Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 ноем. 2006, 18:42 ч.

Как да го слагам да седи

• 765
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!

Нашето дете май иска да седи  Confused. Днес цял ден както е в полу-седнало положение се надига, подпирайки се с крака. Аз обаче не знам как точно да го сложа седнал и как да го подпра.  Пробвах на дивана, опрях му гърба на облегалката, от двете страни му сложих по 1 възглавница, както съм чувала, но той все се клатушкаше като пиян на всички страни, освен това се накланяше и напред. Не знам дали изобщо правилно съм го наместила, страх ме е да не му увредя гръбначния стълб или нещо друго и изобщо не съм сигурна дали му е дошло времето за такива опити.  Embarassed Моля, споделете вашия опит.

# 1
  • между два живота
Мисля, че ви е рано Peace

# 2
Абе по принцип и аз така си мисля, та за това реших да попитам.

# 3
аз като я слагах седнала, леко я накланях напред докато тя сама си почваше да пази баланс, задължително една възглавниза отпред, защото докато стане стабилно много често ще се захлупва напред, и ние на вашата възраст започнахме да седим, на 6м седеше вече съвсем сама, успех в начинанието

# 4
Според мен правилно го слагаш да седи.Щом има желание-оставяй го да стои седнал,но за кратко и постепенно увеличавай времето.Така правех аз.Отстрани и отзад като има опора-няма страшно.А за клатушкането-нормално е в началото да е така.Ние бяхме така на вашата възраст и на 6 мес. стоеше вече сама,без опора.

# 5
  • Sf
Рано е да го слагаш да седи.Трябва да изчакаш поне да навърши 6 месеца.

# 6
Аз изчаках до 6 мес., че и малко повече преди да я сложа. Но иначе ти действаш правилно, аз слагах  възглавница и отпред ( и все още го правя), че много се обръща напред.

# 7
   Като започна да прави опити да седи (което беше по-рано от вашата възраст) не я слагах на диван, а й слагах по-високо възглавници отзад и отстрани, разбира се, за да има някакво равновесие. Относно това дали е рано - някак си не можех да си представя - тя да се опитва да се изправя, а аз да я бутам назад.

# 8
  • Варна
Ами не го слагай. То само ще се изправи и седне когато му дойде времето. Иначе за повдигане с възглавница - може, но това е като да го сложиш на шезлонг в полулегнало положение. Друго може да е седнал в теб, но задължително облегнат и за кратко.

# 9
Олелеее, като чета и лошо ми става!  Rolling Eyes Калина от сега се напъва да седи и вече не знам как да го удържа това дете...  Crazy Не ще да лежи, сяда облегната /полу-легнала/ в мен или в баща си, но постоянно се дърпа напред да седи без опора /и на всичкото отгоре успява  Sad/... Ще се побъркам още 2 месеца!  Crazy

# 10
   Относно това дали е рано - някак си не можех да си представя - тя да се опитва да се изправя, а аз да я бутам назад.

Щом детето иска само. И както вече са ти казали правилно го слагаш. Peace

# 11
Малко е да седи. Всякакво слагане на възглавници и подпиране е отдавна отречено. Тази седмица водих дъщеря ми на лекар който проследява развитието на децата. Отнесох голямо конско за това че съм я сложила да седи преди тя сама да седне. Да обясня по-подробно, аз я сложих когато детето само можеше да се задържи в седнало положение и когато се надигна само до седнало положение в количката. Никога не съм я подпирала с възглавници. Това стана на 6 месеца. Сега лекарят ми обясни, че трябва да се изчака докато детето започне да пълзи и само от позиция за пълзене се обърне в седнало положение. Дотогава трябва само да лежи. Това менение може да ти се стори много крайно, но такова е естественото развитие на детето. Моето дете също не искаше да лежи и ако го бях питала него, трябваше да го подпра в третия месец с възглавници, защото тогава започна само да се надига.  Wink И макар че не слагах възглавници, според лекаря съм избързала със седенето.

# 12
И аз започнах от 5-ти месец да я слагам да седи,като я подпирах с възглавнички отзад и отсрани

# 13
Мариела беше голямо шило, всъщност още е, и от 3-ти месец започна с коремните преси в опити да се надигне.

Докато не навърши 6 месеца, не съм я слагала да седи самостоятелно, на 5,5 месеца за 1-2 минутки е посядала в скута ми.
Въпреки интереса и желанието й, изчакахме си 6-те месеца.

Колкото повече се изчака да укрепне гърба и тазовите кости, както и мускулите на детето, толкова по-добре. Навършени 6 месеца са безопасна възраст детето да се слага да седи. Дали е готово, то ще покаже тогава. Мариела точно за 3 дни се научи да стои с изправен гръб, без да залита встрани. Други деца са готови на 7 месеца.

Важното е да не прибързвате. Всеки ортопед ще ви го каже.

На 5 месеца ви е рано да го учите. Детото само ви го показва, все още не е укрепнало достатъчно.

# 14
и моите искаха на по 4 месеца да седят, ама нямааааа  Wink когато бяха готови физически сами си седнаха на дупетата, аз седнали не съм ги слагала  Naughty

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт