time-out или дисциплина за 2 години?

  • 4 953
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 313
Mcdirock, нищо чудно да и разрешават всички и всички слагани от теб граници при тях да не важат и затова сега сами си плащат за гяволъка  Wink и тя не ги слуша.
Подобно беше отношението на децата към баща им - пълна слободия и никой никого не слуша.
Като си седна на Дто да чете книжки и гледа образователни (Супернанито) взе да вдява, че май само с последователност и ясно поставени граници ще стане номера.
Много зависи дали слуша детето, ако възрастния се държи с него с авторитет или авторитарно. Разликата е много тънка и трябва да се усеща от самия възрастен. При авторитарно поведение децата дават назад нарочно и "оглушават". Не знам дали го обяснявам добре.
При такова оглушаване много добре действа слизане на негово ниво на очите - клякане, привеждане или друга удобна позиция. Ако избягва контакта очи в очи - хващаш лицето и го обръщаш към теб или настоятелно повтаряш тихо да те погледне.
Теб личи ли ти вече? Предполагам, че ако да, това е причината при Джулия да се появява ревност и непослушание като резултат.
А свекърва си предполагам няма да я промениш.  Whistling

# 61
  • Мнения: 1 909
4умбе,как мога  да го превъзпитам Ди Роков на стари години,миШън импосибъл. Confused

Освен да си извикаш една Супер Нани в къщи.  Confused То че няма да го превъзпиташ съвсем, е ясно, ама поне да започне да се отнася по-отговорно към това, което ти си постигнала и да не действа в противоположна посока.

Свекитата са друг въпрос, и въобще бабите - по този въпрос детето трябва да разбере, че колкото и да го глезят там, то си е за там, а пък в къщи правилата са други.

# 62
  • Мнения: 7 091
Който иска книгата за Супер нани в електронен вариант на англисйки, да свирка, ще му я пратя. Tandoori беше така добра да ми я прати преди известно време, само дето още не съм стигнала до нея  ooooh!

Аз само да допълня, че това е съкратен вариант на 1-вата и книга. Не че няма да свърши работа за начало, но според мен ако имате възможност вземете си пълното издание ( аз втората все се каня да я купя и все не ми остава време да ида до книжарницата  ooooh!).

# 63
  • Мнения: 486
Който иска книгата за Супер нани в електронен вариант на англисйки, да свирка, ще му я пратя. Tandoori беше така добра да ми я прати преди известно време, само дето още не съм стигнала до нея  ooooh!

Свиркам! Whistling Simple Smile

# 64
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Записвам се, за да следя темата. Никога не ми се е налагало да прилагам time out, но кой знае...

# 65
  • Мнения: 1 215
Който иска книгата за Супер нани в електронен вариант на англисйки, да свирка, ще му я пратя. Tandoori беше така добра да ми я прати преди известно време, само дето още не съм стигнала до нея  ooooh!

Аз също искам, да не ме пропуснете Laughing

# 66
  • Мнения: 1 178
А свекърва си предполагам няма да я промениш.  Whistling

то си е до човека, но да ви раzкажа какво се случи с моята. беше дошла да помага zа бебето и сами раzбирате колко иzнервена обстановка се получава, докато един ден, видя една книжка, която аz нарочно бях оставила на видно място(WC  Embarassed) zа да бъде прочетена от мъжа ми.
книжката се каzва първа помощ при пристъп на гняв при детето, поиска мия я и zапочна да я чете вечер, след това zапочна сама да прави zабележки на сина си  Wink
(zа сведение последния, още не я е прочел)

а вие от каква въzраст zапочнахте да прилагате тайм аута?

# 67
  • Мнения: 11 313
При каката не бях чувала за таймаут и го почнах, чак като беше на 3 1/2 г. Тогава си беше наложително по други причини. За малкия бях подготвена и го почнах още на 15 месеца като почна да проявява първите симптоми на бебешкия пуберитет.
Прилагам го досега.

# 68
  • Мнения: 1 215
При каката не бях чувала за таймаут и го почнах, чак като беше на 3 1/2 г. Тогава си беше наложително по други причини. За малкия бях подготвена и го почнах още на 15 месеца като почна да проявява първите симптоми на бебешкия пуберитет.
Прилагам го досега.

Кате, кажи ми моля те, в основни линии, ако не те затруднявам, какво точно представлява тази техника тайм аут?

# 69
  • Мнения: 11 313
Обикновено при преумора децата реагират агресивно.
Това, което най-късно научават в бебешкия си период е как да изразяват чувствата, как да ги контролират и оттам идва напрежението при преумора - било игра, било разходка. Неща, които на нас ни се виждат елементарни, могат понякога да извадят малчуганите от равновесие.
Тогава се появяват тръшканиците, викането, НЕто и останалите екстри.
Пиша всичко това, защото, когато знаем какво се крие зад тези "инати", ще ни е по-лесно да подходим. В такъв момент е полезен таймаута. Най-добре е да наблюдавате детето и когато покаже първи признаци на умора, раздразнение, е най-добре да се оттеглите с него на спокойно място или ако не  е възможно (както се случва в супермаркет, мол или друг огромен базар), да се гушнете, да му говорите нежно или да попеете.
У дома е по-удобно - директно го водите в спокоен кът, било в детската стая или друго подходящо за момента място - може и банята. Може да го оставите за малко само - да се уталожи бурята, да се усети, че е изморено. Понякога е нужна 1 минута, понякога повече, особено когато е пропуснат момента с началните признаци и гневния пристъп се е развихрил.
При развихрен пристъп най-добре е да хванете детето за ръка, под мишница (ако се съпротивлява) или на рамо (ако се дърпа). Заведето го в подходящата стая и му кажете тихичко - Ти сега си ядосан, оставям те за малко сам, докато ти мен.

Така практикувам аз. Може да е грешно, но при нас има ефект.
Сега каката даже сама се усеща, че се е ядосала за глупост и си отива сама в стаята. Малкия от време на време се усеща сам, но понякога има нужда от помощ.
Най-важното е вие самите да запазите самообладание и спокойствие. Децата усещат инстиктивно напрежението  у родителя.

# 70
  • Мнения: 1 909
ШоШи, благодаря ти за СуперНани!  newsm51
А в истинската книга има ли описани действителни случаи или просто е по-подробно?

# 71
  • Мнения: 1 178
сега като чета писаното от Вечерница си обяснявам zащо когато моя син се раzяри посяга към мен да го прегърна,
но когато го отвеждам в стаята, той вместо да се успокои zапочва да плаче, обикновенно минутата преминава в плач  Confused успокоява се само когато го вzема от стаята
и при вас ли е така (синът ми е на 18м)?

# 72
  • Мнения: 2 567
ШоШи, благодаря ти за СуперНани!  newsm51
А в истинската книга има ли описани действителни случаи или просто е по-подробно?
Моля!   bouquet Не знам, нямам я истинската. Sallys и другите момичета, които я пожелаха, дайте по един мейл, де  Laughing
Много са ми полезни разказите ви, продължавайте и пишете, моля!  Hug
Чела съм, че някои деца пък в пристъп на ярост още повече избухват, ако се приближим да ги прегърнем...Явно няма нищо универсално, затова е много полезно да четем различни подходи и гледни точки и да намерим този, който най-добре пасва за нашето дете.

# 73
  • Мнения: 1 363
сега като чета писаното от Вечерница си обяснявам zащо когато моя син се раzяри посяга към мен да го прегърна,
но когато го отвеждам в стаята, той вместо да се успокои zапочва да плаче, обикновенно минутата преминава в плач  Confused успокоява се само когато го вzема от стаята
и при вас ли е така (синът ми е на 18м)?
Алекс посяга да ме гушне, в рева си и да го гушна и не не се упокоява. Затова аз го смъквам долу (от прегръдката) на земята - за да е на по- сигурно и излизам от хола ли било, кухнята. Не искам да асоциира стаята си с наказания. Рева продължава около 15-30мин, през което време на мен ми побелява косата, но наскоро забелязах, че спира след около 2-5та минута. Най - се стресирам като почне да реве когато сме на вън. Няма такова нещо, като -" Ооо те след третия, 10 път ще се научат, че не минава номера и бързо ще се упокоят".  Вече една година при нас тръшканиците са на високо ниво. Всички точки по продължителност, сила на гласа и инатчииство ги покриват.  Успокоява се чак когато се е уморил и аз го гушна и със спокоен глас му кажа, че все още го обичам и няколко пъти му го повторя като мантра и така.

Общи условия

Активация на акаунт