подарък за кръщене

  • 4 655
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте, чудя се какво да подаря за кръщене на момиченце на 1г., много ще съм благодарна на мамите които ми помогнат с идеи.

# 1
  • Мнения: 365
Зависи дали си кръстница или само гост.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Някаква играчка ще зарадва много детенцето. На 1 г. започват да откриват колко е интересен света и много се радват на шарените играчки.
Според мен дрешките са подарък за майката, а не за детето.
 Peace

# 3
  • Мнения: 295
Аз кръстих децата си лятото. Повечето им подариха златни накити. Гривнички, обички и такива неща. Много се зарадвах - особено на обичките. Другите неща ги прибрах. Смятам, че е ефектен и не много скъп подарък. А и остава спомен.

Имаше и други много хубави подаръци - като например луксозни фотоалбуми и рамки, в които да подредя снимките от кръщенето.

Най-важното според мен е да е нещо, което ще остане и след години ще напомня за случая, по който е подарено.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Синът ми беше на 1,2 месеца, когато му правихме кръщене.
Получи всякакви подаръци - злато, дрехи, играчки.
Играчките отидоха в коша вече; колкото и да са скъпи, той успява да ги почупи.
Не мисля, че особено се е зарадвал на някаква играчка тогава.
Аз бих избрала дрехите като подарък, защото е практично.

# 5
  • Мнения: 1 181
Най-вероятно детето вече е претрупано с играчки. Поне ние бяхме така - на около годинка имаше цял кашон. Моето мнение е дрехи. И то да са малко по-големички. Защото обикновено гостите, които подаряват дрехи ги купуват размер като за момента. И е хубаво след известно време, когато детенцето е износило вече малките дрешки  да извадиш чисто нов костюм, анцуг, якенце или нещо друго. Може и нещо друго да е, от което да имат нужда, но в момента не се сещам.

# 6
  • Мнения: 122
Не съм кръстница, но са ни много близки и ще подаря някаква дрешка в комбинация с играчка- искам да е нещо хубаво за тази възраст, дайте идеи за играчки

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз купувам играчка+дрешка.
Когато съм близка с родителите на детето, питам в прав текст от какво има нужда тетето, с какви играчки обича да си играе, какви има/какви няма..... Почти винаги ми дават идея и така съм спокойна, че подаръкът ще бъде харесан и ще влезе в употреба.
Злато не подарявам по няколко причини. Племенницата ми-примерно-има 3 чифта детски обички, 3 кръстчета, 2 други медальона и златна гривничка.  Crazy Всеки, който е подарил такова нещо, смята, че подаръкът е особено оригинален, а всъщност сестра ми й слага само едни обички, които тя е избрала. Не че някой ден всичко това не може да бъде претопено и от него да се направи нещо друго, но надали това е идеята при подаряването на златно бижу.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз купувам играчка+дрешка.
Когато съм близка с родителите на детето, питам в прав текст от какво има нужда тетето, с какви играчки обича да си играе, какви има/какви няма..... Почти винаги ми дават идея и така съм спокойна, че подаръкът ще бъде харесан и ще влезе в употреба.

Това е. Попитай от какво имат нужда. Ако не - избери дрешка и добави дребна играчка.
Злато аз не подарявам. Имат като подарък, но не ги ползвам, не ги и претопявам - стоят си.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Нещо такова:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_103&products_id=1289
Не му гледай цената.  Laughing Показвам ти го само като идея. Можеш да намериш и за много, много по-ниски цени. Мисля, че и за около 30 лева има подобни (но не функционират като люлка, а само като кола). В магазините за детски играчки има и различни "марки и модели". На кръщенето на племенницата ми  й подариха подобно нещо и беше голям хит и при нея, и при Иво.

# 10
здравей do gi аз също утре съм на кръщене на момиченце и сме купили колкото да харесва на някой златна гривна но не някаква плетка или стандартните плетки а цяла.Дано да ме разбра.Купихме и комплект от едно ревящо бебе с чанта да го носиш памперси и разни шишенца и лъжички.Всички други люлки и колелета и бяха купени от други.Аз не харесвам за подарък дрехи носиш ги умалеят и край играчките играеш и пак се чупят.Затова златно но да е детско за да го носи детето а не родител.поне това е моето мнение

# 11
  • Мнения: 8 917


Най-важното според мен е да е нещо, което ще остане и след години ще напомня за случая, по който е подарено.
Подкрепям Peace

# 12
  • Мнения: 702
Не съм кръстница, но са ни много близки и ще подаря някаква дрешка в комбинация с играчка- искам да е нещо хубаво за тази възраст, дайте идеи за играчки

Дъщеря ми е на годинка и се впечатлява много от музикални играчки. Много се оживява и дори танцува като си подрусва дупето  Laughing

Ако държиш да е нещо за спомен и кръщенето съвпада с някой църковен празник може да подариш икона с лика на този светец или с лика на светеца на когото се именува църквата в която ще е бъде кръщавана.

# 13
  • Мнения: 819
На тази възраст са вече любопитни,затова може нещо музикално.А може би бижу...нали си имам слабост по тях...

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Имаше и други много хубави подаръци - като например луксозни фотоалбуми и рамки, в които да подредя снимките от кръщенето.

Най-важното според мен е да е нещо, което ще остане и след години ще напомня за случая, по който е подарено.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт