Може ли да не давам кисел?Може ли да въведа плодово пюре?

  • 1 671
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Може ли да не давам кисел, а да редувам например 1 ден - каша, 1 ден - АМ с плодово пюре, 1 ден - АМ ? - става въпрос за следобедното хранене.
И може ли да въведа плодовите пюрета 10 дни след като съм въвела кашата?
Само за пояснение /малката е захранена и на обяд яде зеленчуково пюре/.Преди 10-тина дни дадох каша, но не всеки ден, а около 3-4 пъти досега съм давала.Мога ли да въведа плодовото пюре или да изчакам още? И как да го въведа - пак ли да започна с 2-3 лъжички?

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 18:14 от Selia

# 1
  • Мнения: 7 803
аз кисел никога не им давала  Crossing Arms може да захраниш с плодово

# 2
  • Мнения: 74
Всяка нова храна се дава  по две-три лъжички. Можеш  да го смесиш с кашата, щом като вече си я въвела. Така  по-добре ще свикне със сладкия вкус на пюрето /естествено ако кашата не е плодова/.

# 3
  • Мнения: 2 936
аз кисел никога не им давала  Crossing Arms може да захраниш с плодово

аз също не съм давала кисел..,пробвах няколко пъти от кухнята..,правих 2-3 пъти,но Алекс не го ядеше,а и на мен ми изглеждаше доста  Sick

за плодовото пюре,аз започнах с ябълка,тиква..

# 4
  • Мнения: 46 484
Може, аз и до сега не съм давала кремчета и кисели  Sick Laughing

# 5
  • Мнения: 6 390
Може, аз и до сега не съм давала кремчета и кисели  Sick Laughing
и аз така

# 6
  • Мнения: 5 391
Аз също не съм предлагала до сега кисел, няма и да го направя.

# 7
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Един път дадох кисел готов и един път направих, не беше очарована.

# 8
  • Мнения: 2 849
Като си представя колко неприятно ми изглеждат киселите  Sickи се отказвам да давам .Давай плодови пюрета или прави домашни ,сега има хубави тикви и ябълки .

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По-добре плодово пюре+няколко мерителни лъжички АМ, отколкото кисел  Peace
Можеш да редуваш с каша, щом си я въвела  Peace
Всяка нова храна се въвежда постепенно  Simple Smile

п.п Сега видях, че преди 10 дни си въвела кашата, в такъв случай изчакай още 10 дни преди да въведеш плодовото, нека детето свиква постепенно с новите храни  Simple Smile Ако караш така на юруш може да му предиизвикаш колики и стомашни неразположения на детето

# 10
  • София
  • Мнения: 7 019


п.п Сега видях, че преди 10 дни си въвела кашата, в такъв случай изчакай още 10 дни преди да въведеш плодовото, нека детето свиква постепенно с новите храни  Simple Smile Ако караш така на юруш може да му предиизвикаш колики и стомашни неразположения на детето

Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Уф кисел  Sick, не съм давала и не смятам да давам.

# 12
  • Мнения: 5 362
По добре давай плодовото пюре.Не пречи да не даваш кисел.И ние много не ги любехме,предпочита кремчета.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
Може ли да не давам кисел, а да редувам например 1 ден - каша, 1 ден - АМ с плодово пюре, 1 ден - АМ ?
Може. Но по-нататък ще трябва да измислиш нещо и за третия ден.

И може ли да въведа плодовите пюрета 10 дни след като съм въвела кашата?
Само за пояснение /малката е захранена и на обяд яде зеленчуково пюре/.Преди 10-тина дни дадох каша, но не всеки ден, а около 3-4 пъти досега съм давала.Мога ли да въведа плодовото пюре или да изчакам още?

Почакай още малко. Ако си давала само 3-4 пъти досега, вероятно са били и по няколко лъжички само. Т.е. все още захранваш с кашата.

И как да го въведа - пак ли да започна с 2-3 лъжички?
Да.

# 14
  • Мнения: 27 524
Подкрепям Виви.
Не разбрах за закуска ли питаш, колко пъти има АМ в менюто ви и защо имаш АМ само на третия ден?
Не бързай с въвеждането на нови храни, време има, няма да сотане нещо невъведено. Бавно и постепенно е мотото на захранването.
Кисел никога не съм давала, нямам си и хабер какво е това  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт