Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Някой да ми каже, ако е ползвал този крем против обриви по лицето, дали се наблюдават странични ефекти и какви са те. Предписаха ни го, но ми се струва, че е доста силен, защото ефекта е доста бърз и не се препоръчва да се маже повече от 5х1 пъти.
Цитирай

Calgary,AB,Canada

незнам дали ще съм ти от полза...
моето бебе имаше петна /като лишеи/ на гушката, изписаха ни адвантан или елоком / двете били идентични/; аз избрах адвантана- мажех го 1 път на ден, за 2 дни изчезнаха, но продължих още 3. Не е имало някакви странични реакции или проблеми.
Цитирай

Мазала съм сина ми с Елоком.
Това е кортикостероиден крем и не трябва да се използва дълго време.
При Оги не съм наблюдавала странични реакции, но съм го мазала не повече от три дни и то през много големи интервали от време.
Цитирай

гр.Сливница

Аз съм ползвала при бебе.Мазала съм му крачето около 4-5 дни.И съм доволна нямаше му нищо.Иначе наистина е много силен... #Milti  #Milti  #MiltiМазах по 2 пъти на ден.
Цитирай

Ето една тема от клуб Алергии за повече инфо.
Погледни постингите към края на темата.
Цитирай
Цитат на: teo67
Някой да ми каже, ако е ползвал този крем против обриви по лицето, дали се наблюдават странични ефекти и какви са те. Предписаха ни го, но ми се струва, че е доста силен, защото ефекта е доста бърз и не се препоръчва да се маже повече от 5х1 пъти.
  На мен ми го предписа кожен лекар,когато синът ми беше на 2 мес.! Каза,че точно този крем е подходящ за кърмачета,защото не е "силен" /т.е. концентрацията на кортикостероид в него не е голяма/! И много бързо му помогна!
Цитирай

Пловдив

Ние ползвахме Елоком. Имаше суха екзема на гърдичките. Мазахме 2 дни по 1 път на ден и мина без да се е повторило. Ня маше странични ефекти.
Цитирай

София

Използвала съм го два пъти и двата пъти само по 1 път и всичко изчезваше. Така ми каза и лекарката намазваш веднъж и ако изчезне обрива край. Ако не изчезне през ден, като се редува с някое безобидно кремче. Освен че обрива изчезна никакви други странични ефекти.
Цитирай

За обриви по лицето и бебешки екземи е много ефикасен крем-дипрогента.Два пъти по-ефтин е от елоком и мисля,че е по-безобиден.
Цитирай

София

Не съм мазала с Елком, макар че ни беше изписван за обриви. Педиатърката изписа Адвантан. Бил по-лек и с него можело да се мажат по-големи участъци за по-дълго време. Пак е кортикостероиден обаче.
Питай вашата лекарка дали може с него да мажеш.
Все пак, ако ползваш Елком за кратко време и на малки участъци, няма от какво да се притесняваш.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: Bisi
Ние ползвахме Елоком. Имаше суха екзема на гърдичките. Мазахме 2 дни по 1 път на ден и мина без да се е повторило. Ня маше странични ефекти.

същото, само че моят син имаше лека екзема на главичката.
2 дни по веднъж мазане и на 3-я беше "чисто нов"  #Milti !
Успех.  Cool
Цитирай

Анкх-Морпорк

На моето бебе го предписаха за едно петънце на бузката, оправи се за няколко дни, не съм видяла страничен ефект. Мазах го много тъничко, така каза лекарката.
Цитирай
Благодаря на всички! Very Happy
Цитирай

Цитат на: cheta
Педиатърката изписа Адвантан. Бил по-лек и с него можело да се мажат по-големи участъци за по-дълго време. Пак е кортикостероиден обаче.

Нашата педиатърка каза да не мажа с Елоком по лицето, затова ни изписа Адвантан. Наистина е по-щадящ.
Цитирай

Бургас

На мен скоро ми го предписа лекар, каза ми да се мажа с него най-много до 10 дена. След това минаваш на друг крем.
Понеже е силен и съдържа-кортикостероиди, не трябва да прекаляваш с него, защото ако кожата ти свикне с него, после по-леките кремчета няма да ти помогнат. Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора