увеличена околоплодна течност

  • 1 568
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Днес бях на преглед и лекарката ми каза, че околоплодната течност е увеличена. Има ли някой с подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 6 164
Аз честно казано чувам за пръв път за такъв проблем, обикновено проблем е да са намалели водите. Thinking

# 2
  • Мнения: 3 069
Има проблем с увеличени околоплодни води.
Това което знам от моите лекари е, че може да се спукат преждевременно което да доведе до раждане.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
И моите са увеличени, но не съм разбрала това да е проблем. Освен, че бебето има по-голяма вероятност да се врътка насам-натам. Ще взема изрично да питам при следващия си преглед.

# 4
  • Мнения: 7 803
а увеличена кръвна захар имаш ли?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 841
И моите са увеличени, но не съм разбрала това да е проблем. Освен, че бебето има по-голяма вероятност да се врътка насам-натам. Ще взема изрично да питам при следващия си преглед.

И аз съм така, бебето има много място и се върти непрекъсннато и понякога ми причинява силна болка, ниско долу, да не кажа често. И това което казвате за преждевременното раждане, не ми харесва  Sick Трябва да попитам  Thinking

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
принципно си е аномалия...
Следи се стриктно и се консултирай с още 1-2 АГ лекари.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
а увеличена кръвна захар имаш ли?

Не, нямам.

# 8
  • Мнения: 7 803
щото за моите увеличени води казаха, че е виновна високата кръвна захар  Rolling Eyes

# 9
Аз също имам увеличени околоплодни води (хидрамнион). Има ли родили майки, които са били с тази диагноза и какъв е вашият опит? Аз се тревожа и не знам къде да отида за раждането (София), което ми казаха, че ще е цезарово.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
При увеличени околоплодни води има риск от отлепяне на плацентата.

# 11
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип хидрамниона си има причина,консултирай се с лекар но добър наистина.Има период в който се вземат лекарства по този повод.
Не пишеш коя седмица си.

# 12
  • Мнения: 5 362
принципно си е аномалия...
Следи се стриктно и се консултирай с още 1-2 АГ лекари.
Peace

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Да, аз като бях бременна имах увеличена околоплодна течност. Откриха го при рутино измерване на обиколката на корема. В началото на 7 месец височината на матката беше в норми, а обиколката на корема като за 9 месец. Тогава веднага ме гледаха на ехограф и диагнозата се потвърди.
Ако имаш повишена кръвна захар може да имаш и увеличени води. Мен ми правиха тест за гестационен диабет - викат му обременяване с глюкоза. Отидох сутринта рано без да съм яла и пила дори вода и ми взеха кръв за изследване на кръвна захар. След това бяха ме накарали да си купя глюкоза на прах, разтворих я във вода и я изпих. След 1 ч. пак ми взеха кръв....и така на всеки 1ч. ,като до 4 ч. трябва да се смъкне нивото на кръвната захар до нормални граници. Естествено след изпиването на глюкозата се повиши доста, но това е нормално и с всеки изминал час трябва да се понижава.
След като разбраха ,че ннямам гестационен диабет ме пратиха на Доплер. Там ме оглеждаха за аномалии на плода, казаха, че нормално им се вижда бебето и ,че всичко си има. Предписаха ми едни свещички да си слагам в дупето. Трябваше да да ги слагам мисля 10 дни, но аз си сложих само 2. Тъй като само четях и препрочитах листовката, в която пишеше, че не трябва да се ползва от бременни. После още поне 3 пъти ме гледаха на Доплер и още 5 пъти на обикновен ехограф, но наблюдаващата бременността ми беше доста притеснена. Аз бях в ЖК на "Шейново" и д-р Гагова ме гледаше и все викаше различни доктори и те да си кажат мнението, и при Мазнейкова ме праща. Всички гледаха и казваха - да има увеличени води, но от какво просто не се разбра.
Чак в средата на 9 месец водите започнаха да намаляват и станаха нормални.
Кагато наближих термин ми дадоха освен другите документи и бележка ,в която се почертаваше изрично, че съм с многоводие. Гагова каза непременно да я дам като постъпвам да раждам. Дадох я , акушерите бяха предупредили неонатоложката, но за моя радост всичко се оказа нормално с детето.

Непременно прави изследвания, за гестационен диабет, да те види добър лекар на добър апарат.

Общи условия

Активация на акаунт