инжекции за косопад

  • 2 338
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Понеже вече почти не ми остана коса, така да се каже, питах за моя проблем една друга мама, която живее в Чехия и също е имала силен косопад. Та тя ми каза, че нейният лекар и изписал някакви специални инжекции и обяснил, че причината идва от кърменето. Да не ме разберете погрешно, не и е казал да спре да кърми, просто и сложил въпросните инжекции и косопадът спрял. За съжаление не зная името със точност, звучи нещо като "пантеон". Някой да е чувал нещо по въпроса? Мн ще съм ви благодарна, а косата ми, или това което е останало от нея, особено много.

# 1
  • Мнения: 1 424
Аз лично нищо не съм чувала, а и това,че ги има в Чехия не е гаранция,че ги има и в БГ  Confused  По-добре отиди на дерматолог и той ще ти назначи лечение  Peace

# 2
  • Мнения: 416
Пантенол?

# 3
  • София
  • Мнения: 231
Съжалявам за това, което преживяваш в момента.....моят съвет е също да се консултираш с дерматолог за лечение...опитвала ли си с ампулите против косопад при жени на Phyto? Не знам в каква форма е твоят, но има много жени с тежък косопад, на които това е помогнало! Във форума мисля че има и тема за ампулите

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
За съжаление не зная името със точност, звучи нещо като "пантеон". Някой да е чувал нещо по въпроса? Мн ще съм ви благодарна, а косата ми, или това което е останало от нея, особено много.
Да не би да е "Пантогар"? Аз пих таблетки "Пантогар" и съм доволна от резултата Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 718
В "Следобед с ТВ 7" /или нещо такова/ показваха една процедура против косопад. С едно като пистолетче инжектират на проблемното място , но не помня какво. Има ефект и при плешивост. Мисля, че салона беше "Дерма про".Не знам дали е това, за което питаш, но дано ти е от полза.

# 6
  • Мнения: 636
Момичета, благодаря ви!
galibali, тези таблетки съвместими ли са с кърменето?
ragazza, не съм опитвала с тези ампули. Ще гледам да прочета.
FEMA-bg, ако знаеш нещо повече за пантенола, пиши!

# 7
  • Мнения: 416
Да дам малко повече информация относно ампулите против косопад.

Добрите ампули - като тези на Виши и  Phyto съдържат едно вещество /познато под няколко имена, например Aminexil, Minoxidil/, което е единственото одобрено лекарство против косопад в много държави. Всичко друго се води козметика против косопад.

Та тази съставка по принцип се използва при лечение на сърдечно-съдови болести. Като страничен ефект е отбелязан при доста голям процент от хората, че пораства нова коса, сгъстява се и т.н. Затова след тестове е одобрено това лекарство да се влага и външно.

При мен за съжаление от такава ампула се получи много силно сърцебиене - това си го пише и на листоката дори. Докато съм бременна и кърмя не бих пробвала отново.

Най-доброто, което може да се намери в България против косопад е Рогаин, съдържащо въпросната съставка, на същата фирма е и шампоанът Прегаин.

Под формата на спрей мисля, че струва към 80 лв, предполагам, че ако попиташ в аптеката ще ти дадат малко повече информация. Но е абсолютно противопоказно при бременност и кърмене.

# 8
  • Мнения: 2 936
Аминексил съдържа и серията на Лореал-профешънъл (ампулите)

аз съм доволна и от Рене Фуртере  Peace шампоан,ампули,масло....

Общи условия

Активация на акаунт