре ще ходя пак да ме тормозят с някакви неща да пия и май тоя път ще трябва да чакам 2 часа,  и всичко това на гладно..... направо не знам как ще издържа. И тоя тест си е всъщност тест за диабет.... аз съответно от понеделник съм спряла сладките неща.... е, вчера малко се изложих, ама като цяло съм се старала.... Оххххх, стискайте ми палци да нямам диабет!!!!!! моля ви!!!!! Имаше една мама, която май беше писала за подобна история, ще се радвам да сподели как са се стекли нещата при нея.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099

Иначе, аз да се оплача и да помоля да ми стискате палци.... Миналата седмица ми взимаха кръв, но преди това ме накараха да изпия около 300мл нещо като фанта, после да се разходя 1 час, без да ям и да пия и чак тогава ми взеха кръв. И стойностите ми били малко повишени, та утре ще ходя пак да ме тормозят с някакви неща да пия и май тоя път ще трябва да чакам 2 часа,  и всичко това на гладно..... направо не знам как ще издържа. И тоя тест си е всъщност тест за диабет.... аз съответно от понеделник съм спряла сладките неща.... е, вчера малко се изложих, ама като цяло съм се старала.... Оххххх, стискайте ми палци да нямам диабет!!!!!! моля ви!!!!! Имаше една мама, която май беше писала за подобна история, ще се радвам да сподели как са се стекли нещата при нея.

Чакаме резултат, който настояваме да е негативен - т.е. да си добре!  Naughty
А за сладкото да не се притесняваш - аз ям и за теб, спокойно!!!  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Добро утро, дами!

Пак аз съм последна вечерта и първа сутринта...  cry

# 21
  • Мнения: 1 104
Хайде аз ще съм втора за днес....

# 22
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Хайде да се разпиша и аз от работното място Mr. Green Днес  и аз не можах да спя, мъркахме си един час с котката през нощта:crazy:

# 23
  • София
  • Мнения: 6 791
Ха добро утро!
Ivonska, Никол вчер голяма игра направи с часовника. Първоначално се чудеше какво е  и не искаше да и го сложа, но после и показах моята гривна и я питах иска ли "като мама" и веднага даде ръчичката.  Laughing   bouquet
Момичета, преди малко ми се случи нещо, което адски ме изплаши...докато вървях из къщи ме сряза мноого силна болка, ниско долу. Ама толкова силна, че извиках...Не знам, може малкия да ме е ритнал някъде, защото мърдаше, а и нямам контракция, а просто рязка, силна болка еднократно.  newsm78 А днес си бях запланувала да си правя главата красива и сега се чудя дали да ходя, или цял ден да си налягам парцалите вкъщи?

# 24
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен. Колко много сте изписали, от снощи се опитвам да наваксам. Ним съжалявам за неприятното преживяване. Дано не се случва на никой. Да се оплача и аз. Снощи в 2:30 се събудих и до 3:30 пъшках от растящ мъдрец. Сега се сети той. Най накрая пих един парацетамол и след полвин час успях да заспя. Днес се появиха майсторите в 8:00 часа и направо съм полужива. Гледам че и глезените сутринта ми бяха подути, кокалчетата нещо не се виждаха Sick. А и мъжа днес има рожден ден, въпреки че е на работа милия. С две думи днеска ще е труден ден за оцеляване Outta Joint А на мен така ми се спиииии Crazy

# 25
  • Мнения: 1 289
Добро утро и от мен  smile3525

Много сте бързи с новата темичка - ДОБИ всяка следваща тема е все по-хубава smile3501

Ним
дано да си по-добре вече  newsm17 Всяко зло за добро -както казват хората...

Аз вчера бях на разходки пак и не мога като излезна да не се мушня в някой бебешки магазин  newsm32 Вчера в един фирмен магазин купих първата розова дрешка(нямаше други цветове) Плюшено костюмче-жилетка с панталонче и едни ръкавички  newsm30 ако ви кажа за какви пари ще паднете - всичко за 2.80 лв. Фирмен магазин е и са спряли производството,та улучих и аз момента... newsm71


Клеми дано всичко да е било еднократна болка,но ако се чувстваш добре направи се красива  4470


Ние с бебка днес сме на консултация и посл ще ви пиша новости около нас... newsm56

Сега ще се опитам да кача новата придобивка в албума...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 043
Здравейте,

Klemy, може болката да не е свързана с бебче, а да идва от корема, на мен също ми се е случвало, е не чак да извикам, но болезнено присвиване в корема. Мисля си, че ако нямаш болезнени контракции или кървене няма от какво да се притесняваш.

Аз да се оплача, че за малко да стана първата от групата с бебе  Confused Прокървих съвсем лекичко една вечер и беж в Шейново. Като ме прегледаха нещо не харесаха тоновете на бебето и ме прибраха за наблюдение. Понадупчиха ме със системи и инжекции и аз общо взето спокойно приемах всичко, докато не започнаха да ми бият инжекции за развиване дробчетата на бебето, защото можело да се наложи до го вадят по спешност, ако тоновете не се оправеха до няколко дни  Confused Уф, що рев изревах. Слава богу за сега ми се размина и след едноседмичен престой в патологията ме пуснаха да си ходя с една торба лекарства и по този повод ще си почивам в къщи до самото раждане.

Сега поне ще мога и аз да посещавам училището на 9 месеца.

Поздрави на всички,
  bouquet

# 27
  • Мнения: 22
Най-накрая и аз сложих снимка на моето коремче.

# 28
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз се връщам от консултация - дребосъка пак се е обърнал седалищно, но лекаря твърди, че има още 2 седмици да се врътне както си трябва.
Мериха го, пак си е малко по-дребничък за седмиците, но не е сериозно отклонение. Явно ще е строен момък (за разлика от майка си и баща си Wink). Посъбудихме го с УЗ и реши да ни помаха малко, а в момента си ме подритва Wink.
Научих и една клюкинка - клиниката на Щерев си има вече родилно отделение и се чака само подпис от министъра на здравеопазването за да започне да функционира. Само дето сумата за секцио, която ми казаха ми идва малко соленичка - 1800лв.

# 29
  • Мнения: 333
Качих снимките от вчерашното училище и от помпата  photo (мамите от училището знаят как изглежда от презентациите на Авент)! Малко сме ящни  eat, но правят много вкусни сандвичи в пицарията! На снимките само Ивонска яде, но това не означава, че другите сме останали гладни  newsm22, само че не е документирано.

За училището да кажа - от 1 Декември лекцията от вторник се мести на Плиска в пицария Мис Каприз.

mimi_81 запази си малко сили, днес пристигам в града и утре ще разчитам да ме водиш по тези магазини "находки"  smile3539, защото аз знам само тези който са по главната и още няколко в посока към пазара, тя свеки там ме е водила. Костюмчето което си взела в розово е много сладко, и аз още нямам една розова дрешка.

Клеми, дано не е нещо сериозно. Обади ли се на док да го питаш какво може да е?

Ним, да ти кажа и мен вчера леко ми стана по-чувствително зърното от пробата. Явно не трябва да си правим експерименти, но като умирах от любопитство! Heart Eyes Аз малко се притесних, да не отпуша каналите и да ми текне коластрата. bombs

lila добре дошла и дано вече всичко е наред. Почивай си и ще те чакаме да се присъединиш към нашата бойна група.
Отивам да стягам куфарите, че мъжо като си дойде направо тръгваме.

Общи условия

Активация на акаунт