Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора
Момичета, помагайте моля ви Praynig
От вчера съм така, мислех, че ще мине, ама май става по-зле.
Кажете моля ви какво мога да пия. Разстройството не е супер трагично, но коремът си ме боли и ми е отпаднало.
Благодаря ви предварително Hug
Цитирай

Чай от кори на нар; ентерол; запичаща храна; повече течности; вит. С; парацетамол. Ако продължи или не се подобри и утре - лекар. Скорошно оздравяване!
Цитирай

За разстройството - чай от шипка, дренки (ако ти се намира някой компот), повече течности.  Бързо оздравяване!
Цитирай

Добавям срещу разстройството лопедиум и препечени филийки със сирене като запичаща храна,
    чайче от шипка също,срещу евентуално повръщане-деган
Цитирай

Благодаря ви много Hug
Имам вкъши 2 прахчета ентерол, по колко и праз колко време се пие Rolling Eyes
Бу, парацетамол като нямам температура мисля, че няма нужда newsm78
Цитирай

Бу, парацетамол като нямам температура мисля, че няма нужда newsm78
Питаш какво може Mr. Green Аз парацетамол (ефералган) пия при първи признаци на настинка понеже, та си казвам.

Ентерол - един сашет в малко вода комай беше... отдавна не съм ползвала Rolling Eyes
Ipeca 9 или 15 хомеопатия по принцип е против повръщане - ако имаш хомеопат под ръка, питай Peace
Цитирай

Минах през това скоро та да споделя
ентерола го взимах веднъж дневно по една капсула
пих и активен въглен 3х1
препекан хляб със сирене ядох два дни, солети и обикновени бисквити и много чай от шипки
компот от дренки не намерих, но е вълшебно лекарство в случая
Дано мине бързо!
Цитирай

А когато кърмаче на 4 месеца е с такава диагноза, какво се прави? Педката ми даде сироп за електролитния баланс, САБ и толкова. Каза да кърмя често (то с това разтройство и обезводняване самото дете си търси папуто по-често) и че до седмица всичко ще е наред, ако ли не, пак да се видим. Тя е фен на кърменето и за нея е панацея, което по принцип одобрявам, ама сега като го гледам милото си беборанче с разранено (буквално) дупе от изхождане нон-стоп и превиващо се от болки в коремчето, ми е ужасно. Помагайте!
Цитирай

Ивелина, права е педиатърката ти. Освен да го оводняваш чрез по-често кърмене и да му даваш антитела така, няма какво друго... Сиропа сигурно ще помогне, щом ти го е изписала също.
За бебето още - можеш да пробваш с хомеопатия против разстройството (но трябва да потърсиш мнението на квалифициран лекар-хомеопат да ти изпише точното лекарство).

Самото разранено дупе пудри с хума на прах (от аптеките). След почистване, малко на въздух, пудриш с пръст и слагаш памперса без да мажеш с крем против подсичане. Кремовете като превенция на подсичането може и да действат, но при вече подсечено хумата действа много по-добре. Преди да напудриш може да почистиш леко с памуче, напоено с отвара от смрадлика - тя има антисептично действие.

Тъй...повече съвет ти дадох за подсеченото дупе, отколкото за болното бебе, но действително педиатърката ти е права - оводняване, поддържане на ел. баланс и често кърмене е това, от което има нужда душицата сега.
Цитирай

И аз бях така 2 дни, но се помъчих с коремните болки и не пих нищо.
Цитирай

Нар - при разстройство
Цитирай

...

Бу, мерси! Златна си!  Hug
Цитирай

Клео, оздравя ли Praynig
Цитирай

Клео, оздравя ли Praynig
Оздравях Mr. Green
Пих аз и ентерол и чай от шипки и компот от дренки и още няколко други лека пробвах, не и не.
Накрая се притичах до аптеката в неделя следобед, чуди се човека какво да ми даде и накрая се сети за някакво което нямало противопоказания при бременност и кърмене.
Та да споделя, казва се Нормофлор, както дълбокомислено се изказа една приятелка сигурно е за "подобряване на флората" Wink
Та да ви кажа мина ми бързо от него Peace
Цитирай

1-13 от 13 отговора