Пералнята ми вмирисва дрехите

  • 9 337
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098
Абе и аз от два месеца долу горе имам такъв проблем.Мисля,4е е от водата,която застоява или от полепената тиня.Тук,при нас водата е много лошa.По това време перях с Ариел.Интересното е,4е при Персила и праха ми за цветни дрехи,миризма гадна нямаше.
Направих основно 4истене и сега ве4е няма проблем.До следваЩото натрупване.

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ай стига деее, не вярвам от ариел или персил да се получава това Laughing
най-правдоподобно обяснение виждам сякаш в ситуацията с маркучите и застоялата вода Thinking
като си дойде 1/2 ще я проверим тази работа и ще докладвам.
междувременно приемам още предположения Wink Sunglasses

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Марица, какво почистване направи на пералнята, бе?
аз пера и с персил и с wipp, редувам ги. остава и двете марки да са калпави Rolling Eyes Mr. Green

# 18
  • Мнения: 5 462
И аз имах с моята пералня такъв проблем.Оказа се че трябваше да се смени помпата която е за изплакването и проблема ми се разреши.Извикайте си майстор в къщи да ви погледне пералнята и той ще преценни.Моята пералня освен че не ги изпираше като хората,  ми вмирисваше и дрехите ..бррр отврат.Сега съм доволна от резултата.

# 19
  • Мнения: 5 462
Относно почистването на пералните, има си специални препарати за тази цел.Както има и за съдомиялни, кафе машини т.н. Търси ги при препаратите , че нещо не се сещам за марка.Пускаш пералнята без пране само поставяш препарата и готово .Най общо казано това е , иначе на опаковката има указание за използването на препарата.

# 20
  • Мнения: 4 187
На мен ми се е случвало да се вмирисват, ако не ги извадя веднага от пералнята, а престоят вътре /дори и час/  Confused

И при мен така. Случвало ми се също ако е малко по- натъпкана пералнята от необходимото  Rolling Eyes

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Markrit, благодаря ти, ще потърся такъв препарат.

 star ,тя пералнята колкото е по-натъпкана, толкоз по-трудно изпира дрехите Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 098
Марица, какво почистване направи на пералнята, бе?
аз пера и с персил и с wipp, редувам ги. остава и двете марки да са калпави Rolling Eyes Mr. Green
По4истването го направи мъжа ми. Mr. GreenТой по4исти цялата бълво4 из пералнята,марку4ите.
Преди това опитах да я по4истя с белина,празна да върти.НиЩо.После с Калгон на соли,малко по_добре,но естествено от тинята остана зна4ителна 4аст.
Ариела го споменавам,заЩото по4ти никой път не откривам свестен,винаги ми ги прави тези номера с гадния мирис след пране.Досега два пъти съм била доволна,явно там разли4ните разновидности разли4но перат. Laughing

# 23
  • Мнения: 2 653
2 седмици вече правя......
При мен се получи така веднъж след като прах чехли+една торба за прахосмукачка(с какъв акъл doh)Един ден пуснах на много висока температура само с малко прах и ароматизатор.После изплакнах още веднъж.Миризмата изчезна.

# 24
  • Мнения: 2 039
И на мен ми се случва   #Cussing out Помислих,че е от праха,смених го с по-хубав,ама не!После смених 100 омекотителя,пак не  ooooh! Нещата се оправиха като започнах да пера на по-висок градус-цветното на 60.Интересно,че ми се е случвало само на цветно пране  Thinking Сигурно щото бялото се пере на 95  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 161
Случвало ми се е когато изпера дрехи от полар.Ако веднага не ги простра,изсъхват в пералнята и започват да миришат гадно.

# 26
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз съм имала този проблем.А мъжът ми казва,ти си въобразяваш,на него не му миришели.Смених толкова прахове и омекотители,но в момента не ми се получава, пера с Деро с алое и Ленор с кокиче.Преди само с Тайд и Силан,но имах гадна миризма само при цветното пране.Ще проверя за този препарат,благодаря ви момичета  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 5 577
Аз ще ви кажа как реших този проблем - започнах да пера на една програма, много дълга - два часа и половина.

Пере първо на 30, после един час на 40, накрая загрява до 60 и тогава плакне.

Никога до сега дрехите не са били така хубаво миришещи. Много съм доволна. Много вода харчи, но много добре пере. Онзи ден сложих на детето напикани дрехи директно, и една мазна кухненска кърпа (без да махна нищо) да я изпробвам  - излязоха уханни и свежи.

А и не пера с толкова скъп прах - Ехо Савекс 2 в 1, и ленор кокиче в момента.

Значи като перях само на 40 примерно и сложа кърпа кухненска с дрехи - сякаш миришеше, и затова преплаквах на ръка.  Sick
Сега съм много по-доволна и не преплаквам нищо на ръка предварително.

Общи условия

Активация на акаунт