Препоръчайте ми адаптирано мляко за бебе на един месец

  • 2 491
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Препоръчайте ми адаптирано мляко за бебе на един месец и ако може ми кажете горе-долу за колко време стига една кутия?Разбрах,че било много скъпо Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
Аптамил 1. Или Нутрилон 1, малко по-евтин е. Момичетата ще се включат с цени.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Аптамил 1. Стига на бебчето да му хареса и да няманякакви проблеми с него.  Peace
Не че е евтино да се храни бебето с адаптирано мляко, но тук във форума са правени изчисления, че и с киселото е същото положение. (Това го пиша само за всеки случай, ако някой те агитира да даваш кисело мляко, защото е по-евтино Blush).

# 3
  • Мнения: 5 362
Чак пък много скъпо...не е вярно.Ние бяхме на Фризолак.7 лв кутията(сега незнам дали е още толкова)Една кутия е 400 гр.Като видиш по колко ще изяжда и броя хранения,които имате ще прецениш за колко време ще ти стига.

# 4
  • Мнения: 4 053
Aptamil 1
900 гр.  за 18-19 лева

# 5
  • Мнения: 983
На нас една кутия мляко когато бяхме на вашата възраст ни стигаше максимум за три дни. Бяхме на Фризолак, сега пием Фризо3. Цената е 7 лв.

# 6
  • Мнения: 8 917
НАН 1 ХА Peace

# 7
CELIA DEVELOP 1  според мен най-доброто на нашия пазар 400 грама 6.90

# 8
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аптамил 1 или Милумил Peace

# 9
  • Мнения: 532
Аз препоръчвам Нутрилон 1, цена към 7 лв.Също е 400г,и зависи по колко пъти се храни бебето,но на тази възраст може би за около 5-6 дни ще ти стига.А това мляко ти го препоръчвам заради пребиотиците ,които съдържа.Те са много полезни.До сега всички майки ,които познавам и хранят децата си с него са доволни.

# 10
  • Мнения: 6 461
Хумана -6,30    350g.

# 11
  • Мнения: 262
Аз препоръчвам Нутрилон 1, цена към 7 лв.Също е 400г,и зависи по колко пъти се храни бебето,но на тази възраст може би за около 5-6 дни ще ти стига.А това мляко ти го препоръчвам заради пребиотиците ,които съдържа.Те са много полезни.До сега всички майки ,които познавам и хранят децата си с него са доволни.
какво ти препоръча педиатъра,сигурно те е насочил към някоя марка! newsm78

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Aptamil 1
900 гр.  за 18-19 лева
обаче е 800гр. В Стара Загора е на цена от 17,50лв. - 20лв.

# 13
  • Мнения: 3 500
Нутрилон - около 7 лв. е.Мисля, че за 1-месечно бебе стига за около 3-4  дни, не съм сигурна, тогава кърмех.Сега давам Нутрилон Комфорт - много съм доволна, но той е около 10, 50  лв.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 605
Определено мисля, че Аптамил 1 е много добър. Кутия може да намериш от 16,50 до 21 лв. А в началото тя ще ти стига за около 1 седмица.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Милумил 1- 20лв Peace

# 16
Благодаря ви много момичета за ценните съвети!При мен случая е много объркващ!Терминът ми беше на 17.11.(вчера),а аз родих на 20.10.,тоест цял месец по-рано!Бебка се роди 2500 гр.-доста мъничка,но побърза да излезе!Родих със "Секцио цезаре" по спешност,тъй като детето се беше умотало с пъпната връв,а и плацентата ми беше доста изтъняла(незнайно защо тъй като за разлика от Лана от Big Brother 3 никога не съм пушила,а и не употребявам алкохол и наркотици-просто природа)Та поради тази причина бебка суче много мързеливо,а аз имам толкова много кърма,че след кърмене винаги се изцеждам и ми е толкова гадно,че хвърлям безценната течност!Педиатърката изчисли,че наддава средно по 16 гр. дневно и ми препоръча дохранване с изцедена кърма от шише след кърмене!Опитах,но бебето дори не помириса!После реших да пробвам преди кърмене и,забележете,"Само" за 2 часа тя изсука 50 мл. ...направо с клизма newsm45Потече ми вода отвсякъде!Тя изобщо не иска биберон!Как да я дохранвам тогава?Според мен не яде малко макар,че бързо заспива!Напоследък се пооправи и е повече будна,а през нощта спи по-дълго!И все си мисля,че и стига яденето,защото е жизнена и е голяма жилка!Редовно пишка и ака(отвреме на време пропуска по веднъж,два пъти),плаче ясно и силно,кожата и е гладка и здрава...А педиатърката ме съветва да и давам АМ!...Не била яла достатъчно!Тогава какво да правя-да спра да си кърмя детео при положение,че си имам кърма?

# 17
  • Мнения: 27 524
Първо и най-важното - изобщо недей повече да хвърляш кърмата. Тя се замразява без проблем, във фризер може да стои 6 месеца, в камера - 3. Така че прибирай в малки съдинки или пликчета и замразявай, ще си я използваш.
И второ - с какви биберони даваш? Ако са прекалено твърди, някои деца не ги искат. Съветвам те да си купиш шише и биберон на чико, но каучук, не силикон, опитай, няма дете, което да не яде с тях. Мекички са, мазнички стоят бибероните, шишето има добра пропускливост на въздух и ще видиш, че ще яде. Кърмата размразявай или в хладилник, или на стайна температура. Или на водна баня, ако си забравила да си извадиш навреме. На котлон директно и в микро не. Успех.

# 18
  • Мнения: 765
 Аптамил .

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Aptamil 1
900 гр.  за 18-19 лева
В началото може да ти стигне и за две седмици. После за 10-тина дни и така
Подкрепям Блонди, не изхвърляй кърмата, тя е най-ценната течност за твоето бебе! Ех, да имах и аз толкова кърма.......

# 20
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Колкото хора - толкова мнения. Аз например от форума се запалих по Аптамила. Но след като имаш кърма, не се отказвай. Мбого майки имат твоя проблем и бебчетата не искат биберони. Моят бебчо също се роди малък и 1 месец го държа жълтеницата. Все спеше и едва ядеше. Но пък аз нямах и кърма, така че бързо минахме на АМ. И тогава много наддаде, но АМ-то само надува коремчетата  Laughing Ти се опитай,  и я наблюдавай, щом вида и е здрав не се притеснявай.

# 21
Аз съм много доволна от адаптираното мляко на Хип. На моето дребосъче много му харесва,при това не го запича както от Фризолака .Стига за 3-4 дни защото е 300г и е между 6.50 -7лв.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз мисля, че кърмата не трябва да я изхвърляш, а да я замразяваш. А относно АМ-не бързай, щом бебка е добре  и наддава, няма смисъл още. Ние по същите причини се дохранвахме с АМ, нещо, което сега констатирам като най-голямата грешка, откакто съм родила. Заради дохранването на 2 месец вече по никакъв начин не можах да накарам малката да яде от мен. Само за шишето си мрънкаше. Започнах само да се изцеждам, но вече и кърмата ми намаля, а накрая и спря  Cry!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 360
според мен се консултирай и с друг педиатър! това е лудост, недоносено дете, имаш много кърма, а ще го храниш с АМ!
то като не иска да пие кърма от биберон, как ще пропие АМ от биберон, що за тъпа логика?
16 грама на ден не е толкова зле, долната граница на нормата е 20 грама на ден за първите 3 месеца. бебето би трябвало постепенно да заякне и да почне да дърпа по-добре - независимо дали от гърда или от биберон. а и точно на слабото бебенце кърмата ще му е най-нужна.
пази си кърмата, не давай АМ! ех, що нямах и аз кърма...

не търси съвет за АМ, а търси съвет за добър педиатър. консултирай се и с неонатолозите в болницата, където си родила.

# 24
  • Мнения: 16
Здрасти и от мен. Аз съм на мнение също, че щом имаш кърма няма нищо по хубаво от това. Моя малчуган като се роди за 1 месец наддаде 350 грама и много ме стресираха, но аз не се поддадох. А и щом не иска с биберон може да пробваш с лъжичка, аз така правех - вярно по бавно е, но така няма да я отбиеш. При условие, че спи и не плаче мисля, че няма от какво да се притесняваш. Не всички бебета могат да наддават по кило на месец. Аз нямах кърма и се наложи дохранване, но аз започнах с кисело мляко и с лъжичката, не защото е по евтино, а защото от адаптираните млека много се 'помпят" децата(поне според мен). А и другото което е като започнеш да дохранваш най-вероятно ще се сблъскаш и с проблема "запек", при нас така се получи, а и от други майки съм го чувала. Ще се радвам ако съм ти помогнала със съвет. Ако имаш въпроси питай, на разположение съм.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 11:51 от Тинчето

# 25
  • Мнения: 2 897

И ние с това започнахме Peace

# 26
  • в стаята
  • Мнения: 469
Аптамил Peace

# 27
# 28
  • Мнения: 4 621
Аптамил или Милумил Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 457
Никое не ти препоръчвам  Peace
Ти си имаш кърма, АМ не ти трябва. Подкрепям Блонди за замразената кърма и каучуковия биберон на Чико. Най-добре физиологичното шише на Чико против колики и биберона към него. А щом бебето ти не иска кърма с биберон, защо педито ти е решила, че ще иска АМ с биберон  newsm78
А ако си сигурна, че бебето ти се развива добре, хич не го мъчи с биберони. То се е родило мъничко и много бързо се изморява. Давай му да суче по-често  Peace (не слушай педитата с техните 6 пъти на ден  Stop)

# 30
  • Мнения: 2 829
Аз също мисля че не трябва да даваш АМ, особено пък при положение че бебенцето е родено по-рано.
По-добре е да потърсиш информация за това как да кърмиш успешно.
За да може детето да получава достатъчно кърма не трябва да даваш вода, не спазвай режим, давай му да суче винаги, когато ти се стори че може да е гладно. Най-голямата изненада за мен като родих беше колко дълго суче бебчо. Първия месец сучеше по 40-60 мин. непрекъснато (през това време заспиваше и го будех) и след половин-един час пак беше гладен. Добре че в САЩ много подкрепят кърменето, та педиатъра ме подкрепяше и успокояваше че всичко е наред. Успокой се, давай на детето да суче и горещо те съветвам да потърсиш подкрепа в кърмаческия.
Не виждам смисъл да даваш кърма с биберон или лъжичка ако бебето суче добре.
И още нещо,   bouquet за всички майки, които са ти дали кураж да кърмиш, въпреки че при тях не се е получило Hug Hug

# 31
  • Мнения: 80
Не ти трябва АМ ако си имаш кърма. Къмни си детето докато можеш това е най-силният имунитет. Аз също дохранвах с къма от шише Дея. Тя пиеше млякото само, когато е заспала. Изчаквах да заспи и когато заспи и давам биберона с млякото и само тогава го изсмуква. Пробвай така! А за АМ Аптамил на Милупа е добро

Общи условия

Активация на акаунт